מיסוד ענף השיפוצים - סוף עידן החאפרים

לאחר מאבק של שנים, מיסוד ענף השיפוצים נהפך בימים אלה לעובדה מוגמרת

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

ענף השיפוצים, אחד הענפים הכלכליים הגדולים בישראל, יעבור בתקופה הקרובה שינויים דרמטיים, שמהם ייהנה באופן משמעותי הלקוח הסופי - כלומר המשפחות המשפצות. הענף יהיה מחויב לסטנדרטים חדשים, ויכבד את עצמו כמקצוע לכל דבר ועניין. אחרי הרישום ברשם הקבלנים תהיה לציבור שקיפות מלאה דרך הרשם, או התאחדות קבלני השיפוצים, על עברו ויושרו של בעל המקצוע. בנוסף, יהיו כלי ענישה, כמו ביטול הרישום.

קבלני השיפוצים יהיו גם חייבים בהליך הכשרה ופיקוח: קורס בין 330 שעות לקבלני שיפוצים שעובדים יותר מ-5 שנים בענף, שיתרכז בעיקר בבטיחות ויציבות מבנים, וכן יבחן אותם על הידע שרכשו. בסיום הקורס יזכה קבלן השיפוצים לרישום בפנקס הקבלנים בסיווג 131 קבלן שיפוצים רשום. השיפוצניקים הצעירים יהיו חייבים בקורס ארוך יותר כדי לזכות ברישום בפנקס.

אין צל של ספק שהמפסידים הגדולים הם החאפרים, שגורמים שם רע לענף שרובו ענף של אנשי עמל כפיים שרצונם להתפרנס בכבוד ולכבד את עיסוקם. הציבור הישראלי למוד סבל רב מאותם חאפרים. במקרים מסוימים מעשיהם גובלים בפלילים ללא נקיטת צעדים על ידי המשטרה. במקרים רבים הם מצליחים לפתות את הציבור במחירים נמוכים במיוחד, שלעתים עולים למזמין העבודה ביוקר רב.

ואולם כדי שהרפורמה תצליח לרווחת כולנו, יש צורך לפתור את הבעיה המרכזית כיום בענף: מחסור בעובדים מקצועיים. בתקופות סגר על השטחים תפוקת הענף צונחת ב-30%, והעבודות מתעכבות וגם מתייקרות.

העובדים הפלשתינים הם כוח עבודה מקצועי וטוב לענף, שזקוק מאוד לעובדים מקצועיים קבועים ולא זמניים התלויים במצב הביטחוני. העובדים הישראלים לא תמיד חפצים לעבוד בעבודה בענף השיפוצים, שנחשב ענף שהעבודה בו לא קלה כלל ועיקר. יתר על כן, חייבים למגר את התופעה של עובדים זרים או שב"חים (שוהים בלתי חוקיים), שעושים עבודות ב"שחור" במחירים מגוחכים, ללא תשלום חובתם למדינה וללא פיקוח.

בעיה נוספת הפוגמת בענף זה כמה שנים נובעת אף היא ממצוקת כוח האדם. מדובר בבעיית הקנסות הבלתי שפויים על העסקת עובדים זרים בלתי חוקיים, העסקה שנכפתה על קבלני השיפוצים. שכן הברירה היתה לעבור על החוק, או לסגור את העסק ולפנות לקבלת דמי אבטלה.

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"