זינוק של 61% ברווחי ענקית האלומיניום אלקואה; החמיצה את תחזית ההכנסות

החברה מעריכה כי צריכת האלומיניום העולמית תצטמצם השנה

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

הרווח הנקי של אלקואה, יצרנית האלומיניום הגדולה בעולם, עלה ב-62% ברבעון השני, על רקע העלייה במחירי האלומיניום והביקוש המוגבר למתכת במגזר התעופה והחלל. עם זאת, הכנסות החברה לא עמדו בתחזיות האנליסטים. מניות אלקואה ירדו ב-4.2% במסחר האלקטרוני לאחר הסגירה. אלקואה היא החברה הראשונה בקרב החברות במדד S&P500 המדווחת על תוצאותיה לרבעון השני של השנה.

"חווינו רבעון ראשון טוב, ושיפור משמעותי בשני, אך איננו צופים לחזור על הצלחה זו ברבעון השלישי", אמר מנכ"ל החברה אלן בלדה, בשיחה עם אנליסטים. סמנכ"ל הכספים ג'ו מוסקארי הצטרף לעמדה כי הזינוק האחרון יתמתן מעט ברבעון השלישי, על רקע ירידת מחירי האלומיניום מהשיא שלהם באמצע מאי. מוסקארי אף הוסיף כי ברבעון השלישי יש לרוב חולשה עונתית, בייחוד בענף כלי הרכב.

מוקדם יותר, בריאיון טלוויזיה, אמר בלדה כי חרף האטה אפשרית ברבעון השלישי, הוא צופה שנה חזקה עבור אלקואה ב-2006, ואינו רואה האטה כלכלית בהמשך השנה.

בשבוע שעבר, אנליסטים בסידני אמרו כי אלקואה, שתוצאות יה הכספיות היו מאכזבות בשנים האחרונות, בשלה להשתלטות. הם ציינו את ענקיות הכרייה האוסטרליות BHP ביליטון וריו טינטו כרוכשות אפשריות. בלדה ענה לשאלה בנוגע להשתלטות בריאיון ב-CNBC, באומרו כי "אף אחד לא פנה אלינו".

אלקואה השיגה רווח נקי של 744 מיליון דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים. אך ההכנסות לא עמדו בתחזיות, למרות עלייה של 19% ל-7.96 מיליארד דולר. אנליסטים צפו הכנסות של 8.14 מיליארד דולר, 2% יותר מהתוצאות, הפרש שהוביל לירידה במניה לאחר סגירת המסחר בוול סטריט.

כמה אנליסטים פיקפקו בתגובה השלילית של השוק: "מדובר בהחמצה קטנה, והיא תלויה בחלקה בשערי מט"ח", אמר האנליסט צ'רלס ברדפורד. הוא ציין כי אנליסט אחד צפה הכנסות של יותר מ-9 מיליארד דולר - סכום גבוה מדי, לטענת ברדפורד - והוסיף כי אם היו מורידים תחזית זו מהשקלול, היה הממוצע יורד לתחזית של 7.98 מיליארד דולר.

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות