ויליפוד מגייסת 65 מיליון שקל בהנפקת אג"ח - לקראת רכישה בשוק האמריקאי

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

חברת ויליפוד תנסה לנצל את הגאות בשוק הראשוני כדי לגייס 65 מיליון שקל בהנפקה של אג"ח סטרייט נושאות ריבית של 3.25%, בעלות משך חיים ממוצע של חמש שנים, שתי סדרות של אג"ח להמרה ואופציות למניות במחיר מימוש של 21 שקל -גבוה ב-22% ממחיר השוק. ויליפוד מתחייבת לרכוש את האופציות במחיר של 3.5 שקלים ביום המסחר הראשון. ההנפקה לציבור תיערך בשבוע הבא, לאחר שהמכרז המוסדי הסתיים בהקצאה של 11% ובמחיר המקסימום.

ויליפוד, שבשליטת צבי ויוסי ויליגר, עוסקת ביבוא מזון משומר ולא משומר באמצעות החברה הבת ויליפוד אינטרנשיונל.

החברה מייבאת 400 מוצרים ובהם שימורי דגים, פירות וירקות, וכן מוצרים לא משומרים כמו שמן, פסטה, מוצרים מצוננים וקפואים, פירות יבשים, חמאה וגבינות, מאפים ומוצרים מתוקים.

ויליפוד מייעדת חלק מתמורת ההנפקה לרכישת 51% ממניותיה של חברה ליבוא ולשיווק מזון לשוק האתני בארה"ב, תמורת העמדת הלוואת בעלים של 4.5 מיליון דולר.

צבי ויליגר, מנכ"ל ויליפוד, מסביר שהחברה הנרכשת מחזיקה ברשיון הפצה ל-850 חנויות בצפון מזרח ארה"ב, כולל ברשתות השיווק וול מארט, שופ רייט ואחרות. מחזור המכירות של החברה, שהיא השנייה בגודלה בארה"ב, הוא 40 מיליון דולר לשנה, לאחר חברת גויה, שמפיצה את מוצריה בכל מדינות ארה"ב ושמכירותיה הן 900 מיליון דולר.

ויליגר מעריך שהסינרגיה בין החברות עשויה ליצור חיסכון משמעותי, שכן 30% מהמוצרים שהחברה הנרכשת משווקת חופפים למוצריה של ויליפוד אינטרנשיונל, ובניגוד לה החברה האמריקאית רוכשת את מוצריה לא מהיצרן המקורי, אלא מסיטונאים, במחירים גבוהים בעשרות אחוזים.

ויליגר מעריך שמיזוג מערך הרכש של שתי החברות יניב חסכונות, וכי מערך השיווק של החברה הנרכשת עשוי להגדיל את מכירותיה של ויליפוד בשוק האתני והכשר, שהיקפו 15 מיליארד דולר.

ויליגר סבור שהחברה עשויה ליהנות גם מכניסה לקטגוריות נוספות, הודות להסכמים לשיתוף פעולה עם Arla הדנית, העומדת להתמזג עם חברת Campina וליהפך לחברת מוצרי החלב השנייה בגודלה בעולם. הסכם עם ארלה עשוי לתת לויליפוד זכויות הפצה בלעדיות של מוצרים חדשים.

שימוש אחר בתמורת ההנפקה עשוי להיות רכישת חברות הפצה של מזון בישראל. להערכת ויליגר יש בישראל הזדמנויות רכישה במחירים נמוכים יחסית.

ויליפוד הציגה בשנים האחרונות רווחיות עקבית. הרווח הנקי צמח ב-50% ברבעון הרביעי בהשוואה לרבעון המקביל ב-2003, בעקבות גידול של 16% במכירות ועלייה של 370% ברווח התפעולי. החברה מסבירה זאת במסע פרסום, בשינוי בתמהיל המוצרים ושיפור בתנאי הסחר עם הספקים.

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"