ענף כלכלי מקורי בהרצליה פיתוח: השכרת וילה ב-1,000 דולר ליום

המיליונרים של הרצליה פיתוח משכירים את בתיהם לכמה שבועות תמורת אלפי דולרים; בעלי הווילות יוצאים לחופשה ארוכה בחו"ל וחוזרים ממנה עם רווח גבוה

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

ענף כלכלי מקורי בהרצליה פיתוח: נוסעים לחופשה של חודש-חודשיים בחו"ל, משכירים את הווילה - ויוצאים ברווח. ובגדול. מתווכים הפועלים בשכונת היוקרה מדווחים על ביקושים גדולים לווילות לתקופת הקיץ, ובמיוחד לאוגוסט. הביקוש מגיע בעיקר מצד נציגי חברות זרות, אנשי עסקים, שגרירויות ותיירים, השוכרים וילות לתקופה של שבועיים עד חודשיים, ומוכנים לשלם שכר דירה גבוה ב-200%-100% משכר הדירה לטווח ארוך יותר.

מנכ"ל אנגלו-סכסון הרצליה פיתוח, איתן בלומברג, אומר כי הביקושים הגדולים ביותר הם לדירות ובתים בקרבת הים. לדבריו, מתקיים בהרצליה פיתוח מעין הליך של חילופי אוכלוסין: בעלי הנכסים נוסעים לחופשות ארוכות בחוץ לארץ ומשכירים את בתיהם בישראל, וכך מממנים חלק נכבד מהחופשה. מרבית השוכרים מוכנים לשלם סכומים של 7,000-5,000 דולר לחודש עבור וילה עם גינה על כחצי דונם. עבור וילות מפוארות יותר, למשל על מגרש של דונם עם בריכה, מוכנים השוכרים לשלם גם 15,000-10,000 דולר לחודש. רבים מתנים את העסקה בכך שהנכס יהיה במרחק הליכה מהטיילת והים.

אייל פרייס מנאות שירן מוסיף: "החודש הלוהט הוא אוגוסט. המחירים גבוהים ב-20%-15% ממחירי השכירות של יולי. על בית של 600 מ"ר על שטח של דונם עם בריכת שחייה, עשוים השוכרים לשלם גם 1,000 דולר ליום, בעוד שדמי שכירות על וילה "רגילה" על חצי דונם יהיו כ-8,000 דולר לחודש".

הרווח של בעלי הנכסים גדול מאוד ואף פטור ממס, משום שבישראל אין מיסוי על השכרת נכסים מצד תושבים פרטיים. השכרה לטווח קצר בעונות החורף והסתיו גבוהה ב-50%-30% מהשכרה לטווח ארוך. כשמדובר בתקופת הקיץ והביקושים להשכרות קצרות טווח עולים במאות אחוזים, דמי השכירות קופצים ב-200%-50% ויותר, לעומת דמי שכירות לטווח ארוך. דירת 3 חדרים מרוהטת במלון הדירות אוקיינוס על הטיילת בהרצליה פיתוח, המוצעת להשכרה לטווח ארוך ב-3,000 דולר לחודש, תעלה לשוכר כ-4,500 דולר בחודשי הקיץ. דירת סטודיו במלון השרון, המושכרת במהלך השנה ב-1,000 דולר לחודש, תושכר בחודשי הקיץ ב-3,000-2,500 דולר לחודש.

קפיצה זו במחירים אינה מפתיעה. גם במלונות, באתרי נופש ואכסניות בחו"ל נהוגים פערים דומים בין העונות המתות לעונות הבוערות. מה שגורם לקפיצות בהרצליה פיתוח להיות גבוהות יותר, הם ההיצע הדל והביקוש העצום. "על כל וילה שמוצעת להשכרה לתקופת הקיץ, יש עשרות דורשים המוכנים לשלם את המחירים הנקובים", מספר בלומברג.

האם יש קשר בין העלייה בביקוש לבתים לתקופות קצרות לבין הביקושים לרכישת דירות בישראל? פרייס אינו סבור כך. "מי שמגיע לכאן לחופשה אינו מחפש בדרך כלל דירה. בדרך כלל יש לו את האמצעים לשכור נכס יוקרתי, והוא גם עושה לעצמו את החשבון שדמי השכירות, גבוהים ככל שיהיו, זולים מהאלטרנטיווה, שהיא שכירת חדרים בבתי מלון".

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"