מנהל התיקים מולקנדוב נעצר ל-3 ימים: חשוד שרימה לקוחות בקרן הנאמנות רעם 90

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

שופטת בית משפט השלום בתל אביב מיכל ברק נבו הורתה על הארכת מעצרו של מנהל התיקים דניאל מולקנדוב בשלושה ימים. מולקנדוב הוא הבעלים של כמה חברות לניהול תיקים, בהן טי.אי.אם פרפורמנס ולב התמר, וכן בעל השליטה בחברת גרין לייט ששימשה מנהלת קרן הנאמנות רעם 90. מולקנדוב נעצר בחשד שיחד עם עמנואל מודחי, מייסד חברת דף חשבון, הוציאו לכיסם הפרטי בדרכי מרמה כספים שהושקעו בקרן רעם 90. מבקשת המעצר שהגישה רשות ניירות ערך עולה כי מולקנדוב ומודחי הציגו מצגי שווא למשקיעים בקרן, לפיהם הכספים שמשכו מהקרן הם עמלות שמשלמת הקרן בגין פעילות שהיא מבצעת באופציות מעו"ף.

לפי הנטען בבקשה, ממצאי החקירה של הרשות מעידים כי מולקנדוב ומודחי גבו בגין כל עסקת אופציה שביצעו 1.5 שקל, בניגוד להוראות המפורשות של חוק השקעות משותפות בנאמנות.

מהבקשה עולה כי החל מאוגוסט 2004 ועד לפברואר 2005 שילמה הקרן למולקנדוב עמלות של 1.5 מיליון שקל בגין ניהול נכסים של 8 מיליון שקל. המסקנה, נכתב בבקשה היא ש-20% מנכסי הקרן שולמו כעמלות עבור פעילות באופציות בניגוד לחוק.

בבקשה להארכת המעצר טוענת הרשות כי לצורך סיום החקירה היא תידרש לחקור גורמים נוספים. כמו כן, לטענתה, קיימים נגד מולקנדוב חשדות נוספים אשר עדיין לא נחקרו, וקיים חשש כי אם לא ייעצר יבוצעו פעולות שיבוש חקירה. אתמול הובא מולקנדוב בפני השופטת ברק נבו, אשר עד לפני כשנתיים שימשה ראש מחלקת האכיפה ברשות ניירות ערך. בדיון טען עו"ד ירון ליפשס מהרשות כי מולקנדוב נחשד בפרשה חמורה של מרמה וכי החקירה נמצאת בשלב רגיש ביותר בו נדרש מעצרו. מולקנדוב יוצג ע"י עו"ד יוסף לילוף.

נתבע במיליוני שקלים ומנהל תיקים של לבייב

לפני כחודשיים פירסם TheMarker כתבת תחקיר גדולה על דניאל מולקנדוב. מולקנדוב הוא בעל רישיון ניהול תיקים ומציג עצמו כמומחה בעל שם בשוק ניירות הערך, וכמי שכתב את הספר "בשביל הזהב - הדרך היחידה להרוויח בבורסה".

בשנה האחרונה הוגשו נגד מולקנדוב שתי תביעות גדולות באמצעות עו"ד אסף ברם. התביעה הראשונה היא של סטודנט שטוען כי הפקיד בידיו של מולקנדוב 100 אלף שקל, אך אלה נהפכו ל-43 שקל תוך ארבעה חודשי פעילות באופציות.

התביעה השנייה היא של מרצה מאוניברסיטת בן גוריון, שבכתב התביעה מספרת כיצד שוכנעה על ידי נציג בנק הפועלים בסניף בעומר להעביר 300 אלף שקל לידיו של מולקנדוב תוך הבטחה לניהול תיק סולידי. התוצאה, לטענתה, היתה שבתוך 23 ימי פעילות איבד התיק 30% מערכו, בזמן שבוצעו בו 177 עסקות במעו"ף.

לפי התביעות, את הרווח עושה מולקנדוב מחיבוץ התיק - כלומר ביצוע פעולות רבות בתיק לצורך גביית עמלה. מולקנדוב דחה את הטענות, וטען כי מדובר בתביעות קנטרניות

תיק נוסף שהתנהל נגד מולקנדוב היה של צבי צרפתי, בעל השליטה בחברת הבנייה הציבורית צרפתי ובניו. זה טען כי שוכנע על ידי מולקנדוב להעביר לניהולו כ-866 אלף שקל. מולקנדוב, נטען, מחק יותר מ-70% מהתיק בתוך חודשיים בלבד. התביעה הסתיימה בפשרה שפרטיה חסויים.

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים