אלטק זינקה ב-90% בשבועיים, והחזירה קצת צבע לפנים של משקיעיה

אלטק זינקה ב-31% ביום שישי בתגובה לגידול של 21% בהכנסות. אורמת השלימה טיפוס של 21% מאז ההנפקה. נייס השלימה עלייה של 28% מאז פרסום הדו"חות. דלתא 3 השלימה זינוק חודשי של 57%

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

בורסות וול סטריט שבו בשבוע האחרון לעלות, לאחר הפסקה של שבוע מסחר אחד בלבד. ביום המסחר המקוצר בערב שבת נותרו המדדים בדומה לרמתם מלפני חג ההודיה, אך בסיכום שבועי עלה מדד נאסד"ק ב-1.5% ומדד דאו ג'ונס הוסיף 0.6%. משקיעים רבים העדיפו להמשיך את חופשת החג ובשווקים נרשמו מחזורי מסחר נמוכים.

נתונים מקרו כלכליים לא פורסמו, ואת החדשה המסעירה ביותר סיפק הדולר, אשר שבר ביום שישי שיא שלילי נוסף מול היורו, ונפל לרמתו הנמוכה זה ארבע שנים מול הין היפאני. את הדלק לירידות סיפק בכיר בבנק המרכזי של סין, אשר צוטט בסוכנות ידיעות מקומית, כאומר שהמדינה הקטינה ב-180 מיליארד דולר את אחזקותיה באיגרות חוב זרות, במטרה לצמצם את הפסדיה מחולשת הדולר.

את ההצגה בקרב המניות הישראליות גנבה ביום שישי אלטק הקטנה שבשליטת איש העסקים יוסי מימן (45%). המניה זינקה ב-31% למחיר של 1.6 דולרים במחזור מסחר גבוה יחסית, והשלימה זינוק דו-שבועי של 90%. אלטק, שמנייתה צנחה ממחיר של 2.84 דולרים באמצע מארס עד למחיר 82 סנט בתחילת נובמבר, דיווחה על שיפור בתוצאותיה לרבעון השלישי.

הכנסות החברה, המתמחה בייצור מעגלים מודפסים, גדלו בהשוואה לרבעון הקודם והמקביל בכ-21% ל-7.3 מיליון דולר וסייעו לצמצם את ההפסד הרבעוני ל-210 אלף דולר. המנכ"ל אריה רייכרט, העריך כי מגמת השיפור תימשך גם ברבעונים הבאים.

טבע איבדה 0.5% ל-27.4 דולר, על אף שבבית ההשקעות נאטקסיס הותירו את מחיר היעד למניה על 35.5 דולר. בנאטקסיס מאמינים כי מכירות תרופת הקופקסון של טבע, המיועדת לטיפול בחולי טרשת נפוצה, ימשיכו לצמוח גם בשנה הבאה, אם כי בקצב מתון יותר על רקע השקת התרופה המתחרה, טיסאברי, מתוצרת ביוג'ן איידק ואלאן.

בנטאקסיס ציינו כי את 2004 צפויה טבע לסיים עם צמיחה של 29% במכירות הקופקסון, ואילו ב-2005 צפוי שיעור הצמיחה במכירות התרופה לרדת ל-13%. בבית ההשקעות הוסיפו כי טבע נסחרת כיום במכפילים של 16.4 ו-18.6 על הרווחים הצפויים לחברה ב-2004 וב-2005, בהתאמה.

לדברי האנליסטים, מכפילים כאלה הם נחלת מרבית החברות במגזר התרופות הגנריות כיום, בעוד שטבע, בשל מעמדה הרם בענף, ראויה להיסחר במכפיל גבוה יותר, של 22, על רווחיה העתידיים. ממכפיל זה נגזר גם מחיר היעד שאותו העניקו האנליסטים למניה. בבית השקעות אחר, אדווסט, העלו באמצע השבוע שחלף את המלצתם לטבע, מ"קנייה" ל"קנייה חזקה", ובמקביל העלו את מחיר היעד למניה מ-30 דולר ל-36 דולר.

מניה נוספת שמרכזת באחרונה עניין רב ונהנית מסנטימנט חיובי היא זו של חברת נייס מערכות. נייס הוסיפה 1.7% ל-28.2 דולר והשלימה זינוק של 31% מאז דיווחה בתחילת נובמבר על תוצאות מצוינות שהשיגה החברה ברבעון השלישי. גם בקהיליית האנליסטים נרשם סיפוק מתוצאות החברה, ואלה העניקו למניה מחירי יעד בטווח של 32-28 דולר, ביומיים שלאחר הדו"חות. הגדילו לעשות האנליסטים באוסקר גרוס, אשר העלו בשבוע שחלף את מחיר היעד לנייס מ-30 דולר ל-33 דולר, בצירוף המלצת "קנייה".

אורמת טכנולוגיות עלתה ב-6.5% ל-18.1 דולר והשלימה זינוק של 21% מאז הונפקה לפני פחות משבועיים בנאסד"ק. גם במניותיהן של החברות הפועלות בענף ה-VoIP (העברת קול ברשת האינטרנט) נמשכה מגמת המסחר החיובית. אודיוקודס עלתה ב-1.4% ל-15.8 דולר והשלימה עלייה תלת-שבועית של 22%.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?