ההפך מניהול

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

דרך מעניינת להבין מהו ניהול היא לשאול את עצמנו מהו ההפך מניהול. מהו הדבר שאנחנו עושים כשאנו לא מנהלים?

בין אם מדובר במצבנו בבנק, בעבודות השיפוץ בביתנו, במצב המלאי בעסק, בדרך עבודת הצוות או בהתפתחות הקריירה שלנו - קל יחסית לדמיין איך זה נראה כאשר אנחנו מנהלים עניינים אלה. אנחנו עוקבים אחר התקדמות המצב אל מול יעדים שהצבנו, מקצים לעצמנו ולאחרים משימות ולוחות זמנים, מבקשים דיווחים, מסנכרנים את פעולותיהם של אנשים שונים ומוודאים שמה שצריך להיעשות נעשה.

אבל איך זה נראה כשאנו לא מנהלים אותם? מה אנחנו עושים במקום לנהל?

התשובה הפשוטה היא שאנחנו עושים דברים אחרים. במקרים רבים אנחנו עסוקים בעשייה עצמה במקום בניהול, כמו אלה שעובדים קשה להכניס כסף לבנק ולא מוצאים זמן או לבחון את מצב החשבון. לפעמים אנחנו עסוקים במשימות אחרות שאינן קשורות לעניין כלל. אולם בכל מקרה כזה, אנו מאפשרים לעניינים שחשובים לנו, להתנהל מעצמם.

"להתנהל, לזרום, לתת לדברים להתגלגל" -זו הייתה התשובה השכיחה ביותר של אנשים כששאלתי אותם מהו ההיפך מלנהל. היו שענו - "אבדן שליטה". הם אמרו שכשאנחנו מנהלים אנחנו בשליטה על מה שקורה, וכשאיננו מנהלים אנחנו מאבדים אותה.רובם התייחסו לכך כאל דבר מאד לא רצוי. נקודת המוצא שלהם הייתה שמה שאנחנו לא מנהלים לא קורה, ולכן אם נאבד שליטה כוונותינו לא יתממשו. האמנם?

עבודתי ארוכת השנים עם מנהלים לימדה אותי שהטובים שבהם כמעט ולא מנהלים. נראה כאילו הם מסתפקים בלומר בקול רם את כוונותיהם ולסמוך על כך שהן יתממשו. הם אמנם בודקים מדי פעם שהדברים מתקדמים בכיוון הנכון, אבל הם שמחים מאד להניח להם להתנהל מעצמם.

אם כך, האם ניהול או אי ניהול הם שגורמים לדברים לקרות?

התשובה תלויה בסיבה שבגללה איננו מנהלים. המנהלים הטובים בוחרים במודע שלא לנהל. הם עושים זאת רק לאחר שניהלו בקפדנות, ולעתים במשך שנים, את בנייתן של התשתיות לכך שכוונותיהם יתממשו. למרבה הצער, מרביתנו לא בוחרים במודע שלא לנהל. אי הניהול קורה לנו מסיבות אחרות.

שכחה והתעלמות הן סיבות רווחות. אנחנו נסחפים לתוך העשייה השוטפת ושוכחים להקדיש תשומת לב לניהול הדברים החשובים. לא במקרה המנהלים הטובים דורשים מאנשיהם לרשום את בקשותיהם. הם יודעים כמה קל לשכוח, במיוחד בסביבה לחוצה.

סיבה אחרת היא עצלות - "למי יש כוח לבדוק ולעקוב ולשאול ולנדנד ולהתריע וללחוץ ולבקש ולדרוש?" (כל אחד מהפעלים האלה מתאר עשייה ניהולית בסיסית). באופן פרדוקסלי, אלה המתעצלים לנהל מעדיפים לפעמים לעבוד קשה ולעשות דברים בעצמם מאשר לנהל את העשייה של עצמם או של אחרים. הם שוקעים בעשייה עצמה ומקווים שהדברים יסתדרו איכשהו.

יש סיבות נוספות אך ברקע של כולן נמצאת התקווה שדברים יקרו מעצמם, שמישהו ייקח אחריות, שהנסיבות יסתדרו נכון, שיהיה בסדר. התקווה הזו גורמת לנו להאמין שכוונותינו יתממשו גם כשאין שום סיכוי שזה יקרה. זהו הצד הלא רצוי של אי ניהול.

לאור זה בידקו את עצמכם ביחס לכל אחד מהדברים, שאלו את עצמכם האם אתם מנהלים אותו או מניחים לו להתנהל מעצמו. שאלו גם עד כמה ניתן לסמוך על כך שהוא יקרה ללא ניהול שלכם והאם אינכם משלים את עצמכם שזה יקרה מעצמו.

אם אי אפשר לסמוך על כך שהוא יקרה ללא ניהול שלכם - הימנעו מתקוות שווא ובחרו בחירה מודעת: החליטו האם לנהל אותו או לוותר. ויתור מודע על האשליה בנוגע לחלק מהדברים יפנה זמן ותשומת לב לניהול טוב של הדברים האחרים.

הכותב הוא מנכ"ל מרחב אפשרויות בע"מ המתמחה בליווי, ייעוץ והנחיה למנכ"לים והנהלות.

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"