דירקטוריון הבורסה אישר את רישומה למסחר של ריט 1 של אקסלנס נשואה

בהתאם לחוק, הקרן מחויבת לחלק למעלה מ-90% מרווחיה ורשאית לחלק את הפחת השנתי, כך שהמשקיעים צפויים ליהנות מתשואת דיווידנד גבוהה במיוחד

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

כבר למעלה משנה שענף הנדל"ן בכלל, והזרוע שלו בשוק ההון בפרט, נערכים לקראת קרן הריט הראשונה. קרנות הריט עדיין לא נסחרות בבורסה, אך אתמול הן התקדמו צעד נוסף אל עבר אחד העם ונראה כי רק הדבר יקרה בקרוב. דירקטוריון הבורסה אישר אתמול את רישומה של חברת ריט 1 מקבוצת אקסלנס נשואה למסחר בבורסה.

כעת נותר לקרן לקבל את אישור הרשות לני"ע להנפקה לציבור, ונראה כי היא תצא כבר בשבועות הקרובים במהלך זה. בסוף אפריל השלימה הקרן גיוס של 140 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים, ויו"ר דירקטוריון אקסלנס נשואה, רוני בירם, אמר כי הוא מעריך שההנפקה תתרחש ברבעון השלישי של השנה - רבעון המגיע לקיצו בסוף ספטמבר.

הקמת קרנות הריט בישראל התאפשרה בעקבות חקיקה שנכנסה לתוקף בינואר 2006 ומאפשרת לראשונה הקמת כלי השקעה ייעודי סחיר כני"ע ופטור ממס חברות בתחום הנדל"ן המניב. בהתאם לחוק, הקרן מחויבת לחלק למעלה מ-90% מרווחיה ורשאית אף לחלק את הפחת השנתי, כך שהמשקיעים צפויים ליהנות מתשואת דיווידנד גבוהה במיוחד. ריט 1 היא חברת הריט הראשונה שתנפיק בבורסה הישראלית.

"שילוב הריט בשוק ההון בישראל יגוון את אפיקי השקעה בתחום הנדל"ן מחד, ומאידך יאפשר לענף הנדל"ן ליהנות מאפיקי מימון נוספים", אומרת רונית הראל בן-זאב, סמנכ"לית בכיר ומנהלת המחלקה הכלכלית בבורסה לניירות ערך. בן-זאב מעריכה כי השילוב של הקלות המס עם האפשרויות הגלומות בהנפקה בבורסה יביא לבורסה קרנות נוספות מתחום הנדל"ן המניב. יתרון המיסוי מאפשר לציבור השקעה באמצעות חברה, בעוד שהסדרי המיסוי שיחולו על המשקיע הם כאילו מדובר בהשקעה ישירה במקרקעין. בבורסה אומרים כי המשקיע הישראלי הקטן, שעד עתה לא היה יכול ליהנות מהשקעה בנדל"ן מניב, יוכל בקרוב להשקיע בקרן שמנהלת אתרי נדל"ן מניב גדולים ויקרים.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט