הצלע הנשית

רגע לפני יום האישה הבינלאומי ולקראת כנס הנשים של TheMarker - הצצה אל כמה מהנשים הבכירות בשוק הנדל"ן המקומי

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

שוק הנדל"ן המקומי נחשב לאורך השנים למעוז הגבריות. היזמים, הקבלנים, הבונים והמהנדסים כולם היו גברים שיצאו לסיור באתרים, עלו על הפיגומים ופיקחו מקרוב על הפועלים ועל עבודות הבנייה הרטובות. הנשים התמקדו בעיקר בעבודות פקידות, פרסום, ייעוץ ואולי קצת תיווך. בשנים האחרונות מתרחשת מהפכה שקטה: יותר ויותר נשים נכנסות לענף, משתלטות על עמדות בכירות ותופסות תפקידים נחשקים. חלקן, כמו צביה לבייב-אלעזרוב, האחיות לבית רמט ורונית פישמן הן "בנות של", דור ההמשך של האבות המנהלים. אחרות, כמו סגי איתן ושרון שוופי טיפסו לאט ובעקביות לפסגה. ולצדן, כאלו שבחרו להתמקד באדריכלות - ותפסו מקום של כבוד לצד עמיתיהן הגברים.

כבוד מצד המתחרים

שם: עליזה יפו תפקיד: בעלים ומנכ"ל משותף של חברת הבנייה רמט מצב משפחתי: נשואה +3

רקע: בוגרת לימודי משפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. עסקה במשך שבע שנים בעריכת דין, במשרד עורכי הדין רוטנשטרייך-גיצלטר. לאחר מכן השתלבה בחברה המשפחתית רמט בתפקידים שונים, ובמהלך שני העשורים האחרונים היא מנהלת את החברה במשותף עם אחותה מרים דורון.

החברה היא בין חברות הבנייה והתשתית הפרטיות הגדולות בישראל. בשנים האחרונות הרחיבה החברה את פעילותה בחו"ל והיא בונה כיום פרויקטים בתחום המגורים ובעלת נכסים מניבים באנגליה, הונגריה, פולין ורומניה.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: לנשים יש יכולת תמרון גדולה והן יעילות מאוד בעבודתן, ולכן אם הן בעלות יכולות מקצועיות וכוח רצון הן מסוגלות כיום להגיע לעמדות מאוד בכירות. ואכן, בשנים האחרונות אנו רואים במשק הישראלי יותר ויותר נשים העומדות בראש הפרמידה.

יפו אומרת כי לרוב לא חשה אפליה או התייחסות שונה אליה בשל היותה אישה בעולם של גברים, אך יחד עם זאת - היא מעולם לא ביקשה התייחסות מיוחדת בשל היותה אישה.

שילוב של קריירה ומשפחה: במהלך כל השנים, ועל אף שעות העבודה המרובות והאחריות הכבדה, משפחתה תמיד היתה בראש סדרי העדיפויות. לא פעם מצאה עצמה רצה מפגישת עסקים לאסיפת הורים.

שם: מרים דורון תפקיד: בעלים ומנכ"ל משותף של חברת הבנייה רמט מצב משפחתי: נשואה + 3

רקע: בוגרת לימודי כלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים. אחרי הלימודים השתלבה בחברה המשפחתית בתפקידים שונים ועסקה, בין היתר, בפיקוח על הפרויקטים ההנדסיים, בביטוח ובכספים. במהלך שני העשורים האחרונים היא מנהלת את החברה במשותף עם אחותה עליזה יפו.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: לי לא היתה לה כל בעיה להשתלב כאישה בענף הבנייה. לא נתקלתי בבעיה לנהל פגישות עסקיות עם גברים ותמיד זכיתי לכבוד ולהערכה מצד גברים ומצד מתחרים.

כיום, כאשר גברים ונשים חולקים יותר בעול של גידול המשפחה, קל יותר לנשים לפתח קריירה. לנשים יש יתרון כאשר יש צורך לעסוק בכמה דברים בו זמנית. המסר שלי לנשים צעירות: לא לפחד מהקריירה, לשאוף, להצליח ולהגיע למטרה.

על שילוב קריירה ומשפחה: במהלך כל השנים הצלחתי לשלב בין הקריירה למשפחה. תמיד שמרתי על משפחה מאוחדת, בהמשך למסורת מבית ההורים. עמית דורון, בני, הוא ארכיטקט במקצועו, והוא לוקח כיום חלק בפעילות החברה.

סוגרת העסקות של גינדי

שם: ליטל גינדי-מטלון תפקיד: מבעלי גינדי החזקות גיל: 33 מצב משפחתי: נשואה +3

רקע: עו"ד, כלכלנית ובעלת תואר L.L.M במשפט מסחרי. בתו של הקבלן הוותיק יגאל גינדי. הקימה ב-2000 יחד עם אחיה, רו"ח אבי גינדי, עו"ד גיא גינדי ורועי גינדי, את חברת גינדי החזקות, העוסקת בבניה ויזמות בתחום הנדל"ן. החברה מקימה בימים אלה את מגדל G ברחוב השופטים בתל אביב, בו רכשה המיליארדרית שרי אריסון דירה תמורת 13 מיליון דולר.

גינדי ממונה בחברה על סגירת עסקות, על מימון העסקות מול הבנקים, והיא משתתפת בישיבות שיווק אסטרטגיות.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: "אני מאמינה בשילוב נשים במשרות בכירות המאפשרות גמישות בשעות העבודה. נשים מגלות תבונה, רגישות ונאמנות יוצאת דופן, ולמדתי להעריך זאת למרות המגבלה של שעות העבודה.

על שילוב קריירה ומשפחה: "שילוב משפחה וקריירה זאת משימה קשה שדורשת ויתורים גדולים ברמה היום יומית. אני מאמינה שכל אישה צריכה למצוא את נקודת האיזון הנכונה מבחינתה, ולהציב את הגבולות על מנת שהתא המשפחתי יישמר. כל דבר חייב להיות בגבול הטעם הטוב. אין חוקיות ואין אמת אחת. כמובן, שללא תמיכה ופרגון בבית לא הייתי מגיעה לאן שהגעתי".

האסטרטגית של אוסיף השקעות

שם: דפנה הרלב תפקיד: מנכ"ל אוסיף השקעות ופיתוח גיל: 48 מצב משפחתי: נשואה +5

רקע: קביעת אסטרטגיה לפעילות הקבוצה, ייזום, איתור קרקעות פוטנציאליות בארץ ובחו"ל, ניהול כספים כולל מימון, תמחור, ניהול חשבונות, עמידה בתקציבים, הנפקות, גיוסים, ניהול השיווק, גיוס כוח אדם וניהולו.

על השתלבות נשים בעמדות מפתח: כיום יותר ויותר נשים משתלבות בעולם העסקים בכלל ובעולם הנדל"ן בפרט. בקבוצת אביב אוסיף 50% מהעובדים בתפקידי המטה הם נשים והן משתלבות במחלקות חשבות, הנדסה, שיווק ומכירות, גזברות, הנה"ח, כוח אדם ועוד.

אין ספק כי לנשים תכונות רבות הנדרשות לתפקידי ניהול ובהן אינטליגנציה רגשית גבוהה, תשומת לב לפרטים, יסודיות, יכולת הקשבה, התמדה ואסרטיוויות.

על שילוב קריירה ומשפחה: כאמא לחמישה ילדים, אני מודעת לקשיים בשילוב בין פיתוח קריירה מקצועית לבין צורכי המשפחה והילדים. את ההצלחה ניתן להשיג אך ורק עם מוטיווציה גבוהה, נכונות להשקיע זמן רב ומאמץ, ובשילוב וסיוע בני המשפחה. לדעתי, נשים בהחלט יכולות להשתלב בתפקידי ניהול ויש לדאוג ולפעול לשילובן כך שהשתתפותן בתפקידים בכירים תהיה בהתאם לשיעור השתתפותן במעגל העבודה. בנוסף יש לפעול לתנאי שכר שוויוניים.

