טבע זינקה לשיא של כל הזמנים; מרקורי צנחה 14% עקב אזהרת רווח

הזינוק בטבע שנסחרת כבר בשווי של 24 מיליארד דולר - עקב מחקר שהראה כי שימוש בתרופה קופקסון לטרשת נפוצה שהיא מייצרת מקטין את תדירות ההתקפים במחלה

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

מניית טבע עלתה שלשום ב-3% למחיר שיא של 35.5 דולר למניה, והשלימה עלייה של 6% בתוך יומיים. העלייה במניית טבע התרחשה על רקע פרסום מחקר המציג נתונים בנוגע לניסיון הקליני שהצטבר בחולים שטופלו במשך תקופה של עד 26 שנים בתרופה קופקסון למחלת הטרשת הנפוצה שמייצרת החברה. אתמול ניצלו המשקיעים את העלייה במניה כדי לממש רווחים ועקב כך ירדה מניית טבע ב-1.5%.

מהממצאים עולה כי שימוש במשך שנים רבות בקופקסון מקטין את תדירות ההתקפים בטרשת נפוצה ומאט את התקדמות המחלה. המחקר נערך ב-46 חולים בשלב ההתקפי הנסוג של המחלה במשך 10.5 שנים בממוצע. בקרב 24 מהחולים שהשתתפו במחקר היתה ירידה של 0.1 במספר השנתי הממוצע של התקפים בהשוואה ל-2.9 התקפים בממוצע שנתי לפני שהחל הניסוי. תוצאות חיוביות היו לקופקסון גם בהיבט של התקדמות המחלה.

חברת מרקורי אינטראקטיב, בניהולו של היו"ר והמנכ"ל אמנון לנדן, הזהירה שלשום זה הרבעון השני ברציפות מפני תוצאות נמוכות מהצפוי בחודשים יולי-ספטמבר - ומנייתה נפלה אתמול במהלך המסחר בוול סטריט ב-14%. עוד ציינה מרקורי בהודעתה כי החקירה שמנהלת רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בעניינה נהפכה לרשמית. האנליסטים לא נותרו מאחור, ולפחות שניים מהם כבר הגיבו בהשגת ההמלצות לאחור.

מרקורי הודיעה כי בהסתמך על סקירה ראשונית שביצעה, צפויות הכנסותיה ברבעון השלישי של 2005 להסתכם בטווח של 203-198 מיליון דולר - נמוך מתחזיותיה המוקדמות להכנסות של 215-205 מיליון דולר. יש לציין כי הודעה דומה מסרה מרקורי גם בסיומו של הרבעון השני, אך עם פרסום התוצאות המלאות התברר כי החברה עמדה בתחזיות, הן בשורה העליונה והן בשורה התחתונה.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה