וול סטריט מתקשה להחליט על כיוון ברור

מחזורי המסחר דלילים, ונראה שיישארו כך עד תום חופשת הקיץ. מניית ורינט איבדה כ-3% בעקבות הורדת המלצה של UBS ל"הפחת". מניית אלביט הדמיה ירדה ב-6.5%

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

אחרי סיום מסחר חלש בשבוע שעבר, מקווים המשקיעים שהשבוע תהיה להם קצת יותר סיבה לחייך. בעוד שבועיים תסתיים חופשת הקיץ, הניו-יורקרים יחזרו לעיר הגדולה והתוססת, אבל אם המצב לא ישתנה תחכה להם קבלת פנים לא ממש מלבבת של מחירי נפט בשמים ובורסות שאינן מחליטות על כיוון ברור.

את הזיגזוג בין ירידות לעליות ראינו בצורה ברורה בשבועות האחרונים. הראלי של יולי, שבו הוסיף מדד נאסד"ק יותר מ-6%, כבר נראה רחוק, ומאז תחילת אוגוסט איבד נאסד"ק כבר 2.4%. את שבוע המסחר פתחו אתמול המדדים בעליות שערים, אבל בהמשך עשו המדדים תנועת פרסה. כשעתיים לפני סיום המסחר איבדו נאסד"ק ודאו ג'ונס 0.1% כל אחד.

בין החברות הישראליות לא נרשמה תכונה רבה בימים האחרונים, ובכל זאת אפשר ללקט כמה דיווחים ועניינים שעשויים להשפיע על המסחר במניות. כך, למשל, בית ההשקעות UBS הוריד למניית ורינט המלצה מ"ניטרלי" ל"הפחת" והמניה איבדה כשעתיים לפני סיום המסחר 2.7% למחיר של 36.4 דולר במחזור גבוה מהממוצע בה.

בשלהי עונת הדו"חות של החברות הישראליות דיווחה אתמול טופ אימאג' התל-אביבית על הכנסות שיא של 4 מיליון דולר ברבעון השני של 2005, שהעבירו אותה לרווח נקי סמלי של 56 אלף דולר, בדומה לרבעון המקביל ב-2004. המניה, שפתחה את יום המסחר בעלייה של כמה אחוזים נאים, עברה בהמשך לירידות וכשעתיים לפני סיום המסחר נותרה כמעט ללא שינוי במחיר של 3.2 דולרים - המשקף לחברה שווי שוק של 19 מיליון דולר.

אילו מנהלי חברת רדוויז'ן גלשו אתמול באתר האינטרנט של העיתון "ואשינגטון פוסט", הם כנראה לא ממש נהנו ממה שראו. באתר פורסמה כתבה שלפיה בשנה האחרונה, כמה ימים לפני תום הרבעונים, לחצה רדוויז'ן על המפיצה הסינית Control Tech לרכוש ממנה ציוד כדי לעמוד בתחזיות. היועץ המשפטי של רדוויז'ן אמר כי "הכתבה היא שקר וכזב", וציין כי מדובר בסכסוך מסחרי לכל דבר. כשעתיים לפני סיום המסחר איבדה מניית רדוויז'ן 1% למחיר של 12.3 דולר, אבל במחזור לא גבוה יחסית של 60 אלף מניות.

מניית אלביט הדמיה איבדה 6.5% לאחר שהודיעה כי חתמה הסכם סופי למיזוג החברה הבת אלסינט. על פי ההסכם, תחזיק אלביט הדמיה בכל מניות חברת אלסינט, שמניותיה יימחקו מהמסחר בבורסת ניו יורק. בהתאם לתנאי המיזוג, כל מניה רגילה של חברת אלסינט תומר ל-0.53 מניות רגילות של אלביט הדמיה. המיזוג עדיין מותנה באישורים שונים. מניית אלסינט הוסיפה כשעתיים לפני סיום המסחר 4.6% למחיר של 9.2 דולר במחזור של 100 אלף מניות הגבוה פי 3 מהממוצע בה.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"