דלק US איבדה כ-20% מאז ההנפקה במאי

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

החולשה המאפיינת את שוק המניות האמריקאי בשבועות האחרונים נמשכה גם אתמול. לאחר ירידות השערים החדות, שנרשמו שלשום בוול סטריט, התקשו אתמול מדדי המניות לחזור ולצבור גובה, ונותרו קרוב לרמות הסגירה מיום שני. בשוק הסולידי נמשכה גם אתמול התחזקות המחירים, והתשואה על האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים ירדה בעוד 0.022% ל-4.965% - מתחת לריבית הבנק הפדרלי, 5%.

החשש מפני אינפלציה והצורך בהעלאות נוספות של הריבית בשל כך, הפך בתקופה האחרונה לסיבה הכמעט רשמית לגל הירידות האחרונות בוול סטריט. ואולם העלייה העקבית במחירי איגרות החוב עשויה להצביע על דרכו של המשק האמריקאי לקראת תקופה של מיתון. בכירי הבנק הפדרלי כבר הזכירו באחרונה את ההאטה הצפויה בצמיחתה של כלכלת ארה"ב בשנה וחצי הקרובות, אך ההאטה הזו עשויה בתרחישים מסוימים להפוך גם למיתון, שיחייב בשנים הבאות הפחתה של הריבית.

בינתיים, הצביעו אתמול החוזים על הריבית הפדרלית על סבירות גבוהה של 90% להעלאת הריבית בסוף יוני ל-5.25%, וכן על סבירות של 60% להעלאת ריבית נוספת ל-5.5% באוגוסט. זאת, לאחר פרסום נתוני המחירים הסיטונאיים למאי, שהצביעו על עלייה נמוכה מהצפוי של 0.2% במדד המחירים ליצרן (PPI). עם זאת, בניטרול סעיפי המזון והאנרגיה עלה מדד הליבה בשיעור חד מהצפוי של 0.3%.

העלייה במחירי הבנזין הקטינה בחודש שעבר את הוצאות הצרכנים בארה"ב על מוצרי צריכה אחרים וגררה עלייה של 0.1% בלבד במכירות הקמעוניות שם במאי, העלייה המתונה ביותר זה שלושה חודשים. היום יפורסם מדד המחירים ליצרן למאי, ועל פי הערכות עלה ב-0.4%. על פי הערכות, מדד הליבה שלו עלה ב-0.2%.

מניית קומברס זכתה אתמול לתמיכה אצל חלק מהאנליסטים, לאחר שהחברה דיווחה על גידול חד בהכנסות ברבעון הראשון. ואולם בית ההשקעות אמריקאי אחד, פירסט אלבני, חתך את ההמלצה למניה מ"תשואת יתר" ל"תשואת שוק", והסביר את ההחלטה בירידה בצבר ההזמנות ובהערכה כי המניה לא תרשום בתקופה הקרובה תשואה עודפת על השוק. בעקבות כל זאת איבדה קומברס עוד כ-3%, בהמשך לנפילה של 13.1% שרשמה שלשום.

חברת האנרגיה דלק US איבדה אמש עוד כ-5% והשלימה נפילה של כ-20% מאז ההנפקה בוול סטריט בחודש שעבר. בית ההשקעות וויליאם בלייר החל לסקר אתמול את החברה בהמלצת "תשואת יתר" וציין כי ביצועיה של דלק בשנים הקרובות עשויים להתרחב בצורה משמעותית. בוויליאם בלייר גם העריכו כי החברה צפויה להציג בטווח הארוך צמיחה שנתית של 12%-10% ברווחים. ואולם בוול סטריט העדיפו כנראה להקשיב אתמול לסיטיגרופ, שהחל לסקר את דלק US בהמלצת "החזק" פושרת, בעקבות הנזילות הנמוכה במניה והפער הנמוך בין השווי הכלכלי לשווי בשוק.

נייס ביצעה בתחילת החודש מהלך של פיצול מנויותיה ביחס של 2 ל-1, ומאז סובלת המניה מירידות חדות בנאסד"ק. אתמול היא איבדה עוד כ-9% והשלימה נפילה של כ-17% מסוף מאי. בית השקעות האמריקאי בשם "מורגן קיגן" חזר אמנם אתמול על המלצת "תשואת שוק" פושרת לנייס, אך קשה להניח שהוא זה שהוביל את הנפילה במניה. לאור החולשה המאפיינת את וול סטריט בתקופה האחרונה, יהיה יותר נכון להעריך כי גל הירידות האחרון נובע מחיסול פוזיציות במניה של משקיעים מוסדיים בארה"ב, כפי שקרה באחרונה לצורן ופאנדטק.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?