אלי ארוך שוחרר למעצר בית בתום חקירתו בחשד שזייף מסמכים בפרשת כלל פיננסים

ארוך זכה בכ-96 מיליון שקל בבוררות מול החברה, אך בעקבות תלונתה נחקר אתמול במשטרה במשך שמונה שעות בחשד שהגיש מסמכים מזויפים לצורך הוכחת טענותיו

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

"בינתיים ידך על העליונה", אמר שופט המעצרים בבית משפט השלום בתל אביב, דורון אביחי, לאלי ארוך, בתום דיון על שחרורו למעצר בית בתנאים מגבילים. "אתה צודק. גם בבית המשפט העליון ידי היתה על העליונה, כבר שלוש פעמים. אבל במדינה הזואת לא בתי המשפט שולטים אלא הון ושלטון, ולכן עו"ד רם כספי קובע למשטרה מה לעשות. איך יכול להיות שחמישה חודשים מתנהלת חקירה ושום דבר לא קורה, ויומיים לפני דיון מכריע שבו אני מעיד בבקשה לביטול פסק בורר, פתאום המשטרה נזכרה לחקור ולעצור אותי? זה הון ושלטון זה מה שזה. אבל אני מקווה שביום שני תשמע בשורות טובות אדוני השופט", השיב ארוך בביטחון.

ארוך, שזכה בכ-96 מיליון שקל בבוררות מול כלל, נחקר אתמול במשך שמונה שעות ביחידה הארצית לחקירות הונאה בחשד שזייף מסמכים לצורך הוכחת טענותיו נגד כלל פיננסים. בית המשפט הורה לו להישאר במעצר בית במשך 10 ימים, הוטל עליו צו עיכוב יציאה מישראל, והוא נדרש להפקיד ערבויות. כמו כן נאסר עליו ליצור קשר עם שני חבריו, יאיר כורח ועופר טסה, שנחקרו אף הם ושוחררו בתום חקירתם ללא תנאים מגבילים, וכן עם יד ימינו לשעבר, דוד שילוח, המכונה "הצל", שמסר את המסמכים המזויפים לכאורה לידי כלל פיננסים.

ל-TheMarker נודע כי ארוך הכחיש במשטרה שזייף מסמך כלשהו במסגרת הדיונים שנערכו אצל הבורר המנוח יעקב מלץ. עוד נודע, כי פרקליטיו לשעבר של ארוך, עו"ד יוסי כהן ועו"ד אמנון יצחקניא, שטיפלו בהליכי הבוררות המקדמיים ובבקשות לגילוי מסמכים במסגרת הבוררות, מסרו אף הם למשטרה את גרסותיהם בפרשה.

למרות מעצר הבית אישר בית המשפט לארוך לצאת מביתו לצורך השתתפות בהליכים המשפטיים המתנהלים סביב הבקשה לביטול פסק הבורר. אתמול בבוקר פשטה המשטרה על ביתו ועל ביתם של שני החשודים הנוספים וביצעה בהם חיפושים.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?