ענף כלכלי מקורי בהרצליה פיתוח: השכרת וילה ב-1,000 דולר ליום

המיליונרים של הרצליה פיתוח משכירים את בתיהם לכמה שבועות תמורת אלפי דולרים; בעלי הווילות יוצאים לחופשה ארוכה בחו"ל וחוזרים ממנה עם רווח גבוה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

ענף כלכלי מקורי בהרצליה פיתוח: נוסעים לחופשה של חודש-חודשיים בחו"ל, משכירים את הווילה - ויוצאים ברווח. ובגדול. מתווכים הפועלים בשכונת היוקרה מדווחים על ביקושים גדולים לווילות לתקופת הקיץ, ובמיוחד לאוגוסט. הביקוש מגיע בעיקר מצד נציגי חברות זרות, אנשי עסקים, שגרירויות ותיירים, השוכרים וילות לתקופה של שבועיים עד חודשיים, ומוכנים לשלם שכר דירה גבוה ב-200%-100% משכר הדירה לטווח ארוך יותר.

מנכ"ל אנגלו-סכסון הרצליה פיתוח, איתן בלומברג, אומר כי הביקושים הגדולים ביותר הם לדירות ובתים בקרבת הים. לדבריו, מתקיים בהרצליה פיתוח מעין הליך של חילופי אוכלוסין: בעלי הנכסים נוסעים לחופשות ארוכות בחוץ לארץ ומשכירים את בתיהם בישראל, וכך מממנים חלק נכבד מהחופשה. מרבית השוכרים מוכנים לשלם סכומים של 7,000-5,000 דולר לחודש עבור וילה עם גינה על כחצי דונם. עבור וילות מפוארות יותר, למשל על מגרש של דונם עם בריכה, מוכנים השוכרים לשלם גם 15,000-10,000 דולר לחודש. רבים מתנים את העסקה בכך שהנכס יהיה במרחק הליכה מהטיילת והים.

אייל פרייס מנאות שירן מוסיף: "החודש הלוהט הוא אוגוסט. המחירים גבוהים ב-20%-15% ממחירי השכירות של יולי. על בית של 600 מ"ר על שטח של דונם עם בריכת שחייה, עשוים השוכרים לשלם גם 1,000 דולר ליום, בעוד שדמי שכירות על וילה "רגילה" על חצי דונם יהיו כ-8,000 דולר לחודש".

הרווח של בעלי הנכסים גדול מאוד ואף פטור ממס, משום שבישראל אין מיסוי על השכרת נכסים מצד תושבים פרטיים. השכרה לטווח קצר בעונות החורף והסתיו גבוהה ב-50%-30% מהשכרה לטווח ארוך. כשמדובר בתקופת הקיץ והביקושים להשכרות קצרות טווח עולים במאות אחוזים, דמי השכירות קופצים ב-200%-50% ויותר, לעומת דמי שכירות לטווח ארוך. דירת 3 חדרים מרוהטת במלון הדירות אוקיינוס על הטיילת בהרצליה פיתוח, המוצעת להשכרה לטווח ארוך ב-3,000 דולר לחודש, תעלה לשוכר כ-4,500 דולר בחודשי הקיץ. דירת סטודיו במלון השרון, המושכרת במהלך השנה ב-1,000 דולר לחודש, תושכר בחודשי הקיץ ב-3,000-2,500 דולר לחודש.

קפיצה זו במחירים אינה מפתיעה. גם במלונות, באתרי נופש ואכסניות בחו"ל נהוגים פערים דומים בין העונות המתות לעונות הבוערות. מה שגורם לקפיצות בהרצליה פיתוח להיות גבוהות יותר, הם ההיצע הדל והביקוש העצום. "על כל וילה שמוצעת להשכרה לתקופת הקיץ, יש עשרות דורשים המוכנים לשלם את המחירים הנקובים", מספר בלומברג.

האם יש קשר בין העלייה בביקוש לבתים לתקופות קצרות לבין הביקושים לרכישת דירות בישראל? פרייס אינו סבור כך. "מי שמגיע לכאן לחופשה אינו מחפש בדרך כלל דירה. בדרך כלל יש לו את האמצעים לשכור נכס יוקרתי, והוא גם עושה לעצמו את החשבון שדמי השכירות, גבוהים ככל שיהיו, זולים מהאלטרנטיווה, שהיא שכירת חדרים בבתי מלון".

כתבות מומלצות

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים