טבע שוברת שיאי מכירות ורווח

הצמיחה באירופה והקופקסון דחפו את טבע לרווח שיא של 1.1 מיליארד דולר במחזור שיא של 5.3 מיליארד דולר ב-2005, למרות נסיגה במכירות הגנריות בארה"ב

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

"היה לנו רבעון טוב מאוד בשנה מאתגרת לתעשייה. 2005 היתה השנה השביעית ברציפות שבה הצגנו שיאי מכירות ורווח", אמר אתמול ישראל מקוב, מנכ"ל חברת טבע. "אנחנו מאוד נלהבים מהפוטנציאל שיש בתרופות שנשיק החל ברבעון השני ובהמשך השנה".

טבע הציגה ברבעון הרביעי של 2005, שהוא האחרון לפני המיזוג עם חברת אייווקס, רווח של 305 מיליון דולר, כלומר 45 סנט למניה, ועקפה בכך את ממוצע התחזיות, לרווח של 43 סנט למניה.

"המודל העסקי שפיתחנו מבוסס על איזונים ומאפשר לנו לשפר את רמת התחרותיות שלנו דווקא בתנאים של עלייה באי הוודאות בשוק כולו", מדגיש מקוב. "ואכן, התוצאות הכספיות של החברה ברבעון הרביעי ממחישות את עוצמת המודל העסקי שלה.

מכירותיה של טבע צמחו ב-6% ברבעון הרביעי בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004 והסתכמו ב-1.4 מיליארד דולר. הגידול במכירות נבע מהעלייה המהירה במכירות הקופקסון, לטיפול בטרשת נפוצה, המשך הצמיחה המהירה בשוק האירופי וגידול במכירות של חומרי גלם פעילים לתרופות. כל אלה פיצו על החולשה בשוק האמריקאי לתרופות גנריות ועל חולשת היורו והליש"ט, שגרעו, לדברי דן זיסקינד, המנהל הפיננסי של טבע, 40 מיליון דולר ממכירותיה של החברה ברבעון הרביעי.

מכירותיה של טבע בשוק הפרמצבטי בצפון אמריקה צמחו בשיעור זניח של 0.9% ברבעון הרביעי, בהשוואה לגידול של 33% ב-2004-2001, והגיעו ל-776 מיליון דולר.

נתון זה כולל את מכירות הקופקסון, שצמחו ב-26% ברבעון הרביעי ל-220 מיליון דולר (במונחי המכירות לשוק) ואת המכירות לשוק הגנרי הקנדי, שצמחו יפה לדברי מקוב, כך שנראה שהמכירות הגנריות של טבע בארה"ב ירדו ב-6.5% לפחות בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004.

הנסיגה במכירות הגנריות של טבע בארה"ב נובעת מהקיטון בסל המוצרים הבסיסי שטבע משווקת בשוק זה, עקב מיעוט ההזדמנויות להשקת מוצרים חדשים, שהביא להחרפת התחרות בשוק. התעצמות התחרות התבטאה, לדברי מקוב, בגידול במספר החברות שנכנסו לשוקי המוצר וניסו להגדיל את נתח השוק שלהן.

מגמה זו קוזזה חלקית על ידי השקת שבעה מוצרים חדשים ברבעון הרביעי, שהבולט שבהם היה התרופה האנטיביוטית Azithromycin, והמשך המכירות של מוצר ה-Fexofenadine, הגרסה הגנרית של תרופת האלגרה נגד אלרגיות, בבלעדיות לשישה חודשים בשיתוף פעולה עם חברת באר.

מקוב אמר שטבע התמודדה עם התחרות הגוברת בשוק הגנרי האמריקאי על ידי יצירתיות בהסדרים משפטיים עם חברות שפיתחו תרופות מקוריות, באופן שהגדיל את הערך לכל המעורבים בעימות המשפטי - כפי שקרה למשל במקרה של תרופת ה-Effexor של חברת Wyeth.

לדברי מקוב החברה ביססה ב-2005 את מעמדה בקנדה, כאשר הגישה 34 תרופות לאישור רשויות הבריאות והשיקה 13 מוצרים חדשים, אשר ספק חומר הגלם הפעיל לרובם הוא טבע עצמה.

השוק האירופי תיפקד גם ברבעון הרביעי של 2005 כאחד מהמנגנונים המאזנים את החולשה בשוק האמריקאי, שסיפק 62% מהכנסות החברה.

