ערב המיזוג עם נטוויז'ן: ברק מדווחת על גידול של 14% בהכנסות ל-179 מיליון ש'

הגידול ברווח הנקי נבע מגידול של 7 מיליון שקל ברווח הגולמי וירידה בהוצאות המימון של 17 מיליון שקל - בעקבות הסדר האג"ח וההשקעה בהון החברה

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

חברת השיחות הבינלאומיות וספקית האינטרנט ברק רשמה גידול של 14% בהכנסות ברבעון הראשון של 2006 לכ-179 מיליון שקל לעומת הכנסות של 157 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה עברה ברבעון הראשון לרווח נקי של 20 מיליון שקל, לעומת הפסד של 7 מיליון שקל ברבעון המקביל.

הגידול ברווח הנקי נבע מגידול ברווח הגולמי של 7 מיליון שקל וירידה בהוצאות המימון של 17 מיליון שקל, בעקבות הסדר האג"ח וההשקעה בהון החברה שהושלמו בדצמבר 2005. הרווח הגולמי הסתכם ב-58 מיליון שקל לעומת 51 ברבעון המקביל - והחברה שמרה על שיעור רווח גולמי של 32%.ברק נמצאת בתהליך בחינה של מיזוג אפשרי עם חברת נטוויז'ן, שפירסמה דו"חות חלשים יחסית.

נתי פרי, המנכ"ל החדש של ברק, מציין כי "במקביל לטיפול בחיזוק מבנה ההון של החברה, שקיבל תנופה עם השקעתן של קרן סקיי וכלל תעשיות בחברה, המשיכה החברה, למרות התחרות שהורידה מחירי השיחות, להגיע לתוצאות עסקיות ופיננסיות טובות".

בכלל תעשיות, ששיעור האחזקה שלה בברק (מצרפית, ישירות ובעקיפין) עלה לכ-82%, מדגישים כי "ברק הציגה את רבעון השיא שלה ב-3 השנים האחרונות בהיקף המכירות וברווח הנקי".

ירידה של 6.5% בהכנסות

ב-2005 רשמה ברק ירידה של כ-6.5% בהכנסות לכ-659 מיליון שקל. בסוף נובמבר 2005 אישרה אסיפת בעלי האג"ח של ברק את הסדר האג"ח של החברה. על פי ההסדר, אי.די.בי ומתב יזרימו לברק כ-32 מיליון דולר ויגדילו את אחזקותיהן בחברה ל-81.5% ו-18.5%, בהתאמה. לצד הזרמת הכסף לחברה, יונפקו אג"ח ב-65 מיליון דולר לחמש שנים, בריבית של 10%, בנוסף לאג"ח הקיימות של 122 מיליון דולר.

באחרונה הודיעה כלל תעשיות כי קרן הפרייבט אקוויטי SKY, של צבי יוכמן וניר דגן, מתכננת להשקיע בברק כ-20 מיליון דולר, מתוכם 10 מיליון דולר באקוויטי ו-10 מיליון דולר באג"ח להמרה, כשכלל תעשיות תשקיע במקביל, ישירות ובאמצעות כללקום, 15 מיליון דולר בברק - מתוכם 5 מיליון דולר באקוויטי ו-10 מיליון דולר באג"ח להמרה. ההשקעה של SKY במניות תתבצע לפי שווי חברה של 32 מיליון דולר לפני הכסף. עם השלמת העסקה צבי יוכמן ייהפך ליו"ר ברק.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?