"קרטל הקפואים": חודש מאסר למנכ"ל לשעבר של פרי הגליל

נמרוד בן-ארי העדיף לרצות עונש מאסר בפועל על פני ריצוי של כמה חודשי עבודות שירות. בנוסף, ישלם קנס כספי בסך 35 אלף שקל

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

נמרוד בן-ארי, מנכ"ל ויטה פרי הגליל לשעבר, חתם בימים האחרונים על עסקת טיעון עם הרשות להגבלים עסקיים בעניין קרטל ה"ירקות הקפואים". לפי ההסדר, בן-ארי ירצה חודש מאסר בפועל, וישלם בתשלומים קנס כספי בסך 35 אלף שקל. העסקה הושגה על אף שבן-ארי כפר במרבית העובדות המיוחסות לו על ידי התביעה, למעט בעובדות בסיסיות מעטות.

מדובר בכתב אישום שהגישה רשות ההגבלים העסקיים נגד החברות פרי הגליל, ויטה פרי הגליל שיווק, כור תעשיות (בעבר הבעלים של פרי גליל), סנפרוסט, פוד קלאב ומילוטל העוסקות בשיווק ירקות קפואים. על פי כתב האישום, חברו יצרניות הירקות הקפואים לקרטל שנמשך מ-92' עד 98'. החברות הואשמו כי תיאמו מחירים של ירקות קפואים שנמכרו על ידן וחילקו לקוחות על פי רשימות שערכו.

כתב האישום הוגש גם כנגד המנכ"לים בחלק מהחברות האלה, בהם אבי מרגלית ומנחם רייניץ, ששימשו מנכ"לים בחברת כור אגרו שריכזה את פעילות ויטה פרי הגליל בקונצרן כור ונגד אהרון לימור, שהיה מנכ"ל סנפרוסט ומשה ברושי שהיה מנכ"ל מילוטל. כל הנאשמים, חוץ מבן-ארי, הגיעו בסוף החודש שעבר להסדרי טיעון עם התביעה, והודו בעובדות שיוחסו להם.

לדברי בא כוחו של בן-ארי, עו"ד נתי חלפין, ללקוח שלו היה חלק מצומצם בפרשה. "באותה עת הוא היה רק מנהל מפעל הייצור, ועדיין לא שימש כמנכ"ל פרי הגליל. הוא בסך הכל השתתף בשתיים שלוש ישיבות בעניין. לדעתי, גם התביעה ייחסה לו חלק פחות משמעותי, ומכאן הסדר הטיעון שהושג", אמר חלפין.

לדברי חלפין, למרשו ניתנו שתי חלופות: מאסר קצר בפועל או מאסר לכמה חודשים שיומר לעבודות שירות. בשל אופי עבודתו של בן-ארי הוא יוצא לחו"ל פעמים רבות בשנה. לפיכך, לא יכול היה להרשות לעצמו להתנתק מעבודתו ומחייו לתקופה ממושכת. אי לכך, מרשו העדיף את חלופת המאסר הקצר בפועל על פני מאסר לריצוי בעבודות שירות.

בן-ארי אינו שבע רצון מהתוצאה, אך הבין כי כל תוצאה אחרת היתה גוררת אותו להוצאות ניכרות, בלתי אפשריות ממש. "מדובר בתיק של יותר מ-90 עדי תביעה וכ-80 קלסרים של ראיות. בירור התיק היה גוזל זמן רב והיה עולה לבן-ארי הרבה כסף", אמר חלפין והוסיף: "עם זאת, אני משוכנע שהיינו יכולים לזכות אותו, אך הוא העדיף לסיים את התיק כעת. צריך לזכור כי מאחר שכל שאר המעורבים בפרשה למעשה הודו בעובדות, עיקר נטל ההוכחה והוצאות הוכחתו היו נופלים על בן-ארי".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?