שתי ישראליות נוספות בדרך לנאסד"ק: איתוראן ופסווה במהלכים מתקדמים

פסווההגישה תשקיף ומתכננת לגייס עד 90 מיליון ד' לפי שווי של 400-300 מ' ד'. בהנפקת איתוראן תמכור משפחת שרצקי מניות בשווי של עד 15 מיליון ד'

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

שתי הנפקות של חברות ישראליות בנאסד"ק נכנסו להילוך גבוה - עם פרסום תשקיפה של פסווה (Passave) ביום רביעי והודעתה של איתוראן על מהלכים שהיא נוקטת לקראת ההנפקה. חברות נוספות שמתכננות הנפקה הן סייפן, סקופוס, אינסייטק, אימאג'סאט ופרדיקס. מבין כל אלה הגישה רק פרדיקס תשקיף עד כה.

פסווה, המפתחת שבבים לתקשורת אינטרנט על סיב אופטי לצרכן הביתי, מתכוונת לגייס עד 90 מיליון דולר. עד כה העריכו בשוק ההון שהחברה תגייס כ-60 מיליון דולר. פסווה הגישה תשקיף ראשון כך שכעת עליה להמתין למשוב מרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC), לפרסם תשקיף מלא ובו כל הנתונים, ולפתוח ברוד שואו למשקיעים. אפשר לצפות אם כן, שההנפקה לא תבוצע לפני סוף אוקטובר.

כפי שפורסם ב-TheMarker בתחילת אוגוסט, בחרה פסווה במריל לינץ' כחתם המוביל. ג'יי פי מורגן, CIBC וג'פריס ברודוויו שפועל בישראל בשיתוף עם לאומי ושות', יהיו חתמי המשנה. התשקיף שפורסם אינו חושף כמה מניות תנפיק פסווה ובאיזה מחיר, כך שלא ניתן לגזור ממנו את שווי השוק של החברה. עם זאת, ההערכה בשוק ההון לא השתנתה, כך שהשווי המדובר הוא של 400-300 מיליון דולר.

קצב הצמיחה של פסווה מרשים: במחצית הראשונה של 2005 מכרה פסווה ב-19 מיליון דולר בעוד שבמחצית המקבילה ב-2004 היו ההכנסות מיליון דולר בלבד. ב-2004 כולה מכרה החברה ב-21 מיליון דולר וב-2003 המכירות הסתכמו בפחות ממיליון דולר. בשורה התחתונה רשמה פסווה רווח נקי של 3.3 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2005, וזאת לעומת הפסד נקי של 1.6 מיליון דולר בתקופה המקבילה. שולי הרווח הגולמי של החברה היו 58% והרווח התפעולי היה 3.2 מיליון דולר במחצית הראשונה.

על פי נתונים אלה, נראה כי אם אכן תצליח פסווה להנפיק בשווי של כ-300 מיליון דולר לפחות, הרי שמדובר בשווי מכובד בהחלט המשקף מכפיל גבוה על הרווחים. בשוק מעריכים כי החברה תמשיך לצמוח בקצבים פנטסטיים ובסביבת החברה טענו כי ב-2006 צפוי השוק שבו פועלת החברה לנסוק ולהביא את מכירותיה לרמה של 70 מיליון דולר.

פסווה היא שם חם בעולם התקשורת בשל שוק ה-Passive Optical Networks. הפתרון של פסווה מאפשר גישה לאינטרנט על סיב אופטי (FTTH - Fiber To The Home). כל מכירותיה של פסווה כיום הן ביפאן. על אף

פסווה ואיתוראן - בדרך לנאסד"ק

שמדובר בשוק בעל פוטנציאל צמיחה גבוה, החברה מציינת אותו גם תחת גורמי האזהרה בתשקיף. כל הכנסותיה של פסווה ב-2004 ובמחצית הראשונה של 2005 היו מיפאן.

בתחילת 2005 החלה פסווה גם בניסויי שדה בדרום קוריאה, עם קוריאה טלקום, אחת מחברות התקשורת הגדולה במדינה. בינתיים מוכרת פסווה שני מוצרים בלבד ליצרנית המודמים מיצובישי אלקטריק עבור ענקית התקשורת היפאנית NTT.

את פסווה הקימו ב-2001 ויקטור וייסלייב, המנכ"ל, ואריאל מייסלוס, הנשיא. יו"ר החברה הוא מנשה עזרא, שותף מנהל בקרן BRM, בעלת 18.6% מהחברה. שכרו של וייסלייב היה ב-183 2004 אלף דולר כולל בונוס ושכרו של מייסלוס היה כ-240 אלף דולר. וייסלייב ומייסלוס מחזיקים ב-7.9% מהחברה כל אחד. וולדן מחזיקה כ-18.6% ויורופאנד מחזיקה 18.6%.

שווי איתוראן זינק פי 5 ב -3שנים

גל השמועות בנוגע להנפקת איתוראן בנאסד"ק קיבל אתמול משנה תוקף, לאחר שהחברה הודיעה לבורסת תל אביב על כוונתה לכנס את בעלי מניותיה לקראת המהלך. בעלי המניות יידרשו לאשר לחברה לבצע הגדלה וחלוקה של הון המניות, לצד מעבר לדיווח על פי כללי החשבונאות האמריקאים.

כמו כן תידרש האסיפה לאשר לבעלי עניין בחברה, ובראשם בעלת השליטה משפחת שרצקי, למכור חלק מאחזקותיהם בחברה במסגרת ההנפקה בניו-יורק. בהודעת החברה צוין כי הצעת המכר של בעלי העניין עדיין אינה ודאית, אבל בכל מקרה, התחייבה החברה שההצעה לא תעלה על 20% מסך המניות שיוצעו לציבור. מניית איתוראן עשתה מהלך מרשים של עליות בשלוש השנים האחרונות, כאשר שווי החברה זינק פי חמש. איתוראן הדגישה כי עדיין לא הגישה לרשות האמריקאית לניירות ערך בקשה לרישום מניותיה למסחר בארה"ב. ואולם להערכת גורמים בשוק, עשוי התשקיף להיות מוגש עוד לפני מועד כינוס האסיפה ב-15 בספטמבר, מתוך הנחה שאישור המהלך יתקבל באסיפה ללא קושי.

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים