דרוש מנכ"ל עם מוניטין בשמים להשבת אמון בחברה

מורגן סטנלי החל בחיפוש אחר מחליף למנכ"ל המודח פיליפ פרסל

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

ניו יורק טיימס

מועצת המנהלים של בנק ההשקעות מורגן סטנלי החלה לחשוב על יורש למנכ"ל פיליפ פרסל כבר לפני כמה שבועות, אך עכשיו גם יש לה משרה פנויה. מועצת המנהלים ביקשה מחברת השמת הבכירים ספנסר סטוארט להתחיל לחפש דירקטורים אפשריים כבר במארס - בערך בתקופה שבה החלה המתקפה הציבורית על פרסל על ידי הבכירים לשעבר בבנק ההשקעות. כך דיווח מקור יודע דבר. פרסל צפוי לקבל חבילת פיצויים של יותר מ-60 מיליון דולר.

לפחות 25 שמות נמצאים כעת ברשימת המחליפים האפשריים. הציפייה בשוק היא כי מועצת המנהלים תבחר מישהו חיצוני להובלת החברה - בייחוד לאחר עזיבתם של כמה בכירים בעלי מוניטין. מועצת המנהלים הבהירה גם כי אין בכוונתה למנות לתפקיד מישהו מבין קבוצת הבכירים לשעבר שהובילו את המאבק התקשורתי להדחתו של פרסל או מישהו מבין העוזבים בחודשים האחרונים. גם הנשיא לשעבר של מורגן סטנלי שהודח במאבק הכוח עם פרסל ב-2001 אינו מועמד לתפקיד.

בחירת מנכ"ל חדש תלויה גם באסטרטגיה שאותה החברה מעוניינת לנקוט, אך לא משנה באיזו שיטה תבחר מועצת המנהלים, ברור כי על אדם זה להיות בעל מוניטין ללא רבב כדי ליצור אמון בחברה מצד וול סטריט ויציבות בתוך מורגן סטנלי. יהיה עליו גם להיות בעל ניסיון בהובלת חברת שירותים פיננסיים גדולה, ובעל הכריזמה הדרושה לאחד את הכוחות המנוגדים בתוך בנק ההשקעות.

הלחץ ההולך וגובר על מועצת המנהלים הביא להדחתו של פרסל, לאחר שנמאס להם להגן על עצמם בתקשורת, ולאבד עובדים מוכשרים. "המנכ"ל אמור להוביל, לנצח על התזמורת, והוא אינו יכול לתפקד כשהכנרים או הטרומבוניסטים אומרים 'איני מנגן כאן'", אמר המקור.

לא ברור כמה זמן ייקח החיפוש, אך המועד האחרון שהוצב הוא פגישת בעלי המניות השנתית הבאה במארס. פרסל לא יהיה מעורב בחיפוש. מועצת המנהלים הודיעה כי צ'רלס נייט, לשעבר יו"ר חברת אמרסון אלקטריק, יוביל את החיפוש אחר המנכ"ל. תומס נף, יו"ר הפעילות האמריקאית של חברת ספנסר סטוארט מסייע בתהליך. עלות החיפוש אחר מנכ"ל חדש עשויה להגיע למיליון דולר, שכן העמלה על מציאת בכירים מחושבת לרוב לפי שכר הבסיס שלהם מאוחר יותר - סכום שצפוי להיות בעל 7 ספרות.

רוברט דיאמונד, מנכ"ל בנק ברקלי'ס, נחשב מועמד אפשרי בגלל שנותיו במורגן סטנלי והניהול המוצלח בברקלי'ס. ג'יימס דיימון, מנכ"ל מג'יי-פי מורגן צ'ייס, הוא מועמד אפשרי במקרה שמורגן סטנלי יתמזג עם ענק אחר בתחום הפיננסים. שמות נוספים שהוזכרו בתעשייה כמחליפים פוטנציאליים הם ג'ון תיין, מנכ"ל בורסת ניו יורק, ולורנס פינק, מנכ"ל חברת ניהול הנכסים בלקרוק.

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"