רק שליש מחברי הכנסת טרחו להגיע למליאה לדיון בנושא דו"ח העוני - שנמשך 45 דקות בלבד

רן כהן: "הממשלה הזאת אנטי-חברתית יותר מקודמתה; אנו צפויים לגידול במספר העניים"

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

רק 38 חברי כנסת ובהם 3 שרים - יעקב אדרי ואופיר פינס ורוני בר-און - כלומר רק כשליש מחברי הכנסת טרחו ובאו אתמול לדיון הפגרה המיוחד שקיימה הממשלה בדו"ח העוני, לפיו ב-2005 חיו בישראל 1.63 מיליון איש מתחת לקו העוני. באותה עת נכחו במשכן הכנסת 58 חברי כנסת.

ראש הממשלה אהוד אולמרט נעדר מהדיון. גם 7 ראשי סיעות נעדרו מהדיון: ח"כ אבגידור יצחקי (קדימה), ח"כ אפרים סנה (עבודה), ח"כ גדעון סער (ליכוד), בני אילון (האיחוד הלאומי), יעקב מרגי (ש"ס), מוחמה ברכה (חד"ש), ח"כ טלב א-סעאנא (רע"מ). יו"ר האופוזיציה ושר האוצר הקודם ח"כ בנימין נתניהו נכח בדיון אך לא נאם.

המליאה הקדישה לדיון כשלושת רבעי שעה בלבד ובסיומו החליטה להעביר את הנושא לוועדת העבודה והרווחה. יו"ר הכנסת ח"כ דליה איציק (קדימה) פתחה את הדיון ואמרה שצמצום מעגל העוני חייב להיות יעד לאומי וכי על הממשלה להוציא אל הפועל תוכנית לאומית כוללת למיגור המצוקה.

ח"כ רן כהן, שפתח את הדיון, טען כי "הממשלה הזאת עוד גרועה מקודמתה מבחינת המדיניות האנטי-חברתית ואנו צפויים לגידול במספר העניים בדו"ח ל-2006. הממשלה מעשירה את העשירים בקנה מידה מדהים ומרעה את מצב העניים".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) אמר כי הזלזול של הממשלה בדו"ח הזה חמור יותר מהממשלות הקודמות. "הממשלה הזו מתעלמת מהעוני. פעם לאחר פרסום דו"ח העוני הממשלה התנצלה והסבירה כיצד תשפר את המצב. אבל הפעם, למחרת פרסום הנתונים הקשים החליטה הממשלה על הקפאת קצבאות הביטוח הלאומי שפירושה שחיקה של הקצבאות בגובה עליית המדד. כתוצאה מכך הדו"ח ל-2006 יהיה עוד יותר גרוע. ממשלה כזו אסור שתישאר. אנו בחודש הרחמים וממשלה שבה אין רחמנות היא הממשלה הכי גרועה. שר האוצר רצה תקציב של חמלה אבל חמלה בשינוי אותיות זה חלם. זוהי מדינת חלם שבה מרעיבים את העניים ומקצצים בקצבאות".

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?