ארקיע מתכוונת להגיש מחדש הבקשה להפעלת קו תעופה סדיר לניו יורק

עובדי ארקיע: "יש לבדוק אם התנהלות מנהלי החברה בשימוע היתה לטובת ארקיע או אל על"

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

חברת התעופה ארקיע מתכוונת להגיש מחדש בקשה להפעלת קו תעופה סדיר לניו יורק - כך נודע אתמול ל-TheMarker. השבוע אישר שר התיירות, אברהם הירשזון, רק לחברת ישראייר להיכנס כחברת תעופה סדירה לקו מנתב"ג לניו יורק; זאת בנימוק כי בשימוע בעניין אמרו מנהלי ארקיע, שהגישה גם היא בקשה להפעלת טיסות בקו, כי יהיו מוכנים להפעיל קו תעופה לארה"ב רק בעוד שנה וחצי.

ארקיע מתכוונת להגיש את הבקשה המחודשת עם השלמת העברתה מקבוצת כנפיים לאחים נקש, עד סוף מארס הקרוב. עמדת הנהלת החברה בשימוע, עליה נודע רק עם פרסום החלטתו של הירשזון בתחילת השבוע, עוררה ביקורת חריפה בקרב בעליה החדשים של החברה, עליהם נמנים גם עובדיה.

בתאגיד עובדי ארקיע, השותפים בחברה עם האחים נקש, אמרו אתמול כי "אנו צריכים לבדוק היטב האם ההתנהלות של מנהלי החברה היתה לטובת ארקיע או לטובת אל על; שבמקרה או שלא במקרה, בעלי המניות של אל על - קבוצת כנפיים, היו אלה אשר שלטו בשלט רחוק במנהלי ארקיע. קרי, מנהלי ארקיע, בהציגם את עמדת החברה בשימוע, עשו זאת לטובת אל על ולא לטובת החברה - ואנו נשקול את צעדינו".

מארקיע נמסר בתגובה כי "ארקיע הציגה עמדה לפיה היא מבקשת מינוי של מוביל נקוב (מוביל רשמי, ז"ב) לניו יורק לאלתר. בעלי החברה מבקשים כי ארקיע תקבל אישור לקו זה מוקדם ככל האפשר".

בתגובה על החלטת שר התיירות להעניק רישיון הפעלה לישראייר, מסרה ארקיע בתחילת השבוע כי "הימנעותו של שר התיירות מלהעניק לארקיע מעמד של מוביל נקוב נוסף בקו נתב"ג-ניו יורק הפתיעה את החברה, בהיותה החלטה מפלה ובלתי סבירה בעליל שאינה מקובלת על ארקיע כלל ועיקר.

"החלטה זו מפלה לרעה את החברה ללא סיבה עניינית כלשהי, במיוחד לאור ניסיונה עתיר השנים של ארקיע בטיסות בינלאומיות. ארקיע בוחנת את החלטת השר ותשקול את צעדיה במגמה לשנותה".

ישראייר: עלייה של 41% במספר הנוסעים בטיסות הבינלאומיות

חברת ישראייר הטיסה 261 אלף נוסעים בטיסותיה הבינלאומיות לארה"ב, בנגקוק ויעדים באירופה ב-2005, גידול של 41% לעומת 2004 - כך נמסר אתמול מחברת התעופה.

העלייה במספר הנוסעים של ישראייר היא הגבוהה ביותר בין חברות התעופה הפועלות בנתב"ג. על פי נתוני רשות שדות התעופה (רש"ת), מספר הנוסעים בתעופה הבינלאומית לישראל וממנה הסתכם בכ-8.5 מיליון ב-2005 - גידול של 11% לעומת 2004.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"