הרשות לפיתוח הנגב מקדמת תוכניות להקמת בתי מלון בהשקעה של 20 מיליון ד'

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

הרשות לפיתוח הנגב מקדמת תוכניות להקמת בתי הארחה ומלונות בהשקעה כוללת של כ-20 מיליון דולר. יו"ר הרשות, שמואל ריפמן, אמר כי מספר מקומות הלינה להארחה בנגב - צימרים, בתי מלון ובתי ספר שדה - מסתכם בכ-2,000.

לדבריו, הפוטנציאל התיירותי של הנגב לא ממומש, ויש כוונה לקדם תוכניות לפיתוח מיזמים תיירותיים חדשים באזור.

בין המיזמים החדשים - מלון של 150 חדרים ברמה של 4-3 כוכבים שיוקם בצמוד לאתר המרחצאות נוה מדבר. המלון מתוכנן על שטח של 24 דונם ותוכנן על ידי האדריכלית לאה רובננקו. הוא יוקם בכמה שלבים, כששלב א' יכלול 50 חדרים ובצמוד אליו יוקם מרכז טיפולים. היקף ההשקעה הצפוי הוא 7 מיליון דולר.

הרשות לפיתוח הנגב עוסקת בהסדרת החוזים לשימוש בקרקע ולקבלת מעמד של מפעל מאושר לפרויקט, לצורך הטבות. למתחם ליד נוה מדבר יש תוכנית בניין עיר (תב"ע) מאושרת, והוגשה למינהל מקרקעי ישראל בקשה לאישור התוכנית. בשלב זה מנסה הרשות לאתר משקיע שינהל את המקום.

מיזם גדול נוסף הוא להקמת מלון בן 200 חדרים בקיבוץ שדה בוקר. בשלב ראשון יוקמו 120 חדרים. אומדן ההשקעה בהקמת המלון הוא 7 מיליון דולר. התחלת הבנייה צפויה בתוך חודשים מספר וכמו כן הוגשה בקשה להכרה בפרויקט כמפעל מאושר.

משקיע פרטי, רודני הירש, ישקיע 1.5 מיליון דולר בהקמת מתחם שיכלול 14 יחידות אירוח בשטח של כ-40 מ"ר כל אחת, בסמוך לשמורת טבע חולות משאבים. המיזם שיהיה בעל אופי אקולוגי, ישתרע על שטח של כ-30 דונם.

כמו כן בוחנים בסוכנות היהודית ובמשרד התיירות תוכנית לפיתוח התיירות ביישוב כמהין; נבחנת הקמת כפר נופש על בסיס מבנים קיימים ביישוב. אומדן ההשקעה הוא חצי מיליון שקל.

בנוסף מתקיים משא ומתן עם מינהל מקרקעי ישראל בנוגע לכוונת הרשות לפתח שטח של כ-72 דונם למלונאות על קרקע ביישוב אשלים, בסמוך לצומת טללים. הרשות מבקשת מהמינהל לאשר את הסבת חטיבת הקרקע למלונאות, לצורך פרסום מכרזים לחטיבות קרקע בשטח של שני דונמים כל אחת, בהם תוכל כל משפחה לבנות צימרים וחדרי אירוח.

קיימת גם תוכנית להקמת צימרים לאירוח ביישוב באר מלכה, הנמצא כיום בהקמה וכולל 100 מגרשים בשטח של דונם כל אחד. תוכניות הבנייה במקום מאפשרות גם הקמת צימרים לצורכי אירוח.

בימים אלה מנהלים הרשות לפיתוח הנגב, משרד השיכון, הסוכנות היהודית ומינהל מקרקעי ישראל קמפיין לעידוד ההתיישבות בנגב. ריפמן אמר כי עד כה פנו כ-2,500 משפחות המתעניינות באופציות מגורים בנגב, מהן 1,700 משפחות המתגוררות במרכז.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"