קומברס עלתה קלות לאחר גיוס 70 מ' ד' נוספים באג"ח

החברה גייסה בהנפקה האחרונה 420 מיליון דולר באג"ח להמרה ל-20 שנה הנושאת ריבית אפס; נאסד"ק עלה ב-0.2%; ארוטק ירדה ב-4.5% לאחר ההודעה על אספקת הזמנה גדולה של סוללות לצבא ארה"ב

לוגו הארץ
הארץ
לוגו הארץ
הארץ

מחזורים נמוכים איפיינו את סיום שבוע המסחר בוול סטריט, לקראת חופשה בת שלושה יומים שתכלול גם את יום שני הקרוב, לרגל יום הזיכרון (Memorial Day). נראה כי סוף השבוע בניו יורק החל באופן לא רשמי שעות מספר לפני נעילת המסחר. נאסד"ק הוסיף 0.2% ל-1,510 נקודות, ובסיכום שבועי ירד ב-1.8%. דאו ג'ונס איבד השבוע 0.9%, ונעל את המסחר ביום שישי בעלייה של 0.1% ל-8,599 נקודות.

אופטימיות מסוימת השרתה הידיעה כי הסנאט אישר ביום שישי את חבילת הקיצוץ במסים בהיקף של 350 מיליארד דולר. אישור תוכנית ההטבות מעוררת תקוות כי הכלכלה האמריקאית תתאושש במחצית השנייה של 2003.

דובר הבית הלבן, ארי פליישר, אמר כי התוכנית שנחתמה כוללת החזר מס בסך 226 מיליארד דולר במשך שנתיים, סכום גדול בהרבה מאשר כללה התוכנית המקורית של הנשיא לעידוד הצמיחה הכלכלית.

התוכנית כוללת קיצוץ של 20%-15% במיסוי רווחי הון ודיווידנדים. המיסוי על דיווידנדים ורווחי הון של משקיעים קטנים יקוצץ רק ב-5%, והוא יירד ל-0% ב-2007.

הבשורה הרעה עבור המשקיעים היתה המשך הידרדרותו של הדולר מול המטבעות החשובים. היורו זינק ביום שישי ביותר מ-1% ונסחר מעל לשער ההשקה שלו ב-4 בינואר 99'. היורו, שהושק בשער של 1.1747 דולרים, זינק לשער של 1.1805 דולרים תוך שהוא פוסח על רמת התנגדות שהוצבה ב-1.18 דולרים. בהמשך היום ירד המטבע האמריקאי מתחת לרף ה-1.18 דולרים ליורו.

בשוק העריכו כי התחזקות היורו, שהונעה מהערכות לגבי קיצוץ ריבית נוסף בארה"ב, מוכיחה כי המטבע האירופי האחיד יכול לשמש כחלופה לדולר, ובתוך כך לסייע לכלכלות אירופה לבסס את מעמדן כאימפריה כלכלית.

בין החברות הישראליות הנסחרות, הודיעה חברת קומברס כי החתמים והרוכשים שהשתתפו בהנפקת האג"ח שלה לפני כחודש, ניצלו את זכות הקצאת האג"ח הנוספות (Over-Allotment), כך שהסכום הכולל אותו גייסה קומברס הגיע ל-420 מיליון דולר, מתוכו 70 מיליון דולר בהקצאה הנוספת. מניית החברה עלתה ב-0.5% ל-13.2 דולר.

קומברס הודיעה לפני כחודש על כוונתה לגייס כ-350 מיליון דולר באג"ח להמרה הנושאות ריבית אפס, לתקופה של 20 שנה. את הנפקת האג"ח הוביל בית ההשקעות ליהמן ברדרס ומחיר ההמרה שנקבע הוא 17.97 דולר למניה. זכות ההמרה באופציות למשקיעים תלויה בכך שהמניה תיסחר ב-120% ממחיר ההמרה של המניה, כלומר 21.6 דולר. בקופת קומברס כיום יותר מ-2.1 מיליארד דולר ברוטו.

סמנכ"ל הכספים של החברה, דיוויד קריינברג, הסביר לא מכבר כי המטרה העומדת מאחורי גיוס ההון של החברה היא לממן מחדש את החוב של קומברס לבעלי האג"ח הישנות. החברה הודיעה בתחילת מאי כי ביצעה פדיון מוקדם לאג"ח בגובה 161.9 מיליון דולר נוספים מהסדרה שהונפקה ב-2000, כך שהיקף החוב הכולל ירד ל-184.4 מיליון דולר, בעת שהודיעה על הגיוס האחרון. בתוספת החוב כתוצאה מהגיוס החדש - 420 מיליון דולר, לחברה כיום חוב של 604.4 מיליון דולר למחזיקי האג"ח שלה.

מניית ארוטק, לשעבר אלקטריק פיול, ירדה ב-4.5% במחזור גבוה, למחיר של 88 סנט, גבוה, לאחר שהחברה הודיעה כי סיפקה בחודשיים האחרונים מספר שיא של יותר מ-3,500 סוללות אבץ לכוחות האמריקאים השוהים במפרץ הפרסי. ההזמנה היא חלק מהסכם בשווי 4.1 מיליון דולר שעליו חתמה ארוטק עם CECOM - מפקדת התקשורת והאלקטרוניקה של צבא ארה"ב. ארוטק נסחרת לפי שווי שוק של כ-31 מיליון דולר.

חברת קומטאץ', העוסקת במתן פתרונות לסינון "דואר זבל" המתקבל בתיבות דואר אלקטרוניות ונסחרת לפי שווי שוק של כ-7.5 מיליון דולר, דיווחה על המשך הצניחה בהכנסותיה לרמה של 106 אלף דולר בלבד ברבעון הראשון. הכנסות אלה נמוכות בכ-83% מההכנסות שהושגו ברבעון הרביעי של 2002 וב-92% מההכנסות ברבעון המקביל.

בשורה התחתונה רשמה החברה הפסד רבעוני נקי של כ-1.1 מיליון דולר או 5 סנט למניה, בהשוואה להפסד של כ-2.2 מיליון דולר ברבעון שעבר, והפסד של 874 אלף דולר או 5 סנט למניה ברבעון המקביל. המניה עלתה ב-13% למחיר של 43 סנט במחזור גבוה יחסית לממוצע לה.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"