מכירותיה של טבע בשוק הפרמצבטי באירופה צמחו ב-13% ברבעון הרביעי בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004 והגיעו ל-360 מיליון דולר, הודות להשקת מוצרים בבריטניה ובהולנד, כמו Alendronate לטיפול בדלדול עצם, אשר יחד עם תרופת הגבפנטין לטיפול בפרכוסים בחולי מחלת הנפילה היה אחד המוצרים המובילים של טבע ברבעון הרביעי. גורמים נוספים לצמיחה במכירות באירופה היו השקת המוצרים Lansoprazole לטיפול בזיהום הנגרם מהחיידק H.Pylory ו-Sertaline לטיפול בדיכאון, וגידול במכירות הקופקסון.

מקוב ציין שטבע השיקה 44 מוצרים באירופה ברבעון הרביעי, רבים מהם התבססו על חומרי גלם של החברה. לדבריו, טבע הגיעה למכירות שיא בבריטניה והתחילה לפעול ב-5 מדינות נוספות: סלובניה, שוודיה, פורטוגל, ספרד ושווייץ, שבה רכשה טבע חברה קטנה בבאזל ב-2005. מקוב העריך שהביקוש לתרופות גנריות באירופה יגדל בגלל שינויי חקיקה, הנובעים מהמצוקה התקציבית במערכות הבריאות שם.

זיסקינד ציין כי לטבע 815 פטנטים הממתינים לאישור במדינות אירופה השונות.

גורם צמיחה אחר ברבעון החולף היה תרופת הקופקסון, שנהפכה לתרופה המובילה בשוק הטרשת הנפוצה בארה"ב, עם נתח של 34.3% במונחי סך המרשמים ו-35.2% מהמרשמים החדשים.

הקופקסון הציגה צמיחה של 25.6% בארה"ב ברבעון החולף בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004, ובהשוואה לצמיחה של 14.8% בשוק הטרשת הנפוצה, והגיעה למכירות של 220 מיליון דולר. מכירות הקופקסון מחוץ לארה"ב גדלו ב-19.4% ברבעון הרביעי בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004, ובהשוואה לצמיחה של 9.4% בשוק התרופות לטרשת נפוצה, והגיעו ל-103 מיליון דולר.

טבע השיקה בנורווגיה ובפולין ברבעון הרביעי את תרופת ה-Azilect - תרופה מקורית פרי פיתוחה לטיפול במחלת פרקינסון, כך שכיום משווקת התרופה ב-8 מדינות, אך לדברי מקוב אישור המוצר בארה"ב מתעכב יותר מהצפוי. זיסקינד ציין שמכירות האזילקט הגיעו לכמה עשרות מיליוני דולרים.

שיעור הרווחיות הגולמית של טבע ממחיש גם הוא את איתנות המודל העסקי שלה. הרווח הגולמי של טבע צמח ב-9.8% ברבעון הרביעי של 2005 בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004 והגיע ל-676 מיליון דולר, שהם 48.3% מהמכירות, בהשוואה ל-46.6% מהמחזור ברבעון המקביל ב-2004. זאת למרות החרפת התחרות בשוק האמריקאי, שהוא השוק החשוב ביותר של החברה.

זיסקינד ציין שרווחיות זו גבוהה במעט מטווח הרווחיות הגולמית ארוכת הטווח (48%-45%) של טבע והסביר אותה בגידול במכירות הקופקסון, בתמהיל מוצרים שונה ובשתי השקות של מוצרים שטבע היא ספק החומר הגלם הפעיל שלהם: Azithromycin ו-Fexofenadine, בשיתוף פעולה עם באר ובבלעדיות לשישה חודשים שיסתיימו בימים אלה.

זיסקינד ציין שהרווחיות הגולמית הגבוהה של שני המוצרים מדגימה את הערך האסטרטגי שיש לחטיבה הכימית של החברה, שמייצרת חומרי גלם פעילים (API) המשמשים בייצור התרופות המקוריות והגנריות של טבע ושל לקוחות חיצוניים.

מכירות ה-API צמחו ב-20% ברבעון הרביעי בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004 והסתכמו ב-295 מיליון דולר, כשהמכירות לגורמים חיצוניים עלו ב-24% לעומת הרבעון המקביל ב-2004 ל-141 מיליון דולר.

מקוב ציין שחטיבה זו חצתה ב-2005 לראשונה את רף המכירות של מיליארד דולר. תיק המוצרים של החטיבה גדל ל-220 ב-2005, בהשוואה ל-188 ב-2004, כשמיזוגה של אייווקס הגדיל את מספר המוצרים ל-250. לדברי מקוב, חטיבה זו מקנה לטבע יתרונות בהיקף שאין דומה לו בתעשייה, כאשר לראשונה ב-2005 יותר מ-50% מחומרי הגלם שצרכה טבע יוצרו על ידי החטיבה ושיעור זה ילך ויגדל ויגביר את רמת האינטגרציה האנכית של מערך הייצור של טבע. לדברי מקוב שמספר החומרים הפעילים של החטיבה הכימית יגדל ב-20 מדי שנה.

