איגוד המהנדסים: במקרה של רעידת אדמה חזקה יקרסו גם מבנים שהוקמו על פי התקן

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

במקרה של רעידת אדמה בישראל בעוצמה של 7 בסולם ריכטר, גם מבנים שנבנו על פי התקן לא ישרדו. כך טוענים באיגוד המהנדסים לבנייה ותשתית.

יו"ר האיגוד, יואב סרנה, אמר: "אנו מתריעים כבר זמן רב כי מדינת ישראל מזניחה את נושא רעידות האדמה. קיימים בישראל עשרות אלפי מבנים ישנים שלא נבנו על פי התקן והסכנה צפונה להם גם במקרים של רעידות אדמה קלות יותר. אך לצערנו, ממשלת ישראל מזניחה את נושא רעידות האדמה הזנחה קשה ומתעלמת מאזהרות".

לדבריו, ועדת היכל שהוקמה לצורך הנושא הפסיקה את פעילותה ולמרות ההצהרות והכוונות לא נעשה דבר; "בפועל, הממשלה, הרשויות המקומיות ופיקוד העורף לא ערוכים לטפל בהשלכות של רעידות אדמה רציניות. פיקוד העורף ערוך לטפל במספר מצומצם של נפגעים ובהיקף מצומצם של הריסות".

לדברי סרנה, לאחרונה התברר כי לא רק מבנים שלא נבנו על פי התקן צפויים לסכנה. הוא סיפר כי בהרצאה שנשא לאחרונה פרופ' סם פרידמן מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון, בכנס הארצי השלישי של איגוד המהנדסים לבנייה ותשתיות, נטען כי "בהתייחסות לתרחיש של רעידת אדמה בעוצמה של 7 בסולם ריכטר, העלולה להתרחש בכל מקום לאורך השבר הסורי-אפריקאי, הוערכו תאוצות קרקע המגיעות לערכים הגבוהים, משמעותית, מהערכים הכלולים כעת בתקן הישראלי לרעידות אדמה. לכן יש מקום לבחינה מחודשת של ערכי התקן".

בהרצאתו שעסקה במסקנות מההיסטוריה המוקלטת של רעידות אדמה בישראל, טען עוד פרופ' פרידמן כי על אף שישראל נמצאת באזור סייסמי בינוני, כבר התרחשו בארץ רעידות אדמה קטלניות שגרמו להרס ולחורבן, האחרונה בשנת 1927.

לדבריו, קיימת סבירות לרעידות חזקות בישראל גם בעתיד, ולכן יש להתחשב באפשרות זו בעת תכנון ופיתוח של מבנים; התקן הקיים כיום אינו מתייחס לערכים גבוהים כל כך של רעידות אדמה, ולכן במקרה של רעידת אדמה חזקה גם המבנים שנבנו על פי התקן הישראלי ת"י 413 לא ישרדו.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?