כרמל כבקשתך

עיריית חיפה תנפיק מסמך מדיניות חדש לבנייה ברכס הכרמל, לאחר שפסלה את המסמך שפורסם לפני כשנתיים על ידי עיריית חיפה של מצנע. בתווך עומדים יזמים הממתינים כבר שנים להתייחסות לתוכניותיהם

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה דורשת מעיריית חיפה להמציא בפניה מסמך מדיניות חדש לבנייה ברכס הכרמל. זאת, לאחר שהעירייה פסלה את המסמך הקודם, המזוהה עם ראש העיר הקודם עמרם מצנע, שהתיר הקמת רבי קומות במתחמים מסוימים. חילופי הדברים בין ראש העיר לשעבר לבין מחליפיו, חורגים בהרבה מביקורת תכנונית בונה. בתווך נמצאים יזמים נבוכים עם תוכניות תלויות באוויר.

הבנייה בחיפה מתבססת על תוכנית מתאר עירונית מנדטורית. הבנייה הנהוגה ברכס הכרמל היא של ארבע קומות ו-60% בנייה. מגדלי פנורמה, מלונות דן כרמל ונוף, ואוניברסיטת חיפה, החורגים בצורה בולטת מהממוצע הזה, נחשבים לחריגים.

למציאות זו נכנסו יזמים, המנסים לקדם פרויקטים עתירי קומות. הראשונים שהציגו פרויקט כזה היו ההסתדרות וקו-אופ צפון, אליהן חבר הקבלן יצחק פריצקר. לפני כשמונה שנים הגישו היזמים תוכנית להקמת בניין בן 25 קומות ובו 120 יחידות דיור, לפי 460% בנייה, במתחם אורנים במרכז הכרמל.

בעקבות הגשת התוכנית לוועדה המחוזית, יזם מתכנן המחוז, אדם קולמן, החלטה בוועדה, לפיה לא ניתן לדון בפרויקט כה גדול מבלי שיהווה חלק ממדיניות תכנונית כוללת לאזור. התביעה של קולמן כמעט עלתה לו ביוקר: מצנע דרש את הדחתו מתפקיד המתכנן המחוזי, לנוכח "התערבות בסמכויות הוועדה המקומית, עיכוב פרויקטים והכשלתם". תמיכה נרחבת של אנשי ציבור, אקדמיה ומתכננים, הכשילה את דרישתו של מצנע.

בדיעבד התברר כי קולמן צדק. בתחילת העשור ביקש איש העסקים גד זאבי להקים קומפלקס של שלושה מגדלים בני 40 קומות במרכז הכרמל, שיכללו 800 יחידות דיור ב-1008% בנייה; כמו כן הועלתה אפשרות להקים רבי קומות במתחם הצבאי לשעבר מרכוס, הסמוך למלון דן כרמל. שתי התוכניות לא הבשילו לדיונים בוועדה המחוזית.

בעקבות הדיבורים הרבים על רבי קומות, התריעו האופוזיציה בחיפה והגופים הירוקים מפני הפיכת הכרמל למפלצת בטון, דבר שיביא לאיבוד ייחודו הנופי ולקריסת התשתיות. טענותיהם הופנו ברובן כלפי מצנע, שעודד את מגמת הבנייה וקידם אותה בגלוי. נאומים חוצבי להבות הושמעו במועצת העיר, במיוחד מפיו של ראש סיעת הירוקים, האדריכל שמואל גלבהרט. בנוסף קמו פורומים של מתכננים מהטכניון שהתנגדו לבנייה הגבוהה, והתקיימו לא מעט כנסי הסברה של הגופים הירוקים.

בתחילת 2002 פורסם מסמך המדיניות העירוני, שקבע כי אין להתיר הקמת בנייה גבוהה בכרמל, למעט בשני מוקדים: מרכז הכרמל ואזור אוניברסיטת חיפה. פרסום המסמך רק העצים את הוויכוח.

"מדובר היה בהונאה תכנונית יזומה", מאשים גלבהרט, שלאחר הבחירות האחרונות מונה לסגן ראש העיר ולממונה על מינהל ההנדסה העירוני. "מצנע קידם פרויקטים של מקורבים לו ובראשם זאבי. 'ראה זה פלא', במסמך המדיניות הגיעו למסקנה כי הפרויקטים של המקורבים מותרים לבנייה".

