האופציות אינן מטילות צל על עסקי קומברס: מכירות שיא של 373 מיליון דולר ברבעון הראשון

החברה לא פירסמה את היקף הרווחים בשל התיקונים הנדרשים בהוצאות בגין ההטבה הגלומה באופציות; צבר ההזמנות הוא 742 מיליון דולר ובקופה מצויים 2.1 מיליארד דולר

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

כמה חבל שבכירי קומברס לשעבר, ובראשם קובי אלכסנדר, מסובכים עד צוואר עם פרשיית אופציות מכוערת, כי זו היתה יכולה להיות תקופת לבלוב והצלחה בעבורם. החברה פירסמה אתמול חלק מהמספרים של דו"חות הרבעון הראשון, המעידים על מכירות שיא. קבוצת קומברס טכנולוג'י, הכוללת את קומברס, ורינט ואולטיקום, מכרה ברבעון הראשון (שהסתיים ב-30 באפריל) ב-373.5 מיליון דולר - זינוק של 37% מהרבעון המקביל ועלייה של כ-11% מהרבעון הקודם. היה זה הרבעון ה-14 ברציפות של צמיחה בהכנסות.

נתון נוסף המעיד על עוצמת עסקיה של קומברס הוא צבר ההזמנות (בקלוג), שהגיע ל-742 מיליון דולר - עלייה של 29.4% ביחס לרבעון המקביל, אך ירידה של כ-7% ביחס לרבעון הקודם. קומברס סיימה את הרבעון עם 2.1 מיליארד דולר בקופתה.

המכירות החזקות כוללות גם הכנסות ממכירת פתרונות בילינג של קינן, החטיבה שנרכשה בידי קומברס באוקטובר האחרון תמורת רבע מיליארד דולר. קומברס לא מסרה בעת הרכישה פרטים לגבי היקף ההכנסות הצפויות ממנה, אך ידוע שקינן מכרה במחצית הראשונה של 2005 ב-84 מיליון דולר. אם כך, אפשר להניח בזהירות שקינן תרמה לקומברס כ-40 מיליון דולר ברבעון שחלף.

פרשת האופציות מונעת מקומברס דיווח על הרווחים, משום שיש להעריך מחדש את ההוצאות בגין ההטבה הגלומה באופציות, ולכך יש השפעה גם על השורה התחתונה. זו גם הסיבה שקומברס עדיין לא דיווחה כמה הרוויחה ברבעון הרביעי ובכל 2005, והיא עוד לא הגישה את הדו"ח המורחב (10-K) לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC). לכן, עד שלא יתקבל דיווח על שיעור הרווחיות, יש לסייג במשהו את ההתלהבות מהשורה העליונה, חזקה ככל שתהיה.

החברה עידכנה אתמול כי גם הדו"ח הרבעוני המורחב (10-Q) לא יוגש בזמן וכי היא לא ביקשה הארכה. המשמעות היא מחיקתה ההולכת וקרבה של קומברס ממסחר בבורסת נאסד"ק ומעבר למסחר ברשימת הפינק שיטס הנחותה. קומברס עידכנה כי נפגשה עם הנהלת נאסד"ק בסוף מאי ופירטה כיצד היא מתכוונת לעמוד שוב בתנאי הסף להמשך המסחר, אך עד כה לא הוחלט על עתיד המניה. בנוסף, אין עדיין לוח זמנים להגשת הדו"חות השוטפים והדו"חות המתוקנים של שש השנים האחרונות.

רז אלון, היושב באופן זמני בכס המנכ"ל לאחר התפטרותו של אלכסנדר בתחילת מאי, ציין כי "אנו ממשיכים ליהנות מביקוש חזק למוצרים לנו וממשיכים לשמור על עמדה מובילה בשווקים".

ויש גם אינדיקציה להצלחתה של ורינט, החברה הבת המתמחה בפתרונות להקלטות מתוחכמות של וידיאו וקול. ורינט מכרה ברבעון הראשון בכ-88 מיליון דולר - הכנסות שיא וצמיחה של כ-22% מהרבעון המקביל ובכ-4% מהרבעון הקודם. גם ורינט מסובכת בפרשיית האופציות בשל העובדה שלפני פיצולה לחברה נפרדת, נכללה פעילותה תחת קומברס. סמנכ"ל הכספים של ורינט, יגאל ניסים, נהנה בעבר מאופציות שחילקה קומברס, ולכן גם כאן יש השלכות חשבונאיות על הרווחים.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"