ריטליקס זכתה בחוזה של 7 מיליון ד' בארה"ב

ריטליקס תתקין תוכנות לניהול מידע ב-103 חנויות של רשת סוויטביי מקבוצת דלהייז אמריקה. העסקה עשויה להתרחב גם לרשת פוד ליון, שמחזיקה ב-1,200 חנויותבדרום מזרח ארצות הברית

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

חברת המחקר AMR ציינה את חברת ריטליקס כמועמדת עיקרית ליהפך לחברה דומיננטית בתחום התוכנות לניהול רשתות קמעוניות, במקומן של יבמ וחברת NCR.

ריטליקס בניהולו של בארי שקד סיפקה אתמול סיבה נוספת להאמין כי AMR זיהתה נכון את המגמה בשוק זה. החברה זכתה במכרז של רשת המרכולים Sweetbay/Kash & Karry, המפעילה 103 מרכולים. סוויטביי/קש אנד קרי בחרה עבור מחשוב כל חנויותיה, במערכת התוכנה StoreLine של ריטליקס, שמספקת פתרון לחנויות הרשת, כולל יישומי קופה, משרד אחורי ויישומים ניידים, ובהם עיבוד נתונים בזמן אמת תוך שילוב פורמטים שונים.

סוויטביי, שבסיסה בטמפה, פלורידה, היא חברה בת של חברת הקמעונאות Delhaize America.

סמנכ"ל הכספים של ריטליקס, דני מושיוף, אמר שסוויטביי היא חברה מהשורה השנייה (Tier-2). לדבריו, ההיקף הטיפוסי של עסקות עם חברות בקנה מידה זה הוא 500 אלף דולר עד 1.5 מיליון דולר, ומודל ההכנסות של ריטליקס מניח שהאורך הממוצע של חיי מוצר הוא 10-7 שנים, כך שהיקפה של העסקה עשוי להגיע ל-7 מיליון דולר. לדבריו, התקנת התוכנות בחנויות הרשת תתבצע במהלך 2005.

עסקת סוויטביי היא גם הוכחה לעוצמת האסטרטגיה של ריטליקס, שהשכילה למכור את מוצר ה-StoreLine לרשתות קמעוניות אירופיות בעלות אסטרטגיה בינלאומית.

ריטליקס מקיימת זה זמן רב יחסים מסחריים עם חברת דלהייז, שבסיסה בבלגיה אך מפעילה רשתות קמעוניות גם במדינות כמו יוון, פולין וצרפת. בעקבות התקנת מערכת התוכנה StoreLine בבלגיה אימצה גם החברה הבת האמריקאית Hannaford את הפתרונות של ריטליקס והתקינה בשנים האחרונות את תוכנת ה-StoreLine ב-142 החנויות של הרשת בצפון מזרח ארה"ב.

מושיוף מעריך שיש פוטנציאל להרחבת העסקה עם קבוצת דלהייז גם לרשת השלישית של קבוצת דלהייז אמריקה - חברת Food Lion, שמחזיקה ב-1,200 בחנויות בדרום מזרח ארה"ב.

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות