רק שליש מחברי הכנסת טרחו להגיע למליאה לדיון בנושא דו"ח העוני - שנמשך 45 דקות בלבד

רן כהן: "הממשלה הזאת אנטי-חברתית יותר מקודמתה; אנו צפויים לגידול במספר העניים"

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

רק 38 חברי כנסת ובהם 3 שרים - יעקב אדרי ואופיר פינס ורוני בר-און - כלומר רק כשליש מחברי הכנסת טרחו ובאו אתמול לדיון הפגרה המיוחד שקיימה הממשלה בדו"ח העוני, לפיו ב-2005 חיו בישראל 1.63 מיליון איש מתחת לקו העוני. באותה עת נכחו במשכן הכנסת 58 חברי כנסת.

ראש הממשלה אהוד אולמרט נעדר מהדיון. גם 7 ראשי סיעות נעדרו מהדיון: ח"כ אבגידור יצחקי (קדימה), ח"כ אפרים סנה (עבודה), ח"כ גדעון סער (ליכוד), בני אילון (האיחוד הלאומי), יעקב מרגי (ש"ס), מוחמה ברכה (חד"ש), ח"כ טלב א-סעאנא (רע"מ). יו"ר האופוזיציה ושר האוצר הקודם ח"כ בנימין נתניהו נכח בדיון אך לא נאם.

המליאה הקדישה לדיון כשלושת רבעי שעה בלבד ובסיומו החליטה להעביר את הנושא לוועדת העבודה והרווחה. יו"ר הכנסת ח"כ דליה איציק (קדימה) פתחה את הדיון ואמרה שצמצום מעגל העוני חייב להיות יעד לאומי וכי על הממשלה להוציא אל הפועל תוכנית לאומית כוללת למיגור המצוקה.

ח"כ רן כהן, שפתח את הדיון, טען כי "הממשלה הזאת עוד גרועה מקודמתה מבחינת המדיניות האנטי-חברתית ואנו צפויים לגידול במספר העניים בדו"ח ל-2006. הממשלה מעשירה את העשירים בקנה מידה מדהים ומרעה את מצב העניים".

יו"ר ועדת הכספים ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) אמר כי הזלזול של הממשלה בדו"ח הזה חמור יותר מהממשלות הקודמות. "הממשלה הזו מתעלמת מהעוני. פעם לאחר פרסום דו"ח העוני הממשלה התנצלה והסבירה כיצד תשפר את המצב. אבל הפעם, למחרת פרסום הנתונים הקשים החליטה הממשלה על הקפאת קצבאות הביטוח הלאומי שפירושה שחיקה של הקצבאות בגובה עליית המדד. כתוצאה מכך הדו"ח ל-2006 יהיה עוד יותר גרוע. ממשלה כזו אסור שתישאר. אנו בחודש הרחמים וממשלה שבה אין רחמנות היא הממשלה הכי גרועה. שר האוצר רצה תקציב של חמלה אבל חמלה בשינוי אותיות זה חלם. זוהי מדינת חלם שבה מרעיבים את העניים ומקצצים בקצבאות".

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט