הפלאפון המגויס

א.כ גויס למילואים וקיבל מהצבא מכשיר סלולר של חברת פלאפון, אותו החזיר בסוף המילואים. מאז הוא מנסה לשכנע את פלאפון להפסיק לשלוח לו חשבונות טלפון

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

לעתים קל יותר להתנתק מהשטחים מאשר מחברת פלאפון, כך לפחות לפי סיפורו של א.כ, שעשה מילואים בתקופת ההינתקות וקיבל מהצבא מכשיר סלולר של פלאפון. כשסיים את המילואים בחודש ספטמבר החזיר את המכשיר לצבא והודיע על כך לקצינת התקציבים ביחידתו. הקצינה עדכנה אותו שהעניין טופל וכי מפלאפון הודיעו לה שהמכשיר נותק בשלום. ליתר ביטחון אף התקשר א.כ בעצמו לפלאפון, בנוכחותה של הקצינה.

להפתעתו, על אף שכבר לא היה ברשותו מכשיר, הוא המשיך לקבל חשבונות טלפון מדי חודש, בסך עשרות שקלים, בעבור שיחות שברור שלא ביצע.

כשיצר קשר עם החברה, טען הנציג שאין ברשותם מידע המעיד שהמכשיר לא אצלו. א.כ הסביר שהחזיר את המכשיר בחודש ספטמבר לצבא, אבל דבר לא עזר והחשבונות המשיכו להגיע.

בפנייתו ל-TheMarker כתב א.כ: "מאז אני בין הפטיש לסדן - פלאפון ממשיכה לחייב אותי בחשבונות שונים ומשונים ובצה"ל מבינים ללבי אך לא מצליחים או לא מתאמצים לסייע. מה שגרוע יותר מהכל זה שחברת פלאפון מושכת את הכסף ישר מהחשבון שלי, על אף שאסרתי עליהם במפורש לעשות זאת! יש לי עדים גם לכך שהחזרתי את המכשיר לצבא כבר בזמנו וגם לכך שהודעתי על כך למוקדנית חברת פלאפון באותו יום".

מדובר חברת פלאפון נמסר בתגובה: "ניתוק קו של מנויי צה"ל נערך מול גוף שנקרא תקשורת אזרחית בצה"ל, זאת להבדיל מפעולות אחרות אותן ניתן לבצע מול פלאפון כגון ניתוק שיחות יוצאות וכדומה. כבר בפנייתו הראשונה של הלקוח לפלאפון בספטמבר הוא התבקש לפנות באופן עצמאי אל הגוף הנ"ל על מנת לנתק את המכשיר הנמצא ברשות ובאחריות צה"ל. גם בפנייתו השנייה של הלקוח, בדצמבר 2005, נאמר לו כי עליו לפנות לתקשורת אזרחית. בעקבות בקשות הלקוח, על מנת לסייע לו ושלא בהתאם לנוהל העבודה מול צה"ל, העביר נציג פלאפון פנייה בשמו לתקשורת אזרחית, זאת על מנת לזרז את ההליכים ולסיים את הטיפול בלקוח לשביעות רצונו. המכשיר אכן נותק בדצמבר, אך נוצר חוב שנובע משיחות ומשימושים נוספים שנעשו במכשיר בין ספטמבר לדצמבר. בכל התקופה לא היה המכשיר ברשות פלאפון אלא ברשות צה"ל או ברשות הלקוח שעל שמו עדיין היה רשום המכשיר בתקופה זו. בשל החשיבות העליונה שרואה פלאפון בשירות הלקוח החליטה הנהלת החברה לזכותו בעבור כל החיובים. החברה הסיקה את המסקנות מהמקרה ותפעל מול צה"ל לשיפור נוהלי ניתוק המכשירים".

מדובר צה"ל נמסר כי "כל פתיחה או ניתוק של קו טלפון מתבצעים דרך מוקד התקשורת האזרחית של מרכז חושן באגף התקשוב בצה"ל. מוקד התקשורת האזרחית מאשר לחייל פתיחה או ניתוק של קו טלפון ובמקביל מעביר אישור לחברת פלאפון לביצוע הפעולה. הפנייה למוקד תקשורת אזרחית יכולה להתבצע על ידי החייל ישירות או באמצעות קצין הקשר של יחידתו".

א.כ טוען כי לא אמרו לו מעולם לפנות לתקשורת אזרחית. "חתמתי בסדיר, קבע ומילואים על מכשירי פלאפון, בארבע-חמש פעמים שונות. מעולם לא דיברתי עם מרכז חושן ומעולם לא אמר לי איש לדבר איתם". אמנם, אומר א.כ, הקצינה שטיפלה בעניין אמרה לו שהעניין סודר עם חברת פלאפון, כך שייתכן שהיא דיברה איתם. ואולם, למרות זאת ועל אף שהוא בעצמו יצר קשר כמה פעמים עם חברת פלאפון, הבעיה לא נפתרה עד לפניית TheMarker.

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים