מאחורי הגלימה

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

לשכת עורכי הדין מהדקת את החגורה: מגבילה שכר הבכירים

הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין אישר את תקציב הלשכה לשנת 2004. בין השאר החליט הוועד המרכזי כי יושבי ראש של ועדים מחוזיים לא יוכלו להעסיק עוזרים בשכר; החלטה זו מתייחסת לבקשתו של יו"ר ועד מחוז תל אביב והמרכז בלשכה, אילן בומבך, למנות לו עוזר בשכר.

כמו כן החליט הוועד המרכזי להגביל את שכרם של עובדי הלשכה: הוא קבע כי עלות השכר הכוללת (לרבות תנאים סוציאליים ותנאים נלווים) של עובד כלשהו בלשכה ובמחוזותיה, למעט עלות שכרו של מנכ"ל הלשכה, לא תהיה גבוהה מ-300 אלף שקל בשנה. שכרם של עובדים המשתכרים כיום יותר מ-300 אלף שקלים בשנה יידון בוועדת חריגים בראשות עורכי הדין צבי פירון ורון גזית.

על הנייר, מנכ"ל לשכת רואי החשבון עדיין עם אלתר

מנכ"ל לשכת רואי חשבון, אבי פרידמן, קיבל לפני כמה חודשים את רישיון עריכת הדין שלו, לאחר שאת תקופת ההתמחות עשה, באישורה של לשכת רו"ח, במשרדו של ד"ר אבי אלתר המתמחה בדיני מיסוי. לאחר תקופת ההתמחות שב באחרונה פרידמן לעבודה מלאה בלשכת רו"ח, אך שמו ממשיך להתנוסס בפרסומי משרדו של אלתר: בנייר הרשמי של המשרד מופיע פרידמן כעו"ד וכמנכ"ל וכך גם באתר האינטרנט של המשרד. מי שמבקש להסתייע בשירותיו המקצועיים מופנה למשרדו בלשכת רו"ח.

לדברי פרידמן, הוא מוזכר עדיין בניירות המקצועיים שמפרסם משרדו של אלתר, מכיוון שהם עוסקים בהשלמה משותפת של כתיבת ספר בעניין חוק מס ערך מוסף; לדבריו, אין כל מניעה חוקית להופעתו בפרסומים אלה. לדברי אלתר, לפרידמן יש אישור לעבוד משרה חלקית בכתיבת הספר, והוא ייהנה מתמלוגים לאחר פרסומו.

הצעת חוק לביטול סמכות היועץ להפסיק הליכים משמעתיים

יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת, ח"כ מיכאל איתן, נענה לפניית עמותת אומ"ץ - עמותה חדשה למען מינהל תקין, צדק ומשפט חברתי - והחליט להגיש הצעת חוק אשר תבטל את סמכותו של היועץ המשפטי לממשלה להפסיק הליכים משפטיים הנערכים לפרקליטים בבתי הדין המשמעתיים של לשכת עורכי הדין.

הצוות המשפטי של עמותת אומ"ץ, שהוקמה באחרונה ביוזמתו של העיתונאי אריה אבנרי, כולל את עורכי הדין יובל ינאי, פרופ' מיכאל קורינלדי, בועז ארד, אריה אבריאל ועודד רקובר.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"