צפי לפתיחה חיובית בת'א; המתנה לפרסום המדד בארה'ב

איי אונליין
איי אונליין

התאוששות המניות הכבדות במהלך יום המסחר בוול-סטריט, שבסיומו רשם הדאו עליה של % 1 לא צפוייה ככל הנראה לבשר את סיומו של גל הירידות שידעה הבורסה בהשראת וול-סטריט. אינדיקטורים מוקדמים מצביעים על פתיחה חיובית בתל אביב, אבל המגמה כנראה לא תישמר בהמשך המסחר.

אזהרת הרווח שפרסמה אתמול דל, חברת המחשבים המובילה בעולם, צפוייה לגרום לירידות שערים, בעיקר בקרב המניות הטכנולוגיות, בפתיחת המסחר בוול סטריט. בנוסף, יעדיפו המשקיעים להמתין לשעה 14:30 שבה יפורסם מדד המחירים לצרכן בארה""ב בספטמבר. נתונים גבוהים מצפוי שיצביעו על לחצים אינפציוניים יכולים להוביל להחרפת המגמה השלילית בניו יורק.

מדד הנסדא""ק, שאיבד אמש כ- % 1.5 לקח עימו חלק ניכר מן המניות הישראליות הדואליות. בולטות בפערים שליליים אלביט ואלביט הדמיה ואלרון (פער של כ- % 2). מת""ב להבדיל מאלביט פתחה אמש פער חיובי של % 2.3 כך שעלולה להווצר שונות במסחר בין שתי המניות הנסחרות כבר תקופה ארוכה במתאם גבוה על רקע השקעתן בחברת פרטנר.

גם כור תפתח את יום המסחר על רקע פער שלילי של כ- % 2 למחירה בבורסה שמעבר לדלפק. זאת לאחר שאמש איבדה החברה הבת, אי.סי.אי, % 5 במהלך המסחר למחיר של 27 דולר - הקרוב לרמת השפל השנתית של המניה.

מניה שדווקא פתחה פער חיובי במהלך המסחר בוול-סטריט היא מניית שופרסל, גיבורת יום האתמול בת""א, שהוסיפה אמש בוול-סטריט כ- % 1 למחירה. שופרסל ריכזה אמש מחזורים חריגים בהיקף של 42 מליוני שקלים, שמאחוריהם עומדת ככל הנראה בעלת העניין המרכזי בחברה - קבוצת אי.די.בי.

מניות נוספות שעשויות להגיב לפרסומים הנוגעים להן, הן אסם ועלית - לאחר שנודע על כוונת אוסם לייבא או לייצר מעדני החלב של נסטלה בארץ ובכך למעשה, להחריף את התחרותיות בשוק זה.

גם קונצרן כלל עשוי להיות מושפע מן הפרסומים האחרונים הנוגעים לרענון ומיקוד ההשקעות וכניסה לתחומים חדשים תוך השקעות של 3 בליון שקלים ב- 5 השנים הקרובות. היום ממשיכות להתפרסם ידיעות על כוונה לכניסה עתידית לתחום אספקת החשמל והתפלת המים.

מבין מניות היתר, עשויה חברת מופת להיפגע מנפילה של % 12.5 במניות חברת נטרו הנסחרת מעבר לדלפק. השקעתה של מופת בנטרו תפחה לאחר הנפקתה של האחרונה לכדי שיעור של % 50 משווי השוק של מופת.

כתבות מומלצות

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"