מדד ת"א 25 עלה ב-0.7% ביום מסחר סוער

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

יום מסחר סוער עבר אתמול על הבורסה של תל אביב, לקראת פקיעת האופציות על המעו"ף לפברואר שתתרחש היום. מחזור המסחר הסתכם ב-2.3 מיליארד שקל. מחזור זה איפיין לפני חודשים ספורים ימי פקיעה - כך שהפקיעה היום עשויה לשבור שיאים באחד העם.

המסחר אופיין אתמול בתנועות חדות ותנודתיות, שנבעו מפעילות שחקני מעו"ף לקראת הפקיעה. פעילות זו הכבידה גם על הרוח הגבית שנשבה מוול סטריט שלשום.

שלשום ירדו המדדים המובילים ביותר מ-1% אל מתחת לרף 1,000 הנקודות. אתמול נפתח המסחר בעליות שהתחזקו בשעות הראשונות, אך התמתנו מאוחר יותר, כשבמהלך המסחר מדד ת"א 100 עבר לרגע לצדו האדום של המתרס.

בסיום רשם מדד ת"א 100 (מעו"ף) עלייה של 0.66% ל-999 נקודות, ת"א 100 נותר כמעט ללא שינוי ברמה של 993 נקודות ומדד תל-טק 15 עלה ב-0.25%. מדד ת"א בנקים עלה ב-1.2%, אחרי ששלשום ירד ביותר מ-2%. מדד ת"א נדל"ן 15 איבד 1.4% ות"א 75 ירד ב-1.3%. מדד יתר 30 צנח ב-2.9%, כש-28 מבין 30 מניותיו סבלו מירידות חדות.

בשוק הסולידי המשיכו מחירי האג"ח לאבד גובה, כשהשחרים השקליים והגלילים הצמודים לטווח ארוך ירדו בשיעורים של עד 0.3%.

פרטנר עלתה ב-1.9% במחזור של 50 מיליון שקל, טבע הוסיפה 0.8% במחזור של 120 מיליון שקל ונייס זינקה ב-6% במחזור של 42 מיליון שקל. תאת טכנולוגיות צללה ב-13.2% לאחר שישי דוידי מימש אופציות למניות וגרם בכך לחשש שהשוק יוצף במניות החברה.

בענף בנקים, שסבלו שלשום מירידות שערים למרות המלצות חיוביות לבנקים הגדולים מדויטשה בנק, נרשמה אתמול התאוששות. הפועלים הוסיפה 0.9% במחזור של 114 מיליון שקל, לאומי טיפסה ב-1.4% במחזור של כ-100 מיליון שקל ודיסקונט רשמה עלייה של 2.2%. גם מזרחי טפחות, שנסחרה ברוב שעות היום בירידות, רשמה בסיום עלייה של 1.2%.

את המחזור הגבוה בבורסה, 294 מיליון שקל, ריכזה מניית בז"ן. המניה החלה להיחסר לאחר השלמת ההנפקה השבוע. המניה סיימה את המסחר במחיר של 2.851 שקלים, לעומת מחיר של 3.3 שקלים ששילמו בעבורה בעלי השליטה החדשים, סמי ועידן עופר ודיוויד פדרמן. מניית המתחרה - פז נפט, בעלת השליטה בבז"ן אשדוד - ירדה ב-2.3% במחזור של 18 מיליון שקל אחרי ששלשום צנחה ב-3.3%.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"