הופסקו עבודות השיפוץ בשתי תחנות כוח של חברת החשמל - במחאה על הרפורמה

עובדי חברת החשמל מחריפים את העיצומים

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

עובדי חברת החשמל השביתו אתמול בבוקר את עבודות השיפוצים בשתי תחנות הכוח הגדולות בישראל, "רוטנברג" באשקלון ו"אורות רבין" בחדרה. המדובר בשיפוץ של שתי יחידות ייצור - בהספק של 360 מגה-וואט (חדרה) ובהספק של 550 מגה-וואט (אשקלון). עבודות השיפוץ בחדרה היו אמורות להסתיים עד 22 באפריל 2005, והעבודות באשקלון - עד 26 באפריל. שתי היחידות מספקות כ-9% מהחשמל במשק.

על הפסקת העבודות החליטה מזכירות עובדי החברה בתחילת השבוע, במסגרת העיצומים שהיא נוקטת עקב החלטת הממשלה לבצע רפורמה במשק החשמל. לפי הרפורמה, חברת החשמל תפורק ותופרט ברובה עד 2012.

מקורות בחברת החשמל אמרו כי אם לא יחודשו עבודות השיפוץ, עשוי להיווצר מחסור חמור בחשמל בחודשי הקיץ; התוצאה עלולה להיות ניתוק אזורים גדולים מרשת החשמל. מחברת החשמל נמסר בתגובה כי החברה נמצאת המו"מ עם העובדים בניסיון לחדש את עבודות השיפוץ בתחנות הכוח.

עבודות השיפוץ של תחנות הכוח מבוצעות בדרך כלל באביב ובסתיו במטרה להגיע לקיץ ולחורף במצב של יכולת תפעול מלאה. גם במצב תפעול מלא של כל תחנות הכוח (10,500 מגה-וואט), כמעט שלא קיימת רזרוות ייצור בימים בהם נרשמים ביקושי שיא, בחורף ובקיץ.

בהודעה של מזכירות עובדי החברה נאמר כי צעדי העובדים הם תגובה לצעדים החד-צדדיים של האוצר שיגרמו לפגיעה חמורה בזכויות העובדים, לפירוק חברת החשמל ולהעלאת תעריפי החשמל לצרכנים.

"הנהלת חברת החשמל, בתיאום עם האוצר ורשות החברות, ממשיכה להוביל את את משק החשמל לקריסה ע"י נקיטת צעדים חד-צדדיים לשינוי מבני", נאמר בהודעת מזכירות העובדים. "האוצר לא משכיל להפיק לקחים מהתנהלותו מול עובדי הנמלים ומסרב לקיים הידברות כלשהי עם עובדי חברת החשמל".

מחברת החשמל נמסר בתגובה כי החברה מנהלת מו"מ עם העובדים בניסיון להפסיק את העיצומים, אך אם העובדים לא ייענו לתביעת החברה לחזור לעבודה סדירה, היא תפנה לבית הדין לעבודה בבקשה לצו על תנאי שיחייב את העובדים להפסיק את העיצומים.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?