ההסכם עם באר לשיווק משותף של הגרסה הגנרית לאלגרה, שתרם משמעותית לשיפור ברווחיות הגולמית של החברה, בא לידי ביטוי בגידול של 16% בהוצאות ההנהלה והכלליות של טבע ל-217 מיליון דולר, שהם 15.5% מהמחזור ברבעון הרביעי, כתוצאה מתשלום תמלוגים לבאר, ככל הנראה בשיעור של 50% מהרווח הגולמי, הפרשה של 12 מיליון דולר בגין ירידת ערכו של מוצר והוצאות השיווק של ה-Azilect.

הרווח התפעולי של טבע גדל ב-7.7% ברבעון הרביעי בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004 והגיע ל-361 מיליון דולר, שהם 25.8% מהמחזור, לעומת 25.4% מהמחזור ברבעון המקביל ב-2004.

הרווח הנקי ברבעון הרביעי צמח ב-9.4% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2004 והגיע ל-305 מיליון דולר, שהם 21.8% מהמחזור, לעומת 21% מהמחזור ברבעון המקביל ב-2004.

הגורם העיקרי לשיפור ברווח הנקי היה נפילה בשיעור ההפרשות למס ל-13.7% מהרווח לפני מס, בהשוואה ל-20% מהרווח לפני מס ברבעון המקביל ב-2004.

זיסקינד הסביר את הקריסה בשיעור המס בתרומה הגדולה לרווח של מוצרים שיוצרו באתרים הפטורים ממס לגמרי או ששיעור המס בהם נמוך, כמו הונגריה (Azithromycin) וישראל (המפעל החדש בהר חוצבים).

טבע חשפה אתמול לראשונה את היקף החפיפה בצנרת המוצרים עם איווקס

טבע פירסמה אתמול תוצאות כספיות מרשימות אבל במידה מסוימת לא רלוונטיות - משום שהן משקפות את מצבה של טבע לפני שמיזגה לתוכה את חברת איווקס אשר רכשה תמורת 7.8 מיליארד דולר. תחזיות לתוצאותיה של חברה הממוזגת תפרסם טבע כחלק מהדו"ח הכספי לרבעון הראשון של 2006, אבל כבר אתמול סיפקה אחד מהנתונים.

צבר המוצרים של החברה הממוזגת המצפה לאישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) מגיע ל-160, בהם 38 מוצרים שקיבלו אישור מותנה. המכירות של מוצרים אלה במונחי מחיר המוצרים המקוריים מגיע ל-94 מיליארד דולר. 88 מהבקשות הוגשו לפי סעיף 4 לחוק הץ' ווקסמן. באשר ל-49 בקשות המשקפות מכירות שנתיות של יותר מ-57 מיליארד דולר במונחי מחיר המוצרים המקוריים, מאמינה טבע כי היא הראשונה שהגישה את הבקשות לאישורם ולכן תהיה זכאית לבלעדיות של 6 חודשים בשיווקם.

מספר המוצרים של טבע שהמתינו לאישור FDA ברבעון השלישי של 2005 לפני המיזוג עם איווקס היה 145. אלה שיקפו מכירות של 97 מיליארד דולר. באשר ל-39 מהבקשות המשקפות מחזור של 25 מיליארד דולר, העריכה טבע כי היא הראשונה שהגישה את הבקשה לאישור שיווקם.

מספר המוצרים של איווקס שהוגשו לאישור FDA עם ההכרזה על המיזוג היה 60. איווקס העריכה כי היא היתה החברה הראשונה שהגישה את הבקשה לאישור 11 מהמוצרים, אשר מכירותיהם משקפות 14 מיליארד דולר במונחי מחיר תרופות המקור.

ברור אפוא שהיתה חפיפה לא מעטה בצנרת המוצרים של שתי החברות. עם זאת ניתן לראות שהחפיפה לא היתה מהותית בכל הקשור למוצרים הצפויים לזכות את המגיש בבלעדיות בשיווק של 6 חודשים. תקופת שיווק זו היא המקור החשוב לרווחיות של החברות הגנריות ולערך ששוק המניות מייחס לתיק המוצרים הממתינים לאישור FDA.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?