נגה תקשורת עומדת בפני סגירה

כך נודע ל-TheMarker.com; בעקבות החלטתו של אביב גלעדי להפסיק את המו"מ לרכישת מלוא הבעלות על החברה; צפויים פיטוריהם של כ-70 עובדי נגה

רוני קורן-דינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוני קורן-דינר

איש העסקים אביב גלעדי, שניהל מו"מ מתקדם עם חברת תיא תקשורת לרכישת מלוא הבעלות על חברת נגה תקשורת, הודיע היום למנכ"ל תיא תקשורת ~133017-MRQ~, עמי גניגר, ולמנכ"ל נגה תקשורת, אודי מירון, על הפסקת תהליך הרכישה - כך נודע ל-TheMarker.com. גלעדי אישר את הדברים.

כיוון שהחוזה בין נגה לבין חברות הכבלים עומד לפוג, ואין גורמים אחרים המעוניינים ברכישת החברה, נגה תקשורת צפויה להיסגר תוך כשלושה חודשים. גורם בכיר בחברה מסר ל-TheMarker.com כי כ-70 עובדי החברה יפוטרו, למעט הבכירים - שישולבו בחברת האם, ענני תקשורת.

חברת תיא תקשורת מחזיקה במחצית ממניות נגה תקשורת. המחצית השנייה נמצאת בבעלות חברת ענני תקשורת. אביב גלעדי מחזיק כיום ב 25% מענני תקשורת, כך שהמו"מ היה למעשה על חלקה של תיא והחלק הנותר מענני תקשורת שלא נמצא בבעלותו. בעלי המניות הנוספים בענני תקשורת הם איריס הוד ואודי מירון, המשמש גם כמנכ"ל נגה.

גלעדי הגיע לעמק השווה עם מירון, אך התקשה להגיע להסכם משביע רצון עם גניגר. חילוקי הדעות בין הצדדים נסובו על שווי נגה תקשורת ונכסיה, ובין השאר על מלאי התכנים שנשאר ברשותה בתוקף היותה מפעילת הערוצים 6 ו-8 בכבלים. על פי הערכות אותו בכיר, שווי העסקה בין גלעדי לתיא היה אמור להסתכם בכ-7 מיליון דולר.

נגה תקשורת, כאמור, מפיקה את ערוץ הילדים עבור חברות הכבלים במשך למעלה משש שנים, וכן מפיקה את ערוץ 8. כפי שכבר פורסם, חילוקי דעות קשים שוררים בין בעלי המניות בנגה לבין חברות הכבלים, וחברות הכבלים החליטו שלא לחדש את החוזה ביניהם - העומד לפוג בדצמבר. אולם, חברות הכבלים הביעו הסכמה להשאיר את ערוץ הילדים בידי נגה במידה שתירכש על ידי גלעדי.

המועצה לשידורי כבלים ולוויין מצידה הפעילה לחצים על חברות הכבלים למצוא מפעיל חדש לערוץ הילדים, ואף הציעה להעביר את פרטי העסקה עם גלעדי טרם החתימה, כדי שתוכל להתחיל בבדיקת בעלויותיו של גלעדי בחברות תוכן אחרות, ולוודא שאין לו בעלויות צולבות שלא מהעניין. כעת יצטרכו חברות הכבלים להוציא מכרז מזורז למציאת מפעיל חדש.

עד מועד פרסום הידיעה לא ניתן היה לקבל את תגובתה של תיא תקשורת.

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב