בנק ההשקעות מריל לינץ': צ'ק פוינט עשויה להעלות את תחזיותיה ל-2004

ב-FBR מעריכים שצ'ק פוינט תדווח היום על הכנסות גבוהות מהתחזיות, אך המניה לא תעלה בעתיד הקרוב; במריל לינץ' יותר אופטימיים לגבי המניה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

חברת צ'ק פוינט תפתח היום את עונת פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2004. שנה, שאם לשפוט על פי ביצועי המניות בשלושת החודשים האחרונים והעלאות התחזיות בקרב חברות לא מעטות, אמורה להיות אחת הטובות שידע עולם הטכנולוגיה הישראלי זה זמן רב.

גם צ'ק פוינט צפויה ליהנות מהגיאות המסתמנת בביקושים למוצרי תוכנה וחומרה; אנליסטים בבנק ההשקעות מריל לינץ' העריכו אתמול כי הנהלת החברה תעלה בקרוב את התחזיות לכל השנה. על פי התחזית הנוכחית של מריל לינץ', יצרנית פתרונות הפיירוול המובילה בעולם אמורה לדווח על הכנסות של 515 מיליון דולר ורווח נקי של 1.01 דולרים למניה ב-2004.

בעדכון מקביל שהוציא אתמול האנליסט ניצן הר-גיל מבנק ההשקעות FBR, העלאת התחזיות כבר מגולמת. להערכתו, צ'ק פוינט תסיים את השנה הנוכחית עם הכנסות של 524.5 מיליון דולר. הר-גיל גם אופטימי יותר מיתר האנליסטים בשוק לגבי ביצועי החברה ברבעון הראשון ולהערכתו תירשם בו צמיחה גם לעומת הרבעון האחרון של 2003, שנחשב חזק עונתית.

על פי ההערכות של הר-גיל, תציג היום צ'ק פוינט הכנסות של 120 מיליון דולר ורווח נקי של 26 סנט למניה. תחזית זו גבוהה משמעותית מזו שנתנה החברה עם פרסום הדו"חות האחרונים, לפני שלושה חודשים - הכנסות של 114-110 מיליון דולר ורווח של 24-22 סנט בשורה התחתונה.

במריל לינץ' מעדיפים להיות זהירים יותר ולהיצמד לתחזיות ההנהלה של צ'ק פוינט: הכנסות של 113.7 מיליון דולר ברבעון הראשון עם רווח של 24 סנט למניה. את הרבעון האחרון של 2003 סיימה צ'ק פוינט עם הכנסות של 115.3 מיליון דולר - גידול של 5% לעומת הרבעון המקביל; הרווח הנקי הסתכם ב-26 סנט למניה.

אנליסטים בשני הבנקים מציינים כי השפעת רכישתה של ZoneLabs על ידי צ'ק פוינט בסוף 2003 לא תורגש בדו"חות הרבעון הראשון, מכיוון שהחברה התחילה לאחד את התוצאות רק בסוף מארס. הר-גיל מעריך כי החברה הנרכשת תהיה רווחית במחצית השנייה של 2004 ותתרום 8%-6% מכלל ההכנסות של צ'ק פוינט השנה.

באופן מפתיע, דווקא הר-גיל, שמשדר אופטימיות מרובה בכל הקשור לביצועים של צ'ק פוינט ברבעון הראשון וב-2004, מסתפק בדירוג של "Market Perform" למניה עם מחיר יעד של 20 דולר בלבד. מחיר זה נמוך ממחירה הנוכחי של המניה בנאסד"ק ומכאן שלמעשה מדובר בהמלצת "מכירה". בניגוד אליו, במריל לינץ' ממליצים להצטייד במניות צ'ק פוינט וחוזרים על מחיר יעד של 28 דולר למניה - כלומר פוטנציאל לעלייה של כמעט 30%.

ההמלצה הפושרת של הר-גיל נובעת משחיקת הרווחיות של צ'ק פוינט וקצב הצמיחה האטי למדי שלה. המכפיל הממוצע בתעשיית אבטחת התוכנה מגיע כיום ל-30 על הרווח הצפוי, ואילו המכפיל הנגזר לצ'ק פוינט מדירוגו של FBR הוא 19 בלבד על רווחי 2004.

הר-גיל סבור כי צ'ק פוינט מאבדת נתח שוק לטובת נטסקרין, מתחרתה האמריקאית שנרכשה על ידי ג'ונפיר ב-3.5 מיליארד דולר בפברואר האחרון. את ההערכה הוא גוזר, בין השאר, מכך שנטסקרין צמחה ב-59% ברבעון הרביעי של 2003 וב-180% לעומת התקופה המקבילה לפני שנתיים. הכנסות צ'ק פוינט ברבעון הרביעי ירדו ב-6% לעומת הרבעון המקביל לפני שנתיים.

בניגוד ל-FBR, מציינים במריל לינץ' לחיוב את הגידול בביקושים לפיירוול ו-VPN (רשתות וירטואליות פרטיות) ותולים תקוות רבות במוצרים החדשים של של צ'ק פוינט. האנליסטים מדגישים את ההצלחה שנחל עד עכשיו פתרון ה-Interspect שהושק לפני חודשים אחדים, אשר נועד לאבטחה של רשתות פנימיות בארגונים. על פי הערכות, נחתמו כמה עסקות למכירת הפתרון לגופים פיננסיים.

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?