ייצוגית ב-448 מ' ש' נגד חברות הסלולר: גבו ביתר על שיחות חו"ל

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית, על סך 448 מיליון שקל נגד חברות הסלולר פלאפון, סלקום ופרטנר. בתביעה נטען כי החברות מפירות באופן בוטה וחמור את תנאי הרישיון שהוענק להן למתן שירותי רט"ן (רדיו טלפון נייד), בכל הקשור בגבייה בגין שיחות חו"ל. מדובר בשיחות שנכנסות ויוצאות אל המכשיר הנייד בזמן שהיית המנוי בחו"ל. על פי התביעה, הוראה מפורשת ברישיון קובעת כי על הנתבעות לחייב את לקוחותיהן עבור זמן אוויר לפי יחידות חיוב בנות 12 שניות. נטען כי למרות ההוראה, נוהגות הנתבעות לגבות את זמן האוויר בשיחות לחו"ל לפי יחידת חיוב גבוהה יותר (לרוב 60 שניות). באשר לפטרנר נאמר, כי לגביה הפרת תנאי הרישיון אירעה עד לפני זמן לא רב רק בשיחות יוצאות לחו"ל.

התובעים, באמצעות עורך דין אייל גולדנברג, מניחים כי הנזק שנגרם לציבור הצרכנים הוא 448 מיליון שקל - מהם 166 מיליון שקל ללקוחות פלאפון, 193 מיליון שקל ללקוחות סלקום ו-88 מיליון שקל ללקוחות פרטנר. (א (1308/07)

פשרה: יקבי הכורמים יפסיקו לשווק בקבוקים דומים לאלה של יקבי כרמל

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר באחרונה הסכם פשרה בין אגודת הכורמים (יקבי כרמל) לבין יקבי הכורמים. ההסכם קובע כי נגד יקבי הכורמים יעמוד צו מניעה שאוסר עליה לשווק או למכור בקבוקי ברנדי שדומים לבקבוקי הברנדי המקוריים של יקבי כרמל.

יקבי כרמל טענו, באמצעות עורכי הדין נחום גבריאלי וגלי אופינסקי, כי הנתבעים העתיקו וחיקו את התווית המקורית של בקבוקי הברנדי שלהן והשתמשו בשם דומה לשמו של הברנדי המקורי ובכך הטעו את ציבור הצרכנים. במסגרת הפשרה נקבע כי יקבי הכורמים יפנו לכל הלקוחות שרכשו מהם את הבקבוקים ויאספו אותם בחזרה, לרבות בדרך של רכישה חוזרת של הבקבוקים. עו"ד גבריאלי אמר בתגובה, כי יקבי כרמל "תגיב בחריפות לכל ניסיון להפר את סימני המסחר שלה או לגזול את קניינה הרוחני". (א (2564/06)

שמואל פלטו שרון לבית המשפט: הורה על פירוק חברת נפטא קונגו

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשה בקשה מטעם חברת הנווד פיננס ליתן צו לפירוקה של חברת נפטא קונגו. לבקשה צורף תצהיר של שמואל פלאטו-שרון, בעל מניות ודירקטור בהנווד.

בבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין ערן וולף וזאב הולנדר, נטען כי לפני כמה חודשים ניתנה החלטה שלפיה על נפטא לשלם להנווד שכר טרחת עו"ד בסך 8,000 שקל. כן נטען כי בהחלטה נוספת נקבע שעל החברה לשלם למבקשת למעלה מ-2 מיליון שקל. לדברי הנווד, נכון ליום הגשת בקשה זו טרם שולמו כל הסכומים הנזכרים. (פשר (1222/07)

י.ב אביב הנדסה מבקשת מביהמ"ש את פירוקה של חברת מילומור

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?