מנהלת את "לב העיר"

שם: רונית פישמן-אופיר תפקיד: יו"ר אוניל בנייה מקבוצת פישמן גיל: 34 מצב משפחתי: נשואה + 2

רקע: מילאה שורה של תפקידי ניהול בקבוצת פישמן הפועלת במגזרי הנדל"ן, התקשורת, הקמעונות, המדיה והתעשייה (בין אחזקות הקבוצה: כלכלית ירושלים, מבני תעשיה, גלובס, HOT, הום סנטר ועוד). בתו של בעל השליטה בקבוצה אליעזר פישמן. בין שאר תפקידיה מכהנת גם כדירקטורית בחברות הנדל"ן הציבוריות של הקבוצה: מבני תעשייה ודרבן. חברות אלו עוסקות בייזום ופיתוח פרויקטים בארץ ובחו"ל (רוסיה, צרפת, גרמניה, שוויץ, קנדה ועוד). בין יתר פעילויותיה, היא הוזנקה לנהל את פרויקט המגורים "רובע לב העיר" בתל אביב (רחובות בלפור-מזא"ה), שהמכירות בו דישדשו.

על השתלבות של נשים בעמדות בכירות: השינויים בתפישת הקריירה והמשפחה הם בשורות מצוינות לנשים באשר הן. כידוע, נשים מסוגלות לנהל כמה משימות בו-זמנית ונעות בין דאגה למשפחה לדאגה לנושאי העבודה בשבריר שניה. אין ספק שהשינויים בשוק התעסוקה עוזרים לנשים בהתמודדות על תפקידי ניהול בכירים. מגמה זו הופכת לבטח את נושא קידום נשים לעמדות בכירות לדבר מובן מאליו ללא צורך להתנצל.

על שילוב קריירה ומשפחה: שוק העבודה הגלובלי והמקומי השתנה בשנים האחרונות ללא היכר. דגש גדול יותר ניתן לשילוב נכון של חיי משפחה עם ניהול קריירה מוצלחת.

אני מאמינה שניהול קריירה מצליחה זה עניין של איזון ושל לקיחת דברים בפרופורציה הנכונה. ההתמודדות עם הלחצים של ניהול עסקים והצמחתם - לדאוג לשורה תחתונה רווחית, להניע עובדים ולדאוג שמהמשקיעים שלך ירוויחו - מחייבים עוגן יציב ובטוח בדמות חיי משפחה טובים ומהנים. מי שחושב שמשפחה והצלחה בעסקים לא הולכים ביחד, יפסיד גם את זה וגם את זה.

האישה הבכירה בענף

שם: סגי איתן תפקיד: מנכ"לית נכסים ובניין מקבוצת IDB גיל: 51 מצב משפחתי: נשואה + 3

רקע: ילידת מושב גאולים בשרון. רו"ח וכלכלנית. התחילה לעבוד במשרד רוה"ח סומך-חייקין במקביל ללימודיה; במסגרת עבודתה בחברה ריכזה את הטיפול בחברת אזורים.

המעבר לאזורים היה טבעי, והיא מונתה לחשבת החברה. לאחר מכן מונתה לסמנכ"לית הכספים של אזורים תחת ניהולו של אביגדור קלנר, ובהמשך מונתה למשנה למנכ"ל תחת ניהולו של איתן סורוקה. בתפקיד זה כיהנה כ-10 שנים. סה"כ עבדה בחברת באזורים 20 שנה.

לפני כשנתיים מונתה למנכ"ל נכסים ובניין על ידי נוחי דנקנר ורפי ביסקר.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: כשאשה רוצה להתקדם והיא מביאה את האיכויות שבה ומאמינה בכוחה המקצועי, היא יכולה להתמודד על כל תפקיד שמתאים לכישוריה. בעידן הגלובלי אנו רואים שיש יותר ויותר נשים בתפקידי מפתח בסקטורים כמו פיננסיים, תעשייה, נדל"ן. שילוב של כישורים, יכולת וראיה למרחוק מהווה ערובה להצלחה, והנשיות מוסיפה פן נוסף וחשוב.

על שילוב קריירה ומשפחה: תנאי הכרחי לכל איש או אשת קריירה הוא משפחה תומכת.

ממונה על הפיתוח העסקי של נכסים ובניין

שם: שרון שוופי תפקיד: משנה למנכ"ל חברת גב ים, מקבוצת נכסים ובניין IDB גיל: 42 מצב משפחתי: נשואה + 2

רקע: תואר ראשון במשפטים ורשיון עריכת דין, תואר שני במינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים. שוופי עובדת בחברה משנת 1992 בתפקידים שונים, ובהם מזכירת חברה, מנהלת פיתוח עסקי, סמנכ"ל מ-2000. מ-2005 היא משנה למנכ"ל. היא ממונה על ייזום ופיתוח עסקי בתחום הנדל"ן המניב והמגורים, כמו כן היא דירקטורית בחברות בנות בחברה.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: השילוב תלוי בעיקר בנשים עצמן שצריכות להגיע להחלטה אישית כי הן מעוניינות לקחת סמכות ואחריות, על כל המשתמע מכך.

