נמל התעופה הבינלאומי החדש של אילת - שבהקמתו יושקעו כ-200 מיליון דולר - יצא לדרך

היציאה למכרז תכנון וביצוע תיעשה בתחילת 2006; משך ביצוע הפרויקט עצמו - כשלוש שנים

זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זוהר בלומנקרנץ, פרשנות
זוהר בלומנקרנץ

נמל התעופה הבינלאומי החדש של אילת, שבהקמתו יושקעו כ-200 מיליון דולר, יצא לדרך, עם הפקדת תוכנית המתאר המקומית של השדה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, מחוז דרום, ע"י האגף לתכנון והנדסה של רשות שדות התעופה, רש"ת.

מנכ"ל רש"ת, גבי אופיר, מסר כי במקביל מכינה רש"ת תוכנית בינוי, פרוגרמות ומכרז לביצוע הפרויקט, אשר תחילתו מותנית באישור התקציב לביצוע. היציאה למכרז תכנון וביצוע תיעשה, לדבריו, בתחילת 2006. משך ביצוע הפרויקט עצמו - כשלוש שנים.

הנמל החדש יוקם בין הגבול הבינלאומי עם ירדן לכביש 90, כ-19 ק"מ צפונית לאילת. לדברי אופיר, אתר זה נבחר כמיקום המועדף לנמל החדש, בעיקר משיקולי שמירה על ערכי טבע ונוף.

בשלב ראשון, מתוכנן הפרויקט לתת מענה לתנועה שנתית של 500 אלף נוסעים בינלאומיים ו-1.75 מיליון נוסעים בתעופה הפנים ארצית. הנמל יכלול מסלול באורך 3,600 מטר; מסלול הסעה מקביל; עמדות חנייה למטוסים; טרמינל נוסעים; מגדל פיקוח; מכ"מ; אזורי תפעול ומערכת תחבורתית הכוללת מערך כבישים ומגרשי חנייה לרווחת הנוסעים.

תוכנית המתאר שומרת את האופציה להרחבת השדה, לכשייווצרו התנאים לכך, וכמו כן תאפשר הקמת תחנת רכבת בסמוך לטרמינל.

נמל התעופה החדש יחליף את הקיים באילת ואת הטרמינל האזרחי בעובדה. הוא אמור לתת מענה, בנוסף, לטיסות פנים ארציות ובינלאומיות, גם לתעופה הכללית ולמטענים, תוך מתן רמת שירות גבוהה לנוסעים ומטוסים.

בנוסף, ישחרר נמל התעופה החדש את העיר אילת מההגבלות שמטיל הנמל הקיים על סביבתו, ויאפשר את פיתוח העיר מבחינה נדל"נית, כלכלית ועסקית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"