(16/11/99) חשד לאי-סדרים בפעילותו של מנכ"ל לור"ם יעקב אטרקצ'י

היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה מקיימת חקירה בעניין כבר כמה חודשים

נתן ליפסון
נתן ליפסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן ליפסון
נתן ליפסון

מנכ"ל חברת הבנייה הממשלתית לור"ם, יעקב אטרקצ'י, היה מעורב בפעולות בלתי תקינות, לכאורה, בניהול החברה - כך עולה ממסמכים ועדויות שהגיעו לידי "הארץ".

בין היתר מדובר בחשש לניגודי אינטרסים, אי-מסירת מידע לדירקטוריון החברה, תשלום סכומים גבוהים לחברה שתיווכה בעסקה, ביצוע עסקות במחירים לא-כלכליים ופעולות נוספות.

מעשיו של אטרקצ'י נחקרים גם על ידי היחידה הארצית לחקירת הונאות של המשטרה (יאח"ה) כבר כמה חודשים. היום אחר הצהרים יתכנס דירקטוריון לור"ם כדי לדון בטענות שהועלו לגבי תפקודו של אטרקצ'י.

הדירקטוריון יתכנס על פי הוראתו של מנהל רשות החברות הממשלתיות דורון כהן, כשעל סדר יומו, בין היתר, "הסקת מסקנות וקבלת החלטות הנדרשות על מנת להבטיח המשך תפקודה התקין של החברה".

עוד כתב כהן במכתב, שעותק ממנו נשלח גם לראש הממשלה אהוד ברק ולשר הבינוי והשיכון יצחק לוי: "נבקש להביא לתשומת לב נושאי המשרה בחברה, ובכלל זה כל חברי הדירקטוריון, כי חלה עליהם אחריות אישית מכוח כל דין, לרבות חובת זהירות וחובת אמונים כלפי החברה... פגיעה או שיבוש בפעולות החברה ובניהולה התקין עלולים להוות, בנסיבות מסוימות, הפרת חובות אלה - ואף להביא להטלת אחריות אישית על נושאי משרה בחברה".

כמה מעובדי לור"ם הכריזו על סכסוך עבודה לאחר שפנו לכמה רשויות ממלכתיות בתביעה לחקור את פעולותיו של אטרקצ'י. במכתב שהופנה למנכ"ל כתבו העובדים כי החליטו לנקוט פעולות אלה, בין היתר, עקב מה שכינו "מסע הפחדה". מלשכתו של אטרקצ'י נמסר כי "הטענות המועלות כלפי מנכ"ל החברה הינן בבחינת גיבוב של רכילות זולה ופושעת, תוך ניסיון להכפיש את שמו. כל קשר בינן לבין המציאות מקרי בהחלט". לור"ם היא חברה ממשלתית משכנת הפועלת באזור לוד ורמלה. כחברה משכנת, מנהלת החברה, בין היתר, דירות של המדינה המושכרות לזכאים, בדומה לחברת עמידר.

עיקר פעילותה בשנים האחרונות הוא בקידום וייזום פרויקטים לבנייה באזור, בהיקף של אלפי יחידות דיור. כחברה ממשלתית היא גם נהנית מהטבות שונות, בין היתר, בעדיפות בקבלת מתחמים לתכנון ולבנייה.

במסגרת התוכניות להפרטת חברות ממשלתיות, הוחלט כבר לפני שנים מספר על הפרטתה, ואולם ההפרטה מתעכבת מאז מסיבות שונות. בעבר נקשר שמה של החברה בדו"ח מבקרת המדינה, בעקבות התקשרותה עם שני יזמים שהיו מקורבים אז לשר השיכון אריאל שרון, כדי לבנות יחד מאות יחידות דיור ביישובי הכוכבים שיזם השר. הפרויקט הבולט שבונה כיום החברה הוא גני יער בלוד. במסגרת הפרויקט כבר נבנות כיום כ-800 דירות ובניית מאות יחידות נוספות מתעכבת בשל מחלוקת מול עיריית לוד ומול הדיירים בשלב א' של השכונה, בעניין צפיפות ואחוז השטחים הפתוחים בפרויקט.

פורסם בתאריך 16/11/99

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

לס נייט הכחדה אנושית מרצון

"נחיה חיים ארוכים ואז ניכחד": האיש שרוצה שלא יהיו יותר אנשים בעולם

FILE PHOTO: Twitter logo and a photo of Elon Musk are displayed through magnifier in this illustration taken October 27, 2022. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

כיכר העיר המטורפת של אילון מאסק עוד עלולה להרוג אותנו