שיפור בפרסום ובחטיבת AOL הקפיץ את רווחי טיים וורנר ברבעון ב-76%

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

ענקית המדיה טיים וורנר רשמה עלייה של 76% ברווחיה ברבעון הרביעי על רקע מכירת אחת מחטיבותיה ועלייה בהכנסות בחטיבת AOL ובחטיבות הכבלים, הרשתות והפרסום.

טיים וורנר רשמה רווח נקי של 1.13 מיליארד דולר, 24 סנט למניה, לעומת רווח של 639 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה הקודמת, ולעומת תחזית אנליסטים לרווח של 16 סנט למניה. כמו כן עידכנה החברה מעלה את תוצאות השנה שעברה.

תוצאות הרבעון הרביעי כוללות הכנסה חד פעמית של 185 מיליון דולר הקשורה למכירת חטיבת גייטווי אינווסטמנט, עלייה בשווי האופציות של חטיבת וורנר מיוזיק גרופ ומכירת חטיבת נטסקייפ סקיוריטי סולושנס של אמריקה אונליין.

הרווח התפעולי הכולל ברבעון היה 1.6 מיליארד דולר, לעומת 1.49 מיליארד דולר ברבעון המקביל. הכנסות החברה עלו ב-2% לרמה של 11.11 מיליארד דולר לעומת 10.90 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.

חטיבת שירותי האינטרנט AOL, אשר סבלה מכמה שנים של נסיגה בשל אובדן מנויים והמשיכה לאבד בשנה האחרונה מיליוני מנויים - רשמה צמיחה של 9% ברווח התפעולי, שהסתכם ב-120 מיליון דולר. הכנסותיה צמחו בשיעור מזערי ל-2.18 מיליארד דולר. לחטיבה היו 22.2 מיליון מנויים בארה"ב, ירידה של 464 אלף לעומת הרבעון השלישי, וירידה של 2 מיליון מנויים מהתקופה המקבילה. מספר המנויים שלה באירופה עלה ב-9,000 ברבעון ל-6.3 מיליון.

חטיבת הכבלים, טיים וורנר כייבל, נהנתה מקפיצה של 32% ברווח התפעולי, ל-497 מיליון דולר, והכנסותיה צמחו ב-10% ל-2.2 מיליארד דולר. מספר המנויים של שירותי הכבלים של טיים וורנר היה 10.9 מיליון בסוף 2004. מספר מנויי הווידאו הדיגיטלי צמח ל-4.8 מיליון - 44% מכלל המנויים.

חטיבת הרשתות, המפעילה את ערוצי הכבלים WB ו-HBO, הידוע בזכות הסדרות "סופרנוס" ו"סקס והעיר", רשמה גידול של 10.5% ברווח התפעולי, ל-602 מיליון דולר, ועלייה של 6.5% בהכנסות ל-2.3 מיליארד דולר. בשבוע שעבר מכרה רשת HBO זכויות לשידורים חוזרים של הסדרה "סופרנוס" לרשת הטלוויזיה בכבלים A&E בסכום שיא של 195 מיליון דולר - 2.5 מיליון דולר לפרק. העסקה כוללת זכויות שידור ל-63 הפרקים של חמשת העונות הראשונות של הסדרה ועוד 13-10 שעות מהעונה השישית. ל-A&E יש 88 מיליון מנויים.

טיים וורנר צופה לרשום ב-2005 צמיחה חד ספרתית גבוהה ברווח התפעולי על בסיס רווח תפעולי של 9.9 מיליארד דולר שנרשם ב-2004. כמו כן מסרה החברה כי בכוונתה להעביר 40%-30% מרווחיה התפעוליים אל תוך קופת מזומניה.

אחזקה ב-5.1 מניות גוגל

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?