הרשות השנייה תמליץ לתמרץ כספית את הזכייניות על תוכניות רב-תרבותיות

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו תמליץ על תמריצים כספיים לזכייניות ולתוכניות בערוץ 2 שיעסקו בתכנים רב-תרבותיים.

הרשות בוחנת בימים אלה סוגיות שונות הקשורות לאופן הגברת הרב-תרבותיות בלוח השידורים של הזכייניות.

לצורך העניין יזם מנכ"ל הרשות השנייה, מוטי שקלאר, פגישה בה נכחו סמנכ"ל הטלוויזיה איילת מצגר, סמנכ"ל האסטרטגיה והמחקר נחמה לאור, מנכ"ל קשת אבי ניר, מנכ"ל רשת יוחנן צנגן, האחראי על תכניות רב-תרבותיות בקשת אודי לאון, והממונה על תוכניות רב-תרבותיות ברשת אורי אורבך. בדיון נדונו מנגנונים שונים לקידום הייצוג הרב-תרבותי בלוח השידורים. הכוונה היא לתכנים שעשויים לקרב בין מגזרים שונים באוכלוסיה הישראלית, ושמביאים למסך דמויות ממגזרים שאינם זוכים לביטוי מספק בערוץ 2.

כללי הרשות השנייה קובעים מחויבויות לשדר 216 שעות של תוכניות מועדפות בשנה בשעות 17:00-24:00. בעוד כחודש תציג הרשות השנייה את ממצאי דו"ח המעקב למחקר הרב-תרבותי אשר בחן את השינוי בתחום זה בתקופה שבין אוקטובר 2004 למארס 2005.

מוטי שקלאר, מנכ"ל הרשות השנייה אמר בעניין: "הערוץ המרכזי נדרש לקחת על עצמו, בפעם הראשונה מאז תחילת השידורים, משימה קשה וחשובה של גיוון תרבותי בשידורים. הרשות השנייה שמה לה כדגל מרכזי במכרז את הייצוג הרב-תרבותי ובכוונתה להביא לשינוי בתמהיל השידורים בערוץ המרכזי במדינה, כך שהוא ייצג את כל רבדי החברה הישראלית. מאחר שמדובר בתחילתה של מדיניות ארוכת טווח, על הרשות לבחון מעת לעת את יישום המודלים שהוחלט עליהם ולשפר אותם תוך למידה על ההישגים שהושגו והבעיות שמתעוררות".

בקשה לשינוי פאנל הוועדה למדרוג כדי שייצג את הצפייה במגזר הערבי

הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו תפנה לוועדה למדרוג ותבקש לשנות את מדגם הצופים (פאנל) כדי שייצג באופן אמיתי את נתוני הצפייה במגזר הערבי. כמו כן, תיזום הרשות שיתוף פעולה עם איגוד חברות הפרסום כדי "להביא לידי מימוש את המגזר הערבי ככוח קנייה רלוונטי".

יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, קיימה בשבוע שעבר דיון המשך לבחינת שילוב ערבים על המרקע בערוצים 10 ,2 והרדיו האזורי. הדיון נעשה ביוזמתה של חברת המועצה רווידה אבו-ראס, בהשתתפות חברי המועצה יוסי צמח ומוניר עזעם, ובהשתתפות מנכ"ל הרשות השנייה מוטי שקלאר. בדיון השתתפו נציגי הארגונים הערביים מרכז עאלאם ובית אלכאתב.

בפגישה הציגו אנשי מרכז עאלאם נתונים לגבי אחוזי הצפייה של המגזר הערבי בטלוויזיה המסחרית. הנתונים הראו כי בניגוד למה שהיה מקובל לחשוב, קהל הצופים הערבי ישראלי צופה בערוצים המסחריים-ציבוריים ולכן יש צורך לשלבם ולהציג את החברה הערבית כחלק מהחברה הישראלית הכוללת.

יו"ר מועצת הרשות השנייה, נורית דאבוש, פנתה בדרישה לארגונים ליזום שיתופי פעולה עם הזכייניות כדי שיביאו לידי ביטוי את המגזר הערבי על המרקע. דאבוש התחייבה שעל כל שקל שיוקדש לשיתוף פעולה כזה תשקיע גם הרשות שקל מתקציבה.

בדיון סוכם כי לראשונה תאפשר הרשות הגשת תסריטים בשפה הערבית שייבחנו על ידי לקטורים ערבים שיצורפו ללקטורים ברשות. כמו כן, הרשות השנייה תתמוך בקיום סדנאות שיכשירו יוצרים ערבים בתחומים שונים הקשורים לעשייה הטלוויזיונית. הרשות מתכוונת גם לסייע בהדרכות ליוצרים לפני שהם ניגשים למכרזים ולהפקות של הרשות וכן תבחן אפשרות לתמיכה במוסדות ערביים שמכשירים יוצרים ערביים.

מנשה סמירה, מנכ"ל הוועדה הישראלית למדרוג: "הוועדה למדרוג פועלת על פי אמות מידה מקצועיות. כל האוכלוסיות מיוצגות בהתאם לשיעורן האמיתי באוכלוסיה הישראלית. הרכב הפאנל תואם לחלוטין את נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?