"אלו שטויות. זה לא רציני", מגיב מצנע על האשמות גלבהרט. "המסמך נערך על ידי מתכנני ערים ואנשי המקצוע הטובים ביותר בעירייה, מבלי שהנחיתי אותם".

בתווך נמצאו יזמי פרויקט אורנים. בשלב מסוים דומה היה כי התוכנית שלהם מקודמת בוועדה המחוזית, אלא שבפועל נמשכו העיכובים, כמו גם הטיפול במסמך המדיניות.

הבחירות האחרונות לעיריית חיפה, שנערכו לפני כשנה, עסקו בעיקר בשאלה "הכרמל לאן?" מתנגדיו של מצנע, ובראשם יונה יהב וגלבהרט, ניצחו בגדול, בעוד ששמואל ארד המנוח, שהציג עצמו כממשיכו של מצנע בתתחום הזה, הובס. תושבי חיפה הראו כי הם מתנגדים להקמת רבי קומות על ההר.

ואולם נותרה תוכנית אורנים, עם יזמיה, שסבלנותם הלכה ופקעה. בתחילת השנה עתרו לבית המשפט לעניינים מינהליים נגד העיכובים הרבים בוועדה המחוזית, והשיגו הישג חשוב, שעה שהשופט השופט מנחם נאמן ביקר את התנהלות הוועדה בעניינם. לפני שבוע וחצי הוועדה דנה סוף סוף בפרויקט אורנים, ותמשיך לדון בעניין בישיבתה הבאה.

במקביל, הורתה הוועדה לעירייה להכין ולהגיש לה, עד לספטמבר, מסמך מדיניות, שיחליף את זה של מצנע. גלבהרט מבטיח שמפלצות בנוסח מסמך מצנע לא יימצאו במסמך החדש. "בבחירות האחרונות בחיפה ניצחה ההשקפה שלנו, לפיה אין לאפשר בנייה לגובה בכרמל ויש לשמר את אופיו המיוחד הנוכחי ואת צביונה של העיר", אומר גלבהרט. "אני יכול להבטיח שהפרויקטים במרכז הכרמל לא יאושרו במתכונתם".

מצנע אומר בתגובה כי "לעירייה כיום אין מדיניות בנושא פיתוח ובנייה, והיא תוקעת את התפתחות העיר. עיר שאינה מתפתחת - מתנוונת, ואני חושש שזה בדיוק מה שיקרה לחיפה".

מסמך מדיניות כתחליף לתוכנית מתאר

חוק התכנון והבנייה אינו מכיר מונח כמו "מסמך מדיניות". במצב נורמלי, תוכנית אב צריכה להיות מסמך המדיניות לפיתוח עירוני, שממנו יוצאים לדרך בעת הכנת תוכנית מתאר עירונית. הבעיה היא שמאז תקופת המנדט הבריטי, לא טרחו בחיפה ליצור תוכנית אב; גם תוכנית מתאר שניסו להפקיד לפני 24 שנה, נותרה בסטטוס הזה, לנוכח מאות התנגדויות שהוגשו.

אז מהו בדיוק "מסמך מדיניות"? כפי שמוכח בחיפה, בניגוד למסמך תכנוני מאושר, מדובר במשהו נזיל, שלא לומר, לא רציני. כאן, כנראה, באה לידי ביטוי הטענה הוותיקה שבישראל מעדיפים מציאות תכנונית עמומה שניתנת לכיפוף, על פני תוכניות מתאר קשיחות. אחרת קשה להבין כיצד אותה עירייה מגבשת שני מסמכים כה שונים.

מצנע אמנם מכחיש נמרצות שהנחה במשהו את צוות התכנון העירוני שערך את מסמך המדיניות בימיו, ואולם המסמך "קלע בול" לראיית עולמו. סגן ראש העיר חיפה, שמואל גלבהרט, האחראי על הוצאתו של המסמך החלופי, מבטיח, עוד לפני הוצאתו, שרבי קומות של 15 ו-18 קומות לא ייבנו על הכרמל. למותר לציין, שמי שיעצב את המסמך הזה ויסייע לישם אותו, יהיה אותו צוות שניסח את המסמך של מצנע.

"אם נוחלף בבחירות הבאות, ומי שיחליף אותנו יחשוב שטעינו ושהכרמל צריך להתמלא ברבי קומות, זו תהיה זכותו הדמוקרטית המלאה לגנוז את המסמך שלנו", אומר גלבהרט. מכאן ניתן להבין שגם מסמך המדיניות הנוכחי אינו בהכרח סוף הדרך.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"