הטבות מס לנשים אינן תחליף לשכר הולם ושוויוני

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

מערכת השכר בישראל לוקה בעיוותים. מחקר שנערך במינהל הכנסות המדינה קובע כי בעוד השכר הממוצע של גברים מגיע ל-9,700 שקל בחודש, שכר הנשים נמוך ב-74% ומסתכם בכ-5,600 שקל בלבד. 27% מהפער נובעים מהבדלים בשכר לשעת עבודה, וכנראה מצביעים על אפליית נשים בשוק העבודה. יתרת הפער נובעת ממיעוט שעות עבודה, שכן נשים רבות עובדות במשרה חלקית.

מדינת ישראל מנסה להתמודד עם הבעיות בשוק העבודה באמצעות העדפה מתקנת לנשים בתחום המיסוי. ההטבה הבסיסית מתבטאת בחצי נקודת זיכוי שניתנת לכל אשה, בכל גיל, ללא קשר למצבה המשפחתי ומספר ילדיה. הטבה זו מעלה את סף מס ההכנסה החודשי ב-500 שקל מעבר לסף המס של גברים. זהו הסדר חריג לעומת מדינות ה-OECD שנמנעות מכל אפליית מס או העדפת מס של אחד המינים.

העדפת המס מתבטאת גם בהתחשבות בגודל המשפחה, שנעשית באמצעות נקודות זיכוי לנשים ולא לגברים, ובכך מפחיתות את המס שמשלמות אמהות עובדות. לדוגמה, אם לשני ילדים פטורה ממס עד הכנסה של 6,000 שקל לחודש (לעומת 4,000 שקל לגבר), ואם לארבעה ילדים פטורה עד 7,500 שקל. בזכות נקודות הזיכוי שמעלות את סף המס של נשים, 65% מהנשים העובדות בישראל פטורות ממס הכנסה לחלוטין, ויתרת הנשים משלמות מס מופחת לעומת גברים.

ואולם הטבות מס הן אמצעי מוגבל לפתרון בעיות, וכשמרבים להשתמש בהן מחלישים את כוחה של מערכת המס לקדם יעדים כלכליים וחברתיים. הטבות המס מיצו את עצמן כאמצעי לתמרץ נשים להשתלב בשוק העבודה, משום שפוטנציאל ההשתכרות של נשים הבוחרות שלא לעבוד הוא בדרך כלל נמוך ורובן ממילא פטורות ממס.

הטבות מס לא יכולות לשמש תחליף לשכר הולם ושוויוני; למעשה ההטבות מעצימות את בעיית פערי השכר, משום שהן מאפשרות למעסיקים להימנע מתשלום שכר שווה ביודעם שהמדינה תדאג להענקת "פיצוי" בדמות הטבות מס. ההטבות הן "עלה תאנה" שמאפשר למדינה להימנע מהתמודדות אמיתית עם בעיית פערי השכר בין נשים לגברים, ובטווח הארוך תורמות להגברת המחלה ולא לריפויה. ראוי לכן שהשימוש בהטבות מס ייעשה בזהירות ובמידה, ולא ישמש "תרופת פלא" לבעיות הכלכלה והחברה.

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?