נשים צריכות להיות הרבה יותר טובות כדי שיכירו בכך שהן מספיק טובות. חובת ההוכחה היא עליהן. נשים מסוגלות לעשות יותר מפעולה אחת בו זמנית, ולכן המפתח הוא ניהול זמן נכון.

על שילוב קריירה ומשפחה: הנוסחה לשילוב מוצלח בין קריירה לחיי משפחה מתבססת על היכולת להתמודד עם שתי מערכות חשובות שזקוקות לך, לעתים בו זמנית, ומציאת שביל הזהב ביניהן. צריך להתקדם עם אמונה שלמה בדרך שבחרת, ללא רגשי אשמה.

בונה מסביב לעולם

שם: צביה לבייב-אלאזרוב תפקיד: סמנכ"ל השיווק של קבוצת אפריקה ישראל ויו"ר אנגלו סכסון גיל: 29 מצב משפחתי: נשואה + 4

רקע: לבייב-אלאזרוב התחילה את דרכה המקצועית כעובדת במחלקת השיווק באפריקה ישראל בשנת 97', במקביל ללימודי תואר במינהל עסקים, המשיכה בתפקידים נוספים בינהם מנהלת פרסום, מנהלת מכירות אזורית, מנהלת שיווק של חטיבת המגורים ומנהלת חטיבת הקניונים.

כיום היא אחראית על כל פעילויות השיווק של אפריקה ישראל בארץ ובעולם, משמשת יו"ר אנגלו סכסון, וחברה במועצת המנהלים של החברות הבנות של קבוצת אפריקה ישראל, ובהן: ערוץ 9, קו אופ נכסים, אפריקה מלונות, אפריקה נכסים ועוד.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: "כאישה במקצוע ניהולי בתחום הנחשב גברי וכאם לארבעה ילדים אני יכולה להעיד כי נטל ההוכחה על אישה מנהלת הוא כפול. לדעתי, השילוב הנדרש להצלחה הוא: כוח רצון ומוטיווציה להגשים את שאיפותיך והיעדים שהצבת לעצמך.

על שילוב קריירה קריירה ומשפחה: צריך להגדיר זמן איכות לבילוי עם המשפחה, בלי טלפונים או הפרעות אחרות. למשפחה ערך מוסף המאפשר לך לשמור על פרופורציות ומהווה תמיכה רגשית שהינה מרכיב חשוב בהצלחה.

נציבת המס

שם: ורד אולפינר-סקל תפקיד: מנהלת מחלקה מקצועית - מקרקעין וקבלנים - ברשות המסים גיל: 37 מצב משפחתי: נשואה + 1

רקע: החלה את דרכה כרואת חשבון במשרדו של יאיר רבינוביץ'. עם סיום לימודי המשפטים עברה להתמחות בלשכה המשפטית שבנציבות מס הכנסה. לאחר מכן התמנתה לעוזרת סגן הנציב למיסוי מקרקעין, ומזה שלוש שנים מכהנת בתפקידה הנוכחי.

כיום היא מרכזת את כל הוראות המיסוי הנוגעות לענף הנדל"ן ואת הפרשנויות לחוק, ומהווה הסמכות הביצועית ליישום היבטי המיסוי במקרקעין.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: אין הבדל בין תפקוד נשי לגברי. זוהי הבחנה מאוד אינדיוודואלית, שאינה קשורה במין. אני לא חושבת שיש יתרונות או חסרונות מיוחדים בתפקוד מנהל או מנהלת".

שילוב משפחה וקריירה: "רק בזכות הסבתות ובעלי. בלעדיהם לא הייתי מסוגלת לעבוד כך. מאז שבני נולד הוא מבלה שלושה ימים בשבוע אצל אמי או חמותי, ובתקופות של לחץ, בעלי נרתם לסייע, ואני רואה אותו רק בסופי שבוע. יחד עם זאת, אני משתדלת ומצליחה להיות אמא טובה, וכשאני איתו אני מקדישה לו את כולי. הטלפונים אמנם ממשיכים, אבל יש בינינו סיכום שאני עונה רק לטלפונים דחופים, אחרת הוא לא נותן לי לשוחח. התפקיד מאוד תובעני, אבל לומדים לשלב".

