בנימין נתניהו: "מאז היטלר לא קם לישראל צורר כמו אחמדינג'אד"

"אם הערבים יניחו את נשקם, לא תהיה עוד מלחמה, אבל אם ישראל תניח את נשקה, לא תהיה עוד ישראל", אמר נתניהו בנאומו לכנסת

רויטל סלומון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל סלומון

"אנחנו עוברים ימים קשים של שכול ויגון, של סבל והקרבה, של הרס וחורבן אבל גם ימים של רוח גדולה שמפעמת בלב העם ומאחדת אותו. לב כולנו החסיר פעימה, כשחיילנו יצאו לקרב כדי להגן עלינו ולב כולנו דואב על משפחות החיילים שנפלו ועל האזרחים שנפלו בערים", פתח בנימין נתניהו את נאומו לחברי הכנסת.

עוד אמר נתניהו, כי "אנחנו עומדים בפני סכנה גדולה מאוד, סכנה של אש חדשה, שמאיימת על עמנו, לא רק על ערינו וחיילנו וכלכלתנו. בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו, אבל מאז היטלר לא קם צורר כמו אחמדינג'אד, שמפתח כלי נשק אטומיים כדי לבצע את זממו, ועד אז הוא משתמש בזרועות התמנון שלו - בדרום ובצפון של ישראל".

"העוצמה באה מלמטה, מתוך רצון לחזק את המנהיגות למעלה, זהו דבר פנטסטי. עוצמת העם כולו נתגלתה אף היא במלחמה זו בהתגייסות פרטית, מן המגזר העסקי, אמנים, אנשי רוח, מורים, אחיות - העם פתח את לבו, פתח את כיסו, פתח את ביתו", הוסיף.

"זהו עם שמחולל נפלאות ומסוגל להפוך את כל כללי ההיסטוריה, אבל כדי שנעשה זאת - צריך לומר גם ביושר, היו כשלים רבים. היו כשלים בזיהוי, בניהול המלחמה, כשלים בניהול העורף".

לטענת נתניהו, הקונספציה של נסיבות חד צדדיות קרסה: "בשנת 2000 יצאנו מלבנון באופן כזה, בדרך כזאת, ללא ערבויות, ללא סידורי ביטחון והדבר הזה שוחק את ההרתעה ונותן עמדות פיזיות לאויבים שלנו, מהן הם ירו על יישובינו ועל ערינו. הקונספציה הזו אבדה מן העולם, ואם לא אבדה ראוי שתאבד".

"יצאנו מלבנון עד הסנטימטר האחרון והם יורים, גם מעזה, והם מודיעים לנו כי זה לא משנה אם ניסוג עד קווי 1967 - כי המטרה שלהם היא לחסל אותנו. אם הערבים יניחו את נשקם, לא תהיה עוד מלחמה, אבל אם ישראל תניח את נשקה, לא תהיה עוד ישראל", אמר נתניהו.

"העוצמה שלנו צריכה להיות בסדר היום שלנו - זה המפתח להחזרת עתידנו. חיינו בוודאי בתרדמה וקיבלנו צלצול השכמה, שקורא לנו לחזור למציאות ולחזור לאותם ערכים שהבטיחו את קיומנו".

נתניהו ביקר את העובדה שלא הוכרז מצב חירום בישראל למרות הלחימה: "מדוע לא הכריזו מצב חירום? משום שאי פעם היה צורך במצב חירום. מכה כזו על העורף חייבה את הפעלת סעיף מצב החירום. מדובר כאן לא רק בסיוע חומרי ישיר אלא בסיוע חומרי שצריך לתת אותו ביד רחבה. וברוך השם, יש לנו מאין כי יש לנו כלכלה חזקה".

לנסראללה ומנהיגי איראן, אמר נתניהו: "אתם לא תנצחו אותנו - העם הזה גבר על טרוריסטים גדולים מכם. אני מאמין שיבוא יום והמן הרשע המודרני הזה יתחלף בכורש אחר, אבל עד שהיום הזה יבוא, דעו לכם דבר אחד - העם הזה חזק, הצבא הזה חזק, ועם ישראל ישרוד".

נתניהו זכה למחיאות כפים סוערות לאחר סיום הנאום שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט