לדרבי חוקים משלה

ההשכלה הגבוהה בגירעונות גדולים, אבל לשלוחת אוניברסיטת דרבי פתרונים. השלוחה גייסה 30 מ' ש' מבנק לאומי על ידי איגוח שכר לימוד של סטודנטים

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

חלון הגיוסים הפתוח בשוק ההון מביא עמו לפעמים גם הפתעות מרעננות. אתמול נודע ששלוחת אוניברסיטת דרבי הקימה חברה ייעודית בשם "דרבי הנפקות 1". זאת, לצורך גיוס 30 מיליון שקל מבנק לאומי בהתבסס על תזרימי המזומנים של הסטודנטים. הזכויות של דרבי לקבלת שכר לימוד הצפוי להתקבל מכ-2,000 סטודנטים יומחו לחברה החדשה, והיא תנפיק את איגרות החוב לבנק לאומי.

חברת מידרוג העניקה לעסקה דירוג A2. במידרוג ציינו שבראשונה בישראל מגויס חוב בבנק באמצעות דירוג אשראי. מדובר בעסקת מימון מובנה שבה תזרימי המזומנים משכר הלימוד הצפוי מ-1,346 סטודנטים שכבר לומדים בשלוחה ועוד 700 סטודנטים שיירשמו ללימודים עד סוף 2004 יבטיחו את פירעון החוב.

בדו"ח הדירוג ניתחו האנליסטים את הסיכונים בפיגור בתשלומים של הסטודנטים ובהפסקת התשלום במהלך שנת הלימודים, מה שצפוי לפגוע בתזרים המזומנים. על פי הניתוח, מגיע שיעור הפיגורים בדרבי ל-3% מסך התשלומים, ואילו שיעור החובות האבודים הוא פחות מ-0.5%. עיתוי גביית החובות בפיגור הוא ממוצע של 86 ימים.

בנוסף, ניתחו במידרוג את שיעורי הנטישה של הסטודנטים. לסטודנטים של תואר ראשון שמסיימים שנת לימוד ראשונה או שנייה אין התחייבות להמשיך ללמוד ולשלם לשלוחה, אך סטודנטים לתואר שני חייבים לשלם שכר לימוד מלא. שיעורי הנטישה הגבוהים ביותר בתואר ראשון הם בפסיכולוגיה (26%) והנמוכים ביותר הם בלימודי מינהל עסקים. במידרוג מציינים כי כדי לחשב את ההפסד הצפוי מהתיק המאוגח (לצורך חישוב כרית הביטחון הרצויה) בוצעו אלפי סימולציות שבהן נבחנו מצבי המשך שונים לכל סטודנט לפי אחוזי הנטישה.

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה