אלביט מערכות השלימה ההשתלטות על תדיראן קשר ואלישרא

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

חברת אלביט מערכות השלימה אתמול את העסקה המשולשת ורכשה את השליטה בחברות הביטחוניות אלישרא ותדיראן קשר. השלמת העסקה התאפשרה לאחר שהממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן, אישרה אותה בתנאים מגבילים. לפי התנאים, על אלביט לאפשר מכירת מערכות של אלישרא לתעשייה האווירית, ולהבטיח את המשך התחרות ביניהן; אם בעוד שנתיים יתברר כי התחרות בין אלביט לתעשייה האווירית לא נשמרה, תחויב אלביט למכור את אחזקותיה באלישרא או להכניס שותף שירכוש את חלקה של התעשייה האווירית (30%) באלישרא.

אלביט רכשה אתמול את מלוא אחזקות כור (70%) באלישרא תמורת 68.8 מיליון דולר. בנוסף, רכשה כ-13% ממניות תדיראן קשר מכור תמורת כ-59.3 מיליון דולר, ובכך הגדילה אחזקותיה בתדיראן קשר ל-39%. העסקה אינה כוללת את אחזקות אלישרא בחברת הסטארט-אפ דקולינק (70%) שנותרו בידי כור. בשלב הקודם של העסקה רכשה אלביט 5% ממניות כור בתדיראן קשר, ואילו כור רכשה 2.3% ממניות אלביט והגיעה לאחזקה של כ-7.7% באלביט.

"נהיה חברה שמחזור המכירות שלה ב-2006 עשוי לעבור את הרף של 1.5 מיליארד דולר, וזו כבר חברה משמעותית בקנה מידה עולמי בתחום האלקטרוניקה הצבאית", אמר אתמול ל-TheMarker מיקי פדרמן, בעל השליטה באלביט מערכות. מנכ"ל אלביט יוסי אקרמן אמר: "השלמת הרכישות היא אבן דרך משמעותית במסגרת מימוש התוכנית האסטרטגית ארוכת הטווח שלנו".

בעקבות האישור שנתנה קן למהלך רכשה אתמול אלביט מערכות את מלוא אחזקות כור (70%) באלישרא תמורת 68.8 מיליון דולר. בנוסף, רכשה כ-13% ממניות תדיראן קשר מידי כור תמורת כ-59.3 מיליון דולר ובכך הגדילה אחזקותיה בתדיראן קשר ל-39%. העסקה אינה כוללת את אחזקות אלישרא בחברת הסטארט אפ דקולינק (70%) שנותרו בידי כור.

בשלב הקודם של העסקה בין כור לאלביט רכשה אלביט 5% ממניות כור בתדיראן קשר, ואילו כור רכשה 2.3% ממניות אלביט והגיעה לאחזקה של כ-7.7% באלביט. בתום העסקה המשולשת תהיה אלביט בעלת המניות המרכזית בתדיראן קשר ותחזיק בשליטה באלישרא, ואילו כור תצא מפעילותה בתחום הביטחוני למעט אחזקתה העיקרית באלביט ואחזקתה בחברת הסטארט-אפ דקולינק.

אלביט מערכות נמצאת בשליטת מיקי פדרמן מתמחה בייצור מערכות אלקטרוניות משולבות לתחום הביטחוני. אלישרא מתמחה במערכות לוחמה אלקטרונית. כור הודיעה אתמול כי בעקבות השלמת העסקה תרשום החברה רווח הון של 29 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2005, מתוכם 22 מיליון דולר מעסקת אלישרא, והיתרה מעסקת תדיראן קשר. עוד הודיעה כור כי התמורה תקטין את החוב שלה לכ-200 מיליון דולר, מתוכם כ-110 מיליון דולר לבנקים והשאר באיגרות חוב.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה