ריטליקס זכתה בחוזה של 7 מיליון ד' בארה"ב

ריטליקס תתקין תוכנות לניהול מידע ב-103 חנויות של רשת סוויטביי מקבוצת דלהייז אמריקה. העסקה עשויה להתרחב גם לרשת פוד ליון, שמחזיקה ב-1,200 חנויותבדרום מזרח ארצות הברית

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

חברת המחקר AMR ציינה את חברת ריטליקס כמועמדת עיקרית ליהפך לחברה דומיננטית בתחום התוכנות לניהול רשתות קמעוניות, במקומן של יבמ וחברת NCR.

ריטליקס בניהולו של בארי שקד סיפקה אתמול סיבה נוספת להאמין כי AMR זיהתה נכון את המגמה בשוק זה. החברה זכתה במכרז של רשת המרכולים Sweetbay/Kash & Karry, המפעילה 103 מרכולים. סוויטביי/קש אנד קרי בחרה עבור מחשוב כל חנויותיה, במערכת התוכנה StoreLine של ריטליקס, שמספקת פתרון לחנויות הרשת, כולל יישומי קופה, משרד אחורי ויישומים ניידים, ובהם עיבוד נתונים בזמן אמת תוך שילוב פורמטים שונים.

סוויטביי, שבסיסה בטמפה, פלורידה, היא חברה בת של חברת הקמעונאות Delhaize America.

סמנכ"ל הכספים של ריטליקס, דני מושיוף, אמר שסוויטביי היא חברה מהשורה השנייה (Tier-2). לדבריו, ההיקף הטיפוסי של עסקות עם חברות בקנה מידה זה הוא 500 אלף דולר עד 1.5 מיליון דולר, ומודל ההכנסות של ריטליקס מניח שהאורך הממוצע של חיי מוצר הוא 10-7 שנים, כך שהיקפה של העסקה עשוי להגיע ל-7 מיליון דולר. לדבריו, התקנת התוכנות בחנויות הרשת תתבצע במהלך 2005.

עסקת סוויטביי היא גם הוכחה לעוצמת האסטרטגיה של ריטליקס, שהשכילה למכור את מוצר ה-StoreLine לרשתות קמעוניות אירופיות בעלות אסטרטגיה בינלאומית.

ריטליקס מקיימת זה זמן רב יחסים מסחריים עם חברת דלהייז, שבסיסה בבלגיה אך מפעילה רשתות קמעוניות גם במדינות כמו יוון, פולין וצרפת. בעקבות התקנת מערכת התוכנה StoreLine בבלגיה אימצה גם החברה הבת האמריקאית Hannaford את הפתרונות של ריטליקס והתקינה בשנים האחרונות את תוכנת ה-StoreLine ב-142 החנויות של הרשת בצפון מזרח ארה"ב.

מושיוף מעריך שיש פוטנציאל להרחבת העסקה עם קבוצת דלהייז גם לרשת השלישית של קבוצת דלהייז אמריקה - חברת Food Lion, שמחזיקה ב-1,200 בחנויות בדרום מזרח ארה"ב.

כתבות מומלצות

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה