דלק קידוחים הכפילה את רווחיה ברבעון הראשון של 2006 ל-22 מיליון שקל

הכנסותיה של שותפות ים תטיס ממכירת גז לחברת החשמל ולבתי הזיקוק צמחו ב-44% והסתכמו ב-212 מיליון שקל. עסקת הגנה על מחירי הגז הקטינה את הכנסותיה של שותפות ים תטיס ב-11 מיליון שקל ברבעון הראשון

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

רווחיה של שותפות דלק קידוחים שמחזיקה (25.5%) בשותפות ים תטיס, שמפיקה גז טבעי משדה מרי מול חופי אשקלון, הוכפלו ברבעון הראשון של 2006 לעומת הרבעון המקביל ב-2005 והסתכמו ב-22 מיליון שקל. חלקה של דלק קידוחים בהכנסותיה של ים תטיס צמח ב-44% ברבעון הראשון בהשוואה לרבעון המקביל ב-2005 והסתכם ב-54 מיליון שקל, כך שים תטיס עצמה רשמה הכנסות של 212 מיליון שקל.

הגידול בהכנסות נובע מגידול כמותי של 25% במכירות הגז ל-0.5 מיליון BCM, בשל עבודות תחזוקה שבוצעו בתחנת החשמל אשכול שבאשדוד ברבעון הראשון של 2005, מה שגרם לירידה בביקושים לגז. גורם אחר לגידול הכמותי באספקת הגז היה העובדה שהחל בנובמבר 2005 מספקת ים תטיס גז לחברת בתי הזיקוק על פי חוזה בהיקף כולל של 1.3 מיליון BCM ל-10 שנים, בשווי של 120 מיליון דולר. הגידול בהכנסות במונחים שקליים נובע גם מהפיחות בשער השקל מול הדולר ברבעון החולף בהשוואה לרבעון המקביל ב-2005.

חלקה של דלק קידוחים בהכנסותיה של ים תטיס מוצג בניכוי הוצאות בגין עסקת הגנה על התמורה נטו שצפויה ממכירת הגז לחברת החשמל בשנים 2013-2005. ים תטיס קיבעה את מחיר הגז ב-2.47 דולרים למיליון BTU ומשום שמחיר הגז עלה בחדות בשנתיים האחרונות, רשמה דלק קידוחים את חלקה, 2.9 מיליון שקל, בהוצאה שנובעת מההפרש בין המחיר הקובע בעסקת ההגנה שנחתמה ב-2004 לבין מחיר הגז בפועל בהתאם לכמויות הגז שנמכרו, לעומת הוצאות של 2 מיליון שקל שנרשמו בשל סעיף דומה ברבעון המקביל ב-2005. הכנסותיה של ים תטיס ירדו, אם כן, ב-11 מיליון שקל ברבעון החולף, כתוצאה מעסקת ההגנה על מחירי הגז הטבעי.

הגידול בכמות הגז שסופקה גרם לעלייה של 42% בחלקה של דלק קידוחים בהוצאות הפחת, האזילה וההפחתות של ים תטיס שנרשמו ברבעון הראשון של 2006, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2005, ל-9.4 מיליון שקל. הגידול בסעיף זה נובע מהעובדה ששותפות ים תטיס מפחיתה את עלויות ההשקעה בפרויקט על בסיס כמות הגז שהופקה ברבעון ביחס לסכום המוערך של עתודות הגז המוכחות בשדה הגז מרי. הגידול בהוצאות הפחת והאזילה נבע מהעלייה בכמות הגז שהופקה ברבעון הראשון בהשוואה לרבעון המקביל ב-2005 ומירידת העתודות המוכחות ב-12 החודשים האחרונים.

חלקה של דלק קידוחים בהוצאותיה של שותפות ים תטיס בגין עסקת ההגנה על מחיר הגז היה 3.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2006. חלק מההוצאה, 500 אלף שקל, נזקף להוצאות המימון בגין החלק שהתייחס לכמות העודפת של הגז שבגינו בוצעה עסקת ההגנה, מעבר לכמות בפועל שסופקה ברבעון החולף. סעיף זה הגדיל את הוצאות המימון ב-100 אלף שקל בלבד ברבעון הראשון של 2005.

חלקה של דלק קידוחים בתמלוגים ששולמו למדינת ישראל הגיע ל-7.3 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2006, לעומת 5.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.

דלק קידוחים מציגה את חלקה בתוצאותיה של ים תטיס גם במונחים דולריים, שכן להערכתה דו"חות דולריים משקפים בצורה נכונה יותר את מצבה. זאת משום שכל פעילותה של השותפות מתבצעת בדולרים, הרוב המכריע של הרכוש הקבוע נקנה בדולרים והמימון של השותפות הוא בדולרים.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?