חולשת על 130 אלף מ"ר משרדים

שם:אלקה אילני גיל: 63 תפקיד:מנכ"לית חברת עתידים מצב משפחתי: נשואה + 2

תיאור התפקיד: מנהלת את עתידים - הקריה לתעשיות עתירות מדע בתל אביב, המשתרעת על כ-90 דונם וכוללת שטח בנוי בהיקף של 130 אלף מ"ר. חברת עתידים תחל בקרוב בבניית מגדל משרדים חדש בהשקעה של 125 מיליון דולר. המגדל יתנשא לגובה של 40 קומות ויכלול שטחי משרדים, מסחר ושטחים תפעוליים בשטח של כ-65,000 מ"ר.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: שילובן של נשים בתפקידי ניהול בכירים במשק התקדם מאד בשנים האחרונות. יחד עם זאת הקשיים עדיין קיימים ומשכורות הנשים עדיין נמוכות ממשכורות הגברים בתפקידים זהים. גם חובת ההוכחה ליכולתן גדולה וכבדה יותר עבור נשים לעומת גברים.

על שילוב קריירה ומשפחה: בעולם העסקים האשה המנהלת אינה עובדה טריוויאלית. אין ספק שלנשים צעירות עם ילדים קטנים החיים קשים יותר. שילוב של ניהול קריירה וגידול ילדים אינו פשוט. אלה הן השנים שהגברים צוברים בהן ניסיון, ואילו הנשים הנמצאות בין חופשות לידה, מחלות וכו' נלחמות ביתר שאת על קידומן המקצועי.

ההחלטה על בינוי בתל אביב עוברת דרכה

שם: גילה אורון תפקיד: הממונה על מחוז תל אביב במשרד הפנים גיל: 56 מצב משפחתי: נשואה + 2, סבתא ל-2

במסגרת תפקידה מכהנת כיושבת ראש הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה, ואמונה על הכרעת עתידן של תריסר תוכניות בינוי במחוז תל אביב מדי שבוע. לצד תפקידה התכנוני, נושאת אורון באחריות על תפקודן של 13 ערים במחוז תל אביב, המאכלסות 1.3 מיליון נפש וחולשות על תקציב מוניציפאלי שנתי של כ-8 מיליארד שקל.

על השתלבות נשים בעמדות בכירות: ניתן אולי לומר שההתנהלות הנשית יעילה יותר, משום שנשים נוטות לנהל טוב יותר, מתנהלות בפחות כוחניות ומצליחות לשמוע את האחר ולאזן בין אינטרסים. ההחלטות הן שלמות יותר אם לוקחים בחשבון גם את נטיות הלב של הצד השני.

תפקיד ממונה על מחוז הוא תפקיד בו נתקלים בהמון אינטרסים וכוחות מנוגדים של בעלי עניין רבים. יש כאן מקום להרבה קשב וסבלנות; אני מקפידה על היבטים אלה בגלל האופי שלי - ולאו דווקא משום שאני אישה.

דיאלוג עם הסביבה ותשומת לב לפרטים

שם: מיכל קימל אשקולות תפקיד: מבעלי משרד קימל אשכולות אדריכלים מצב משפחתי: נשואה + 2

השכלה: בוגרת לימודי אדריכלות ובינוי ערים בטכניון

פרויקטים ידועים: מרכז דוידסון בירושלים, בניין דילר באוניברסיטת בן גוריון ועשרות בתים בנווה צדק

אדריכלות נשית: "יש הבדל בין גברים לנשים בתהליך התכנון, אבל במבחן התוצאה אין טביעת אצבע של אדריכלות נשית", אומרת קימל אשכולות. בתהליך התכנון, לדעתה, נשים עוסקות יותר בדיאלוג ולכן טבעי יותר עבורן להתחשב בסביבה ולתת תשומת לב לפרטים. לצורך חידוד ההבדלים מסבירה קימל אשכולות ש"לנשים יש פחות צורך להציב במרחב אובייקט שיש בו המון אגו".

