מלון נפטון שבבעלות משפחת נמרודי הגיש עתירה נגד עיריית אילת וראש העירייה בדרישה לפנות דוכנים מהטיילת בעיר

מדובר ביותר ממאה דוכנים, חלקם הגדול בלא היתר, המוצבים על הטיילת המרכזית של אילת ואשר בשנתיים האחרונות נעשים ניסיונות לפנותם

רויטל לוי-שטיין
רויטל לוי-שטיין

מלון נפטון, השייך לרשת רימונים שבבעלות משפחת נמרודי, הגיש היום עתירה נגד עיריית אילת וראש העירייה מאיר יצחק-הלוי, בדרישה לפנות את הדוכנים מהטיילת הצפונית באילת. מדובר ביותר ממאה דוכנים, חלקם הגדול בלא היתר, המוצבים על הטיילת המרכזית של אילת ואשר בשנתיים האחרונות נעשים ניסיונות לפנותם. לטענת המלון, מראה הדוכנים (באסטות) הוא מכוער ביותר וכבר הוכרז בעבר, גם על ידי העירייה ועל ידי משרד התיירות, כי הדוכנים מהווים פגיעה קשה באילת כעיר תיירות.

בנוסף לכך טוען מלון נפטון, בעתירה שהוגשה על ידי עו"ד שי ורד ממשרד תיק, גלעד ושות', כי המצב השורר כיום בטיילת הצפונית הוא קטסטרופלי, שכן הדוכנים מהווים מטרדי רעש ולכלוך ואין כל אפשרות למעבר רכבי חירום בטיילת, ובכך יש סכנת חיים של ממש. גורמי הצלה וביטחון, כגון כיבוי אש ומגן דוד אדום התייחסו בעבר להיעדר היכולת להגיש עזרה בעת הצורך בטיילת, בשל היותה חסומה על ידי הדוכנים.

המלון מציין בעתירתו שידוע לו כי ראש העיר הקים ועדה ציבורית לבדיקת נושא הרוכלות באילת, בראשותו של השופט (בדימוס) סטרשנוב, ועיריית אילת אף אימצה את המלצות הוועדה שמסקנותיה היו חריפות ביותר. העיקרית שבהן, קבעה כי המצב הבלתי נסבל בטיילת בניהול הרוכלות, נגרם כתוצאה ישירה מהיעדר אכיפה ברורה וחד משמעית של החוק.

"סאגת הרוכלות בטיילת הצפונית באילת מתנהלת כבר מספר שנים, לאחר שבעבר, בשנת 1999, ביקשה עיריית אילת לשפץ את הטיילת ולפיכך סוכם עם הרוכלים כי ישובו לטיילת הצפונית לאחר שיפוצה. יחד עם זאת, בשל היעדר אכיפה, במקום שישובו לטיילת 59 דוכנים בלבד, צצו להם בטיילת כ-200 דוכנים", נטען בעתירה.

המלון טוען כי ראש העירייה והעירייה הם האחראים למצב, וכנטען בעתירה: "קצה נפשה של העותרת מלשבת בחיבוק ידיים ולהמתין לפעולה ממשית מצד המשיבים לשינוי המצב הקטסטרופלי השורר בטיילת".

מעיריית אילת נמסר בתגובה כי העתירה טרם התקבלה ועל כן לא ניתן לה עדיין ללמוד אותה. "התגובה תינתן לאחר שהעתירה תתקבל ותיבחן על ידי היועצת המשפטית של העירייה, עו"ד דפנה ישראלי" נמסר.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה