דרך ארץ: 600 כלי רכב נעצרו בכביש חוצה ישראל בגלל אי תשלום אגרה

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו הארץ
הארץ

זכיינית כביש חוצה ישראל, חברת דרך ארץ המפעיל, עצרה כ-600 כלי רכב מתחילת גביית האגרה בכביש; מדובר בכלי רכב שבעליהם נסעו בכביש ולא שילמו את אגרת הנסיעה - כך אמר השבוע מנכ"ל דרך ארץ המפעיל, יהודה וילק. לדבריו, מדובר בבעלי כלי רכב שהיו חייבים לדרך ארץ סכומים של 3,000 שקל בממוצע, כל אחד. בחברה אומרים כי מתוך כל החייבים, הוחרמו כלי רכב בודדים בלבד, וכי כיום נמצאים במגרש החניה שלה 12 כלי רכב. הזכות לעצור בעל כלי רכב שנסע בכביש חוצה ישראל ולא שילם את האגרה ניתנה לדרך ארץ בחוק האגרה. לפי החוק, רשאית החברה לעצור את בעל כלי הרכב שלא שילם את חובו בתוך ארבעה חודשים, להחרים את כלי הרכב עד להסדרת תשלום החוב ולחייב את בעליו בדמי האחסון. בחברה אומרים שרוב בעלי כלי הרכב מגיעים להסדר עם החברה באופן מיידי.

על פי החברה, מתוך כלי הרכב שהוחרמו 95% הסדירו חובם ביום המחרת או בתוך 48 שעות. בחברה הוסיפו כי בכל מקרה של החרמת רכב, מממנת דרך ארץ לבעל הרכב המוחרם מונית עד למקום חפצו או עד לתחנת התחבורה הציבורית הקרובה. בחברה אמרו עוד כי מתוך 600 אלף כלי רכב שנסעו בכביש עד היום, רק אלפים בודדים לא מיישמים את חובת תשלום האגרה.

מאז החלה דרך ארץ בגביית אגרה בכביש חוצה ישראל נשמעו תלונות רבות מצד נהגים שטענו כי הקנסות והעונשים שמטילה החברה בגין אי תשלום במועד הם בלתי סבירים; כמה מבעלי כלי הרכב טענו כי חויבו בקנס מופרז, אף שאיחרו בתשלום רק כמה ימים. לפני כחודשיים החליטה קבוצת דרך ארץ להוזיל את הקנס בגין איחור ראשון בתשלום האגרה, מ-60 ל-32 שקל. עם זאת בחברה מדגישים כי יחמירו עם משתמטים קבועים, כדי למנוע ככל שניתן הישנות המקרים. בחברה אומרים עוד כי היקפי הגבייה גבוהים מאוד; לדבריהם, מתוך הלקוחות שאינם מנויים, 85% משלמים את חובם.

כתבות מומלצות

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"