הצל של בכר

רני לובנשטיין, יועץ בכיר למנכ"ל האוצר

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

רני לובנשטיין, בן 34, רווק, תושב קרית אונו, משמש בארבע השנים האחרונות בתפקיד יועץ בכיר למנכ"ל האוצר.

בשנה הראשונה שלו בתפקיד עבד רני בצמוד למנכ"ל, אוהד מראני, בשלוש השנים האחרונות הוא היועץ של המנכ"ל, יוסי בכר. למנכ"ל האוצר עוד שני יועצים. למרות תפקידו המחייב, ואף שהוא נמצא בצומת החלטות מהחשובים במדינה, לובנשטיין אינו מוכר לציבור הרחב. הסיבה לכך כנראה כפולה - ראשית, התפקיד מחייב עבודה הרחק מהכותרות. שנית, לובנשטיין ביישן מטבעו.

לובנשטיין למד וגדל ברחובות. סיים תואר ראשון בכלכלה חקלאית בפקולטה לכלכלה באוניברסיטה העברית ברחובות. סיים תואר שני במינהל עסקים, עם התמחות במימון, בקרית האקדמית בקרית אונו. לפני שהגיע לאוצר היה רני סגן מנהל חנות באופיס דיפו בנס ציונה, מנהל חנות ספורט של סקאל בדיוטי פרי בנתב"ג, ועוזר למנכ"ל מפעל הפיס. בתפקידו זה עבד מול האוצר. כששמע כי עוזר המנכ"ל מראני עוזב, הציע את עצמו לתפקיד והתקבל.

"זה תפקיד מדהים", מתמוגג לובנשטיין. "העבודה מרתקת". בין התחומים עליהם הוא מופקד, כעוזר המנכ"ל, הוא הקשרים הכלכליים עם המימשל האמריקאי. בתוקף החלטת ממשלה, בשלהי עידן אריק שרון, שנועדה להביא סוף לאי הסדר במגעים הכלכליים עם ארה"ב, מנכ"ל האוצר מרכז את הטיפול ביחסים הכלכליים עם וואשינגטון. קיימת ועדה, בראשות מנכ"ל האוצר, ובהשתתפות מנכ"לי משרדי החוץ, ביטחון ומשרד רה"מ, ובהשתתפות ראש המועצה לביטחון לאומי והיועץ המדיני לרה"מ, הדנה מפעם לפעם בעניינים שעל סדר היום הכלכלי בינינו לאמריקאיים.

מנכ"ל האוצר, יוסי בכר, כיו"ר הוועדה, הוא הגורם המקצועי הבכיר שממליץ לדרג המדיני בסדרי עדיפויות ובקבלת החלטות כלכליות. לובנשטיין מרכז עבור בכר את כל הנדרש בעניין, כולל לפגישות החצי-שנתיות ארה"ב-ישראל (בכר עם תת מזכירת המדינה ותת מזכיר שר האוצר האמריקאי), לשיחות בנושא הערבויות, סיוע שוטף וסיוע מיוחד.

מנכ"ל האוצר מוביל את היחסים הכלכליים עם הפלשתינאים. לובנשטיין עושה עבורו את כל עבודת ההכנה. לעתים הוא גם נפגש עם אישים בכירים מהצד השני. העבודה כוללת לעתים קרובות עיסוק בעניינים עדינים ומורכבים. מאז עלתה לשלטון בשטחים מפלגת החמאס היחסים הכלכליים עם הרשות הפלשתינית מוקפאים, בעקבות החלטת ממשלה.

בנוסף לשני העניינים הכלכליים-מדינים ניצב לובנשטיין לצידו של בכר, גם בעניין התעשיות הבטחוניות, חברת החשמל וענייני אנרגיה אחרים. מאז הרפורמה בנמלים, לפני כשנתיים, לובנשטיין הוא דירקטור בחברת נמל אשדוד, כנציג האוצר, ויו"ר ועדת הכספים של הדירקטוריון.

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"