תקציר הפרקים הקודמים

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

עו"ד שמואל קמחי היה ככל הנראה עסוק מאוד בשנים שבהן עבד עם דיפאק קומר ג'יין ואריהנט טקסטיל. באוגוסט האחרון, אחרי משפט שנוהל במשך שנים ארוכות, גזר בית המשפט על קמחי עונש של 10 חודשי מאסר בפועל, 15 חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 100 אלף שקל על קמחי, 76, ששימש מ-93' עד 97' כעורך דינו ויועצו המשפטי של גרגורי לרנר.

קמחי הורשע בשורה של עבירות מירמה, בהן קבלת היתרים לבצע עסקות פיננסיות במירמה בנסיבות מחמירות; רישום כוזב במסמכי אחת מהחברות של לרנר; וקבלת היתר להקמת בנק במירמה, תוך פעילות בניגוד להוראות הפיקוח על המט"ח. בנוסף, על פי כתב האישום, קיבל קמחי 500 אלף דולר, שאותם הפקיד בחשבון בנק על שם בנו, בלי לדווח על כך לרשויות המס.

לרנר, שנקרא כיום צבי בן ארי, הורשע בביצוע עבירות כלכליות ברוסיה ובישראל. בין עבירות המירמה בהן הורשע, נכלל ניסיון לרכוש בנק בישראל כאמצעי להלבנת כספים שמקורם בפעילות פלילית. בפברואר 2003 שוחרר לרנר ממאסר בן שמונה שנים.

כתב האישום שהוגש נגד קמחי ייחס לו עבירות מירמה שונות, אותן ביצע בהיותו יד ימינו ויועצו של לרנר. "חומרה יתירה נוספה לעבירות בשל משך הזמן שבו נעברו ועצם פגיעתן הרעה במערכת הבנקאות הישראלית", כתבה בגזר הדין שופטת בית המשפט השלום בתל אביב, זיוה הדסי-הרמן. "בשל כפירתו של הנאשם, נפרשה בפני התמונה כולה ולמדתי על הנאשם והיקף מעשיו. בהכרעת הדין קבעתי כי הנאשם הוא אדם בר-דעת, איש מקצוע, מבין עניין, קפדן, זהיר, החוזה מראש את תוצאות מעשיו ונותן ידו ומושיט עזרתו לבן ארי, אם בגלוי ואם מאחורי הקלעים, על מנת לאפשר לבן ארי לרמות בנקים בישראל ולפעול דרכם להלבנת כספים", כתבה הדסי-הרמן והוסיפה כי "אם נטען כי עברו של הנאשם כבכיר בשירות המדינה היה מפואר, הרי שלא כך הדבר בזקנתו".

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?