קימל אשכולות צופה כי הנוכחות הנשית בעולם האדריכלות תתגבר. לדבריה, באקדמיה יש כבר יותר מ-50% אחוז סטודנטיות, אם כי לפרקטיקה מגיעים יותר גברים כיוון שנשים רבות נושרות בדרך. "נשים, מסיבות שכרוכות בגידול משפחה, מוותרות על הקריירה ולכן עוד אין לשינוי באקדמיה ביטוי בשטח. אני מכירה מספיק נשים שבשלבים הקריטיים של פיתוח הקריירה לקחו פסק זמן של 20 שנה לגידול הילדים ולא חזרו".

דגש על שימוש יותר מהמראה

שם: נעמה מליס תפקיד: אדריכלית ובעלים של משרד נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים מצב משפחתי: נשואה + 2 השכלה: בוגרת לימודי אדריכלות ובינוי ערים בטכניון פרויקטים ידועים: קניון גבעתיים, רובע מנחם בבאר שבע (בתכנון), הרחבה של העיר ראש העין (בתכנון), שלב א' של קניון פתוח "השדרה השביעית" בבאר שבע, וגליל ים - רובע של העיר הרצליה

אדריכלות נשית: "יש נקודת מבט נשית לאדריכלות", טוענת מליס, ומוסיפה שבמשרדה מועסקות בעיקר אדריכליות ואמהות שרואות את תהליך התכנון בעיניו של המשתמש הסופי. "פחות מעניין אותנו איך הדברים ייראו ויותר איך הם יתפקדו - שיקולים כמו דרכו של ההורה בבוקר וסדרי הקפצות לגן או תכנון הרחובות הראשיים שיהיו נוחים להליכה, וכן מחשבה על הדרך של הילד לבית הספר שצריכה להיות בטוחה, ברורה ומוצלת".

מליס חושבת שההבדל שיוצרת אדריכלות נשית מתבטא בהתחברות למקום ולתחושה שלו, ולכן לאדריכלית ההרגשה של החיים בבית, בשכונה או בעיר יותר חשובה מהמראה של התוכנית ממעוף הציפור.

מליס מאמינה שהמגמה של התגברות הנוכחות וההשפעה הנשית בתחום תגבר. "מחקר של איי.בי.אם הוכיח שיש מתאם גבוה בין רמת הרווחיות של הארגון לכמות הנשים בדירקטוריון. תכונות הנחשבות נשיות כמו הקשבה וסבלנות מאוד עוזרות בכיוון שאליו פונה האדריכלות. צריך להגיע להסכמה עם פקידים ועם הציבור - וזה המקום שלנשים יש יתרון".

לגבר יותר מתאים לבוא ולתת הרצאה על המבנה ועל האדריכלות, אבל כיום זו לא הדרך לקבל את האישורים לפרויקט. מליס מוסיפה שכיום יש יותר בנות הלומדות אדריכלות וכן מורגשת התחזקות של הנשים במגזר הציבורי: דינה רבצקי היתה עשר שנים ראש מינהל תכנון, יש מתכננות מחוז ומהנדסות עיר. במקביל: הנוכחות של נשים בשוק הציבורי משפיעה על השוק הפרטי.

לא חייבים לעבור את גיל 50

שם: אירמה אורנשטיין תפקיד: בעלת משרד לאדריכלות ועיצוב פנים מצב משפחתי: אם לשלושה ילדים

פרויקטים ידועים: עובדת עם המאיון העליון. באחרונה עיצבה את אולם הקונספט המחודש של מודי ברמת גן

אדריכלות נשית: התחרות מול גברים קשה במיוחד כשאת אמא לילדים קטנים. מלבד זה באדריכלות לוותק תפקיד חשוב, ולפעמים הגיל הצעיר יוצר חשדנות בצד השני. כאדריכלית צעירה אני נאלצת להוכיח שוב ושוב שלא חייבים לעבור את גיל חמישים בשביל לעשות עבודה טובה. אבל כאשר אוהבים לעשות משהו באמת מוצאים את האיזון בין שני העולמות.

