אם סיסטמס חושפת את ה-DiskOnKey

דב מורן: תוך שנתיים-שלוש יכניס מאות מיליוני דולרים

יונתן נשיא
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יונתן נשיא

אם סיסטמס ~10003180-MRQ~ חשפה היום את קו מוצרי ה-DiskOnKey שלה, שהוא קו מוצרים המיועד לספק פיתרון אחסנה נייד מבוסס פלאש למחשבים אישיים.

באם סיסטמס דיברו כבר מספר חודשים על מוצר חדש אותו מתכוונת החברה לחשוף לקראת סוף השנה, וההודעה היום בהחלט מפתיעה, מכיוון שמדובר בקו מוצרים שונה לגמרי מהמוצרים אותם מכרה עד כה החברה.

הדיסק-און-קי הוא מוצר דמוי עט קטן, הניתן לנשיאה בכל כיס, והוא מכיל כרגע זיכרון של 8 מגהביט. בחודשים הקרובים הכוונה היא להוציא מוצר עם זיכרון של 32 מגהביט, ותוך שנה להגיע ל-256 מגהביט.

הדיסק-און-קי מתחבר למחשב דרך שקע ה-USB, שהוא שקע שקיים בכל מחשב נישא שמיוצר היום. ה-USB הוא חיבור סטנדרטי באמצעותו ניתן לחבר שורה ארוכה של אביזרים למחשב, כגון מדפסות, עכבר וג'ויסטיק, ועתה ניתן יהיה לחבר אליו גם את הזיכרון של אם סיסטמס.

היתרון הגדול של הדיסק-און-קי הוא שמדובר במוצר קטן ביותר ובעל אמינות גבוהה ויכולת אחסון גדולה הרבה יותר מאשר הדיסקטים, שהם עדיין אמצעי האחסנה הנייד הפופולרי ביותר. דיסק-און-קי אחד יוכל להחליף עד 22 דיסקטים, כשזמן התגובה שלו הוא מהיר פי כמה, והאמינות שלו היא מוחלטת, בניגוד לדיסקטים רגילים.
שינוי שיווקי גדול אם סיסטמס מתמחה בפתרונות אחסון מבוססי פלאש, וגם במוצר הנוכחי משולב הדיסק-און-צ'יפ, שהוא מוצר הדגל של החברה. אולם ההבדל הגדול הוא שכל המוצרים הקיימים של אם סיסטמס הם זכרונות קבועים שמיועדים בעיקר ל-internet appliances, שהם מכשירי גישה לאינטרנט שאינם מחשבים אישיים. הדיסק-און-קי הוא המוצר הראשון של אם סיסטמס שהוא removable, כלומר, ניתן לשליפה - תחום בו שלטה עד כה בעיקר סאן דיסק האמריקאית.

אם סיסטמס הקימה לצורך פיתוח הדיסק-און-קי חטיבה עסקית נפרדת, שבראשה עומד דן הרכבי. החטיבה שוקדת על פיתוח המוצר כבר שנה וחצי, כשהמוצר הנוכחי הוא רק הראשון ממשפחת מוצרים שלמה שתקום לאותו נושא.

הדיסק-און-קי הוא מוצר צרכני לכל דבר, אשר צריך להימכר ללקוחות סופיים שיעשו בו שימוש בתור מוצר נפרד. זאת, בניגוד לדיסק-און-צ'יפ, שהוא רכיב בתוך מוצר צרכני גדול יותר, כמו ממיר דיגיטלי או מחשב אינטרנט, ולכן הלקוח הסופי כלל אינו מודע לו, ובוודאי שאינו רוכש אותו בתור מוצר בפני עצמו.

מדובר בשינוי שיווקי גדול עבור אם סיסטמס, ונראה כי לפחות בשלב הראשון היא מתכוונת לתקוף אותו על ידי המשך המכירות באמצעות הסכמי OEM.

הרכבי מסביר כי הכוונה היא בעיקר להסכמי OEM עם יצרניות המחשבים הגדולות, שישווקו את הזיכרון של אם סיסטמס יחד עם המחשבים שהן מוכרות. הוא מסביר כי הסכם אחד כבר נחתם עם אחת מיצרניות המחשבים המובילות בעולם, כשהשמות שהוא מונה הם קומפאק, דל, יבמ או טושיבה.
בעתיד - דיסק-און-קי גם לתלמידי בתי ספר אותה יצרנית מחשבים עתידה להכריז בתערוכת קומדקס הקרובה על שיתוף הפעולה עם אם סיסטמס, ולהתחיל להציע את הדיסק-און-קי ללקוחותיה. בכל מקרה, הרכבי מעריך כי בשנה הקרובה תצליח אם סיסטמס לחתום על הסכמי OEM גם עם יתר היצרניות הגדולות של מחשבים אישיים.

הרצון של היצרניות האלה להתחבר לאם סיסטמס נובע מכוונתן להוציא מחשבים ללא כונן דיסקטים, כשברור כי בטווח של שנים ספורות כל המחשבים יהיו כאלה, מכיוון שהדיסקטים אינם נותנים פיתרון אחסנה נאות.

מכיוון שהמכירה תתבצע בעיקר באמצעות חוזי OEM, כחלק מעסקות רכישה של מחשבים, המחיר לצרכן אינו בעל משמעות מיידית. אולם הרכבי מסביר כי המחיר המומלץ של אם סיסטמס למוצר של 8 מגהביט הוא כ-70 דולר, בהחלט לא מחיר מבוטל, מה שמבטיח ששוק היעד העיקרי למוצר יהיה אנשי עסקים ולקוחות מהדרג העליון. אומנם הכוונה של החברה היא להחדיר בעתיד את המוצר לכל שכבות האוכלוסייה, כולל תלמידי בתי ספר, אולם זה לא יהיה בשלב הראשון.

דב מורן, נשיא ומנכ"ל אם סיסטמס, הסביר כי בשנה הקרובה המכירות של הדיסק-און-קי יהיו נמוכות ביותר, אולם מדובר במוצר שתוך שנתיים-שלוש יכול להגיע למכירות של מאות מיליוני דולרים.

מורן התבטא לאחרונה מספר פעמים בדבר הכוונה של אם סיסטמס להגיע למכירות של מיליארד דולר תוך 5 שנים, לעומת מכירות של פחות מ-100 מיליון דולר אותן תציג החברה השנה, והמוצר החדש יוכל לסייע לה בהגשמת היעד הזה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר