הבורסה בתל אביב מתכוננת להמשך הגיאות - תרחיב את שעות המסחר ותגדיל הדרישות לאחזקות הציבור

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

דירקטוריון הבורסה אישר בישיבתו ביום חמישי שעבר החלטות הנוגעות לשינוי במדדי הבורסה ובכללי השימור ולגבי הארכת שעות המסחר, כחלק מאימוץ המלצות של ועדת האוזר - הוועדה למזעור תרמיות בשוק ההון.

כחלק מהמאמצים לשיפור איכות מדדי הבורסה הוחלט להגדיל את השיעור ואת שווי אחזקות הציבור הנדרשים כתנאי סף לכניסה למדדים. במדד ת"א 25 (המעו"ף) יועלה השיעור הנדרש של אחזקות הציבור מ-20% ל-25% החל מינואר 2007. במדד יש כמה מניות שאינן עומדות בקריטריון זה, כמו אפריקה ישראל ומגדל, שבהן מחזיקים בעלי עניין כמעט ב-80% מהמניות. חברות נוספות שאינן עומדות בכללים הן שטראוס עלית ואסם. בעלי השליטה בחברות אלו יצטרכו למכור מניות, אם ירצו שהחברה תמשיך להיסחר במדד היוקרתי.

שווי אחזקות הציבור ("הכמות הצפה") יועלה מ-400 מיליון שקל ל-500 מיליון שקל. במדדים האחרים יועלה השיעור הנדרש של אחזקות הציבור מ-15% ל-20% ושווי אחזקות הציבור יגדל מ-80 מיליון שקל ל-120 מיליון שקל (למעט במדד יתר 30, ששווי אחזקות הציבור בו ייוותר ללא שינוי - 50 מיליון שקל). העלאת תנאי הסף לכניסה למדדים תגדיל את הפיזור ותקשה על ביצוע מניפולציות.

כמו כן אושרו ההמלצות להעלאה הדרגתית של תקרת המשקל של מניה אחת במדדי הבורסה מ-9.5% ל-15%. הדבר ימנע מצב שבו השפעתן של מניות קטנות על המדד גבוהה ממשקלן האמיתי בו, בגלל קטימת משקלן של המניות הגדולות.

בנוסף הוחלט להאריך את שעות המסחר בניירות ערך ובנגזרים עד לשעה 17:30, כדי להאריך את החפיפה במסחר במניות הדואליות (הנסחרות הן בתל אביב והן בוול סטריט).

הבורסה החליטה גם להעלות את הדרישות להישארותה של חברה במסגרת המסחר הרגילה: שווי אחזקות הציבור המזערי הועלה מ-2.4 מיליון שקל ל-5 מיליון שקל ושיעור החזקות הציבור המזערי הועלה מ-7.5% ל-15%. במקביל יועלה גם שווי אחזקות הציבור המקנה פטור מקריטריון השיעור - מ-8 מיליון שקל ל-15 מיליון שקל. עוד הוחלט כי חברה תימחק מהמסחר בתום שנתיים מהמועד שבו הועברה לרשימת השימור, או מהמועד שבו הושעתה מהמסחר, לפי העניין, וזאת במקום אחרי שלוש שנים כפי שהיה עד כה.

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"