MTS: מטרורייל בפאניקה, ומנסה להשפיע על מכרז הרכבת הקלה בת"א

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

מתלהט המאבק בין שתי המתמודדות במכרז הרכבת הקלה בתל אביב. קבוצת MTS, המסתמנת לפי שעה כזוכה, טוענת שקבוצת מטרורייל פועלת מתוך היסטריה ופאניקה ולכן היא מנסה להשפיע על החלטת ועדת המכרזים. במכתב ששיגר היועץ המשפטי של MTS, עו"ד יהודה רווה, נכתב כי MTS נדהמה למקרא טענותיה והתנהלותה המקוממת של מטרורייל כפי שבאו לידי ביטוי במכתבה לוועדת המכרזים. במכתב, שהגיע ל-TheMarker, נטען כי מטרת מטרורייל היא לאיים ולהפחיד את הציבור במונחים של קטסטרופה אקולוגית וכך להשפיע על ועדת המכרזים. לטענתה של מטרורייל אין בסיס, נכתב, ולהתנהלות שכזו אין אח ורע.

הפרשה החלה לפני כמה שבועות כשקבוצת מטרורייל שיגרה מכתב באמצעות עו"ד יעקב נאמן, שבו טענה כי שיטת הכרייה שהציעה (Deep Mining) עלולה להסב נזק אדיר לאקוויפר החוף, מכיוון שתידרש שאיבה של מים בהיקף נרחב. מטרורייל צירפה למכתבה חוות דעת, בין השאר של נציב המים לשעבר, שמעון טל, וכן של שתי חברות בינלאומיות המתמחות בתחומי התשתיות והמים, שבה נטען כי השיטה שהציעה MTS בעייתית ומסוכנת לתל אביב לכן אין לעשות בה שימוש. ועדת המכרזים קיימה כמה דיונים בעניין, שבהם הסתבר כי נציבות המים לא שותפה בפרויקט והוחלט להיוועץ בה בכל שלב בהמשך. בנוסף, נדרשה MTS להשיב לוועדת המכרזים על הטענות שהועלו.

MTS כתבה עוד כי הקבוצה סבורה שמשלוח המכתב והעובדה שתוכנו הודלף נובעים מהיסטריה של מטרורייל, לנוכח האפשרות שהקבוצה עומדת להפסיד במכרז. לטענת MTS, מדובר בהפרה בוטה של דיני המכרזים ושל הוראות ספציפיות של המכרז האוסרות על כל פעולה שמטרתה להשפיע על ועדת המכרזים.

לגופו של עניין טוענת MTS, כי הציעה את שיטת הכרייה במועד הגשת ההצעות כבר בפברואר 2006 והדבר לא הטריד את מטרורייל עד לאחרונה. רק באוקטובר האחרון, נטען, לפתע "נזכרו" שיש בעיה. עם זאת, מטרורייל הסבה את תשומת ועדת המכרזים לשיטת הכרייה כמה חודשים קודם לכן ואף הציגה בפניה את הבעייתיות שקיימת בשיטת הכרייה, לטענתה.

רווה כותב עוד במכתבו, כי חוות הדעת שצורפו למכתב נסמכות על עובדות שאינן נכונות של מטרורייל. MTS ציינה עוד כי כמויות המים שיישאבו נמוכות מהותית מאלה שציינה מטרורייל וכי מטרורייל עצמה תיאלץ לשאוב כמויות מים כמעט זהות לאלה של MTS, בשיטה שהציעה (Cut&Cover).

בוועדת המכרזים ממשיכים במקביל בבדיקת ההצעות. לאחר בדיקת ההצעות הטכניות, שבהן זכתה MTS לניקוד גבוה יותר, נפתחו בימים האחרונים המעטפות הפיננסיות תחת מעטה חשאיות כבד.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?