אדריכלות בכיוון משפחתי

שם: טלי יער קוסט תפקיד: אדריכלית ומנהלת המשרד "יער אדריכלים" מצב משפחתי : נשואה + 4

השכלה: בוגרת לימודי אדריכלות ובינוי ערים בטכניון

פרויקטים ידועים: שכונת המשתלה בתל אביב, מתחם השוק הסיטוני בתל אביב, מתחם סומיל

אדריכלות נשית: יער מאמינה באדריכלות אישית יותר מאדריכלות נשית. לטענתה, כל אדריכל מתכנן על פי הרקע שלו ולכן האדריכלות שלה, לדוגמא, היא יותר משפחתית (יער היא בתו של אברהם יער ועובדת במשרד האדריכלים המשפחתי. ש"ש).

עם זאת, היא סבורה גם כי ישנה אינטואיציה נשית שבאה לידי ביטוי בתכנון. "האינטואיציה מביאה ליותר רגישות לנקודות שנשים, אולי, יותר עירניות להן".

המגמה של התחזקות הנשים באדריכלות, לטעמה של יער, היא תוצר של שני תהליכים. מצד אחד התחזקות של הנשים בכל התחומים כמו בנקאות, נדל"ן וכו'. מצד שני, "בעשור האחרון מקצוע האדריכלות פושט את הרגל וערכו יורד ביחס של החברה אליו, ירידה המתבטאת בשכר ביחס להשקעה. בגלל הירידה ביכולת לפרנס בכבוד המקצוע מאבד את הגברים שבו".

חיבה לצורות ברורות

שם: ג'ויס אורון תפקיד: אדריכלית ובעלים של משרד ג'ויס אורון אדריכלים ובניין ערים בע"מ מצב משפחתי: גרושה + 2

השכלה: בוגרת לימודי אדריכלות ובינוי ערים בטכניון

פרויקטים ידועים: מרכז ויצ"ו בגבעתיים, מתנ"ס בית אליעזר בחדרה, שכונת שמורת מודיעין

אדריכלות נשית: העיסוק בנושא אדריכלות נשית ואדריכלות המיועדת לנשים הביא את אורון להרצות על אדריכלות נשית; היא נסעה להרצות בכנסים בחו"ל ונחשפה לעניין הרב שאדריכלות מגדרית יוצרת בעולם.

בכנס בטורקיה פגשה חוקרת שערכה מחקר על ההבדלים בתהליך היצירה בין נשים לגברים באדריכלות. "במחקר נטען שלנשים יש תכונות חברתיות בגלל צורת החיים והקשר עם האם, שנותנת להן קהילת התייחסות קרובה. לעומת זאת, אצל גברים ההתייחסות היא יותר לאבא, שהולך ובא, ולכן הגישה שלהם היא של שחור ולבן, ומתמקדת בצורות ברורות. לאישה יותר נוח עם מורכבות ותחומים אפורים.

אורון מדגישה כי ישנם יוצאים מהכלל למחקר - והיא ביניהם. "אני עובדת עם צורות ברורות ואוהבת ניקיון ופשטות, ויש גברים שמייצרים אדריכלות עם מורכבות גבוהה".

נותנת מקום לבלתי צפוי

שם: גנית מייזליץ-כסיף תפקיד: אדריכלית ובעלים של משרד מייזליץ כסיף אדריכלים מצב משפחתי: נשואה + 3

השכלה: התחילה את לימודי הארכיטקטורה בבצלאל וסיימה אותם ביוניברסיטי אוף אווסטמינסטר בלונדון

פרויקטים ידועים: התכנון המחודש לנמל תל אביב, התחדשות עירונית ברחוב סוקולוב בהרצליה ומרכז קהילתי רמז-ארלוזרוב בתל אביב

אדריכלות נשית: מייזליץ כסיף לא חושבת כי ניתן לומר באופן גורף כי ישנה אדריכלות שונה הנעשית על ידי נשים.

עם זאת, לדבריה, "בפרספקטיווה היסטורית הנשים חדשות במקצוע, והתרומה שלהן משנה אותו. הדיסיפלינה האדריכלית נהפכת ממקצוע עם נקודת מבט מוחלטת, אוטופית והיררכית, המנסה לשלוט במציאות, למקצוע עם הסתכלות יותר פתוחה, שנותנת מקום לבלתי צפוי ומתערבבת עם המציאות. אלו ערכים שמזוהים עם נשים בהסתכלות המגדרית, אבל משפיעים על האדריכלות